سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

هیدرودرمی چیست

هیدرودرمی چیست

هیدرودرمی چیست :

پوست خارجی ترین عضو از اعضای بدن است و به طور مستقیم با تمام آلودگی ها و خطرهای خارجی در ارتباط است. علاوه بر این، کیفیت پوست تاثیر فراوانی در زیبایی چهره و اندام ایفا می کند. از همین جهت است که توجه به سلامت پوست بسیار ضروری و مهم است. تنوع روش های جوانسازی و پاکسازی پوست به قدری زیاد است که گاهی در انتخاب آنها شک و شبهه ایجاد می شود. مهمترین فاکتوری که برای انتخاب روش جوانسازی پوست وجود دارد، هدف از انجام آن و نوع آسیب هایی است که پوست با آن درگیر است. هیدرودرمی یکی از انواع روش های جوانسازی پوست است که ویژگی های منحصر به فرد خود را داراست.

 

هیدرودرمی پوست چیست؟ :

هیدرودرمی پوست یک روش موثر از انواع روش های جوانسازی پوست است. اساس کار هیدرودرمی پوست آبرسانی و افزایش رطوبت پوست است. بنابراین، هیدرودرمی برای ترمیم پوست های خشک و شکننده راهکاری ایده آل است.

هیدرودرمی با انتقال آب و اکسیژن به لایه های درونی پوست، موجب درخشندگی و شادابی پوست می شود. علاوه بر این، هیدرودرمی موجب از بین رفتن چین و چروک و رفع آکنه می شود.

 

هیدرودرمی صورت چیست :

زمانی که حرف از هیدرودرمی پوست می شود، جوانسازی و ترمیم پوست تمام نقاط بدن مد نظر قرار می گیرد. یکی از مزایای مهم هیدرودرمی توانایی آن در ترمیم پوست تمام نقاط بدن است. اما اجرای هیدرودرمی روی پوست صورت، گردن و بالای سینه رواج بیشتری دارد.

در هیدرودرمی صورت، میزان معینی از آب با فشار وارد لایه های عمیق پوست شده و به پاکسازی این لایه ها می پردازد. پس از پاکسازی نیز سرم های مغذی که انواع مختلفی دارند، به لایه های عمیق انتقال داده می شوند. گفتنی است که هر یک از این سرم ها می توانند درمان کننده آسیب های مختلف از جمله چین و چروک، لکه، جوش و یا چربی بالا باشند.

 

دستگاه هیدرودرمی چیست :

تکنیک پاکسازی هیدرودرمی با استفاده از دستگاه مخصوص انجام می گیرد. دستگاه هیدرودرمی وسیله ای است که با به کارگیری سوزن های ظریف، سایش هایی بسیار ریز روی پوست ایجاد می کند. این سایش ها موجب حذف سلول های مرده پوست و نفوذ آب به لایه های زیرین پوست می شود.

یکی از نکات مثبت دستگاه هیدرودرمی این است که هنگام انتقال آب به لایه های زیرین پوست، قادر است سرم ها و ویتامین های مغذی را نیز تا عمق پوست انتقال دهد. دستگاه هیدرودرمی آب را با فشار زیاد وارد لایه های زیرین پوست کرده و آن را پاکسازی می کند. در مرحله بعد با ارسال مواد مغذی به این لایه ها، موجب افزایش لطافت و درخشندگی پوست می شود.

 

دستگاه هیدرودرمی گالوانیک چیست :

دستگاه هیدرودرمی گالوانیک یک مدل از انواع مدلهای دستگاههای هیدرودرمی است که استفاده و کاربرد بسیار رایجی دارد. فرایند کار این دستگاه بدین صورت است که پوست در آن پاک سازی شده و ژل هیدرودرمی به لایه های عمیق پوست نفوذ داده می شود. هیدرودرمی گالوانیک تمام این کارها را با استفاده از جریان های الکتریکی تنظیم شده انجام می دهد.

 

ژل هیدرودرمی چیست :

ژل هیدرودرمی محصولی است که موجب اکسیژن رسانی، آبرسانی و افزایش لطافت پوست می شود. این ژل در فرایند هیدرودرمی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. مهمترین ویژگی های ژل هیدرودرمی عبارتند از:

 • برطرف کننده تیرگی پوست
 • درمان کننده قوی برای آکنه و جوش
 • تنظیم کننده چربی پوست
 • حفظ کننده رطوبت پوست
 • لایه بردار عمیق پوست
 • کنترل گر پیری پوست
 • افزایش دهنده روشنی، درخشندگی و لطافت پوست
 • دربردارنده بار الکتریکی
 • حاوی انواع مواد آبرسان و ویتامین های موثر در ترمیم پوست

 

هیدرودرمی مو چیست :

طبیعی است که با افزایش سن، فولیکول های مو بر اثر عوامل مختلف ضعیف شده و مواد مغذی خود را از دست بدهند. نتیجه این ضعف در فولیکول های مو شامل ریزش مو، کم پشتی و بد حالتی موها خواهد بود. اما خوشبختانه این نوع آسیب ها قابل درمان بوده و با به کارگیری روش های متنوع رفع می شوند.

هیدرودرمی نه تنها برای جوانسازی پوست صورت که برای تقویت موهای سر نیز کاربرد دارد. در فرایند هیدرودرمی مو، مواد مغذی و تقویت کننده فولیکول های مو وارد پوست سر شده و در ریشه مو تاثیرات مثبت می گذارد.

 

تفاوت میکرودرمی و هیدرودرمی چیست :

میکرودرمی و هیدرودرمی روش هایی برای جوانسازی پوست محسوب می شوند. این دو روش از جوانسازی پوست تفاوت های مهمی با هم دارند:

_ تکنیک هیدرودرمی برای پوست های خشک و تکنیک میکرودرمی برای پوست های چرب مناسب است.

_ در میکرودرمی، لایه به لایه پوست توسط سوزن های ظریف تراشیده می شود تا به لایه زیرین پوست دسترسی پیدا شود. در هیدرودرمی سوزن های ظریف مستقیما به لایه های زیرین پوست نفوذ کرده و کلاژن سازی انجام می شود.

_ میکرودرمی برای پوست هایی مناسب است که از حساسیت بالایی برخوردارند. درحالیکه هیدرودرمی را نمی توان برای پوست های ضعیف و حساس به کار برد.

 

عوارض هیدرودرمی :

تکنیک هیدرودرمی به جز مواردی همچون التهاب و قرمزی پوست، عوارضی جدی به همراه نخواهد داشت. البته این مسئله به شرطی رخ خواهد داد که فرایند هیدرودرمی در مکانی کاملا بهداشتی و توسط فردی کاملا متبحر انجام شود.

 

هیدرودرمی دور چشم :

نحوه اجرای تکنیک هیدرودرمی روی پوست صورت با اجرای آن روی پوست اطراف چشم تفاوت های چشمگیری دارند. پوست دور چشم از بافت ضعیف تر و حساس تری برخوردار است. بنابراین هیدرودرمی دور چشم لازم است با دقت بیشتری انجام شود.

در هیدرودرمی دور چشم ضروری است که جریان الکتریکی دستگاه گالوانیک به درستی و مخصوص دور چشم تنظیم شود. علاوه بر این، لایه برداری پوست در هیدرودرمی دور چشم ممنوع است.

هیدرودرمی دور چشم اگر به درستی انجام شود، موجب حذف تیرگی ها و چین و چروک دور چشم خواهد شد. اما در مقابل اگر هیدرودرمی دور چشم به درستی انجام نشود، موجب بروز عوارضی مانند التهاب شدید و حساسیت های چشمی خواهد شد.

 

تعداد جلسات هیدرودرمی پوست :

تکنیک هیدرودرمی برای اینکه بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشد، می بایت حداقل در 5 الی 10 جلسه انجام شود. تعداد دقیق جلسات هیدرودرمی بر طبق میزان نیاز پوست به ترمیم تعیین می شود. هر جلسه از هیدرودرمی پوست نیز به طور میانگین در حدود 30 الی 60 دقیقه انجام می گیرد.

 

قیمت دستگاه هیدرودرمی :

دستگاه هیدرودرمی را می توان در برندها و با کارکردهای متنوعی تهیه کرد. مزیتی که این دستگاهها دارند، ابعاد مناسب و قابلیت حمل آن است. برخی از دستگاههای هیدرودرمی به گونه ای طراحی شده اند که قابل استفاده در خانه هستند. بنابراین، قیمت هر دستگاه هیدرودرمی با توجه به قدرت و کیفیت آن متنوع و متفاوت خواهد بود.

آخرین ویرایش : 1400/06/21

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی