سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه :

شقیقه بخش کناری پیشانی و در واقع حد فاصل بین نوک ابرو و موهای سر را می گویند. افراد بسیاری وجود دارند که اهمیت فراوانی برای زیبایی بخش شقیقه قائل هستند. شقیقه بخشی از صورت است که زیبایی آن نه فقط مختص به خود آن، که موجب افزایش زیبایی در نواحی چشم ها و ابروها می شود. لیفت شقیقه رایج ترین راهکار ترمیم افتادگی پوست شقیقه و همچنین افزایش زیبایی فرم چشم ها و ابروهاست.

 

لیفت شقیقه چیست :

لیفت شقیقه عملی است که در آن افتادگی شقیقه برطرف شده و ابروها و چشم ها کشیده می شوند. با تغییراتی که در فرایند لیفت شقیقه اعمال می شود، چین و چروک اطراف چشم نیز از بین رفته و پوست جوانتر می شود.

لیفت شقیقه بهتر است برای افرادی انجام گیرد که بالای 23 سال سن دارند. این نوع لیفت برای افرادی مناسب است که از ابروهای افتاده و بد فرم برخوردارند.

 

لیفت شقیقه با پلاسما :

یک روش مدرن برای لیفت شقیقه، استفاده از تکنیک پلاسماجت است. در این روش، با استفاده از دستگاه مخصوص روی پوست سوختگی های بسیار ریز ایجاد می شود. انرژی انتقال داده شده به پوست بر لایه عمقی پوست تاثیر گذاشته و موجب تبخیر بافت اضافی پوست می شود.

در لیفت شقیقه با استفاده از پلاسما، پس از یک هفته می توان شاهد خوش حالتی و کشیدگی ابروها بود. ماندگاری این روش از لیفت شقیقه تقریبا دائمی است. چراکه پوست با گذر زمان و با افزایش سن می تواند مستعد چروک شدن و افتادگی باشد.

 

لیفت شقیقه با ژل :

ژل یک فیلر حجم دهنده است و همواره نقش مهمی در جوانسازی پوست ایفا می کند. در لیفت شقیقه با ژل، با استفاده از تزریق فیلر مناسب، فرورفتگی ها و چروک روی شقیقه اصلاح می شود. در رابطه با تزریق ژل مهم است که ژل با حجم مناسبی در پوست تزریق شود. تزریق بیش از حد ژل موجب بدفرمی و تزریق کم ژل موجب ناهمواری پوست خواهد شد.

ماندگاری لیفت شقیقه با ژل موقت و حدود 8 الی 18 ماه است. گفتنی است که تزریق ژل به شقیقه ممکن است با تورم و کبودی همراه باشد. این نوع از عوارض لیفت شقیقه با ژل پس از حدود 4 الی 5 روز از بین خواهند رفت.

 

لیفت شقیقه با بوتاکس :

لیفت شقیقه با تزریق بوتاکس نیز قابل انجام است. تزریق بوتاکس ماندگاری کمتری نسبت به تزریق ژل دارد. به عبارتی، اثرات تزریق بوتاکس به شقیقه پس از حدود 4 الی 6 ماه از بین خواهد رفت. با این وجود، بوتاکس یک ماده بی خطر و موثر در لیفت نواحی مختلف صورت به خصوص لیفت شقیقه است.

 

لیفت شقیقه با نخ :

لیفت شقیقه با نخ توسط نخ هایی انجام می گیرد که قابل جذب توسط بدن بوده و حساسیتی برای بدن ندارند. برای لیفت شقیقه با نخ، ابتدا مناطقی که باید لیفت شوند به طور دقیق مشخص می شود. در مرحله بعد، نخ ها توسط سوزن ها ظریف وارد پوست شده و نواحی افتاده پوست به سمت بالا جمع می شود. میزان لیفت شقیقه در لیفت با نخ قابل کنترل است.

با توجه به قابل جذب بودن نخ های PDO توسط بدن، این روش از لیفت شقیقه ماندگاری موقت خواهد داشت. به طور معمول، این نخ ها تا دو سه سال ماندگار بوده و سپس توسط بدن جذب شده و اثرات آنها از بین می رود.

 

لیفت شقیقه با کش :

یک راهکار ساده برای لیفت شقیقه در خانه، استفاده از کش است. برای لیفت شقیقه با کش، کش هایی مخصوص تولید و ارائه می شود که به راحتی در دسترس و به سادگی قابل استفاده هستند. مزیت لیفت شقیقه با کش این است که می توان تنها در زمان دلخواه از آن استفاده کرد.

کش هایی که برای لیفت شقیقه طراحی شده اند، موهای کنار شقیقه را از دو طرف جمع کرده و شقیقه را می کشند. این کش در لابه لای موها قرار گرفته و دیده نمی شود. میزان کشیدگی کش را می توان به دلخواه کنترل کرد.

 

لیفت شقیقه با جراحی :

لیفت شقیقه یک روش تهاجمی برای درمان افتادگی شقیقه است. در این روش برشی در بین موها ایجاد شده و بافت رویی پوست کنار زده می شود. در مرحله بعد، با استفاده از ابزار مخصوص، بافت نرم و افتاده به قسمت های بالاتر لیفت شده و برش ایجاد شده بخیه می شود.

جراحی لیفت شقیقه اگر به درستی و با مهارت کافی انجام شود، خطر و عوارض جدی در پی نخواهد داشت. مزیت لیفت شقیقه با جراحی، ماندگاری طولانی مدت و حتی دائمی آن است.

 

عوارض لیفت شقیقه :

شقیقه عضوی حساس در بدن است که اعمال هرگونه تغییرات در این قسمت، ممکن است با برخی عوارض همراه باشد. از جمله عوارض لیفت شقیقه عبارتند از:

  • احساس درد در ناحیه شقیقه
  • احساس بی حسی در ناحیه شقیقه، گوشه چشم ها و پیشانی
  • بروز التهاب و قرمزی در شقیقه

این عوارض در روزهای اولیه پس از لیفت شقیقه بروز کرده و با گذر زمان رفع می شوند.

 

قیمت لیفت شقیقه :

قیمت لیفت شقیقه وابسته به روشی است که برای لیفت شقیقه انتخاب می شود. علاوه بر این، میزان لیفتی که در این ناحیه انجام می گیرد، در قیمت آن تاثیرگذار است. اعتبار و سابقه کلینیک زیبایی نیز از دیگر عوامل تعیین کننده هزینه لیفت شقیقه هستند.

آخرین ویرایش : 1400/06/21

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی