سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

فول بادی چیست

فول بادی چیست

فول بادی چیست :

شاید بارها کلمه فول بادی به گوشمان خورده باشد. فول بادی یک عبارت انگلیسی است و در زمینه های مختلفی به کار گرفته می شود. بنابراین، عبارت فول بادی را می بایست با توجه به چهارچوب کاربرد آن معنا کرد. رایج ترین مواردی که عبارت فول بادی در آنها استفاده می شود عبارتند از: ورزش فول بادی، ماساژ فول بادی، اپیلاسیون فول بادی و از همه مهمتر لیزر فول بادی.

 

جهت مشاهده یکی از بهترین توضیحات لیزر موهای زائد روی توضیحات کامل لیزر موهای زائد کلیک کنید.

 

معنی فول بادی چیست؟ :

فول بادی یک اصطلاح انگلیسی است که از دو کلمه «تمام» و «بدن» تشکیل شده است. بنابراین فول بادی به معنای تمام یا کل بدن خواهد بود. این عبارت انگلیسی کاربردهای بسیار رایجی در گفتار فارسی پیدا کرده است.

 

ورزش فول بادی چیست :

ورزش کردن به سبک فول بادی به معنای نرمش دادن به تمام عضلات بدن در یک جلسه است. در ورزش فول بادی، هر تک به تک اعضای بدن درگیر نرمش و کالری سوزی می شود. این سبک از ورزش در زمینه بدنسازی کاربرد فراوانی دارد.

 

تمرینات فول بادی چیست :

ورزش فول بادی نیاز به تمرینات خاصی دارد که بتواند تمام عضلات بدن را درگیر کند. به طور کلی، مجموعه تمریناتی که در آن تمام عضلات بدن تمرین داده شود، تمرینات فول بادی نامیده می شود.

گفتنی است که تمرینات ورزشی ممکن است تنها مختص به بالاتنه، پایین تنه و یا هسته بدن باشد. اگر تمرینات به شکلی جمع بندی شوند که هر سه بخش از بدن را شامل شود، تمرینات فول بادی شکل خواهد گرفت.

 

معنی ماساژ فول بادی چیست :

معنای عبارت ماساژ فول بادی با توجه به ساختار آن قابل درک است. ماساژ فول بادی نوعی از ماساژ است که در آن تمام نقاط بدن در یک جلسه تحت ماساژ درمانی قرار می گیرد. بدیهی است که ماساژ فول بادی توسط فردی آموزش داده و متبحر قابل انجام است. نقاطی از بدن که در ماساژ فول بادی تحت ماساژ قرار می گیرند شامل موارد زیر است:

 • بالا تنه شامل: سر، گردن، شانه ها، بازوها، دست ها، انگشتان دست ها
 • بخش هسته بدن شامل: کمر و قسمت بالا و پایین آن
 • پایین تنه شامل: باسن، ران، زانوها، ساق پا، پاها، انگشتان پاها،

 

اپیلاسیون فول بادی چیست :

اپیلاسیون فرایندی است که در آن موهای زائد بدن توسط موم گیاهی از ریشه کنده می شود. اپیلاسیون می تواند برای نقاط خاص از بدن و یا برای تمام بدن اجرا شود. زمانی که در یک جلسه از اپیلاسیون موهای زائد تمام بدن زدوده شود، اپیلاسیون از نوع فول بادی خواهد بود.

 

لیزر فول بادی چیست :

لیزر فول بادی فرایندی است که در آن موهای زائد تمام نقاط بدن با استفاده از لیزر از بین می روند. در طی لیزر فول بادی، از ابتدای سر تا نوک انگشتان پا تحت لیزر قرار می گیرد. لیزر فول بادی به طور میانگین در حدود 8 الی 10 جلسه انجام می گیرد. از بین بردن موهای زائد با لیزر راهکاری دائمی محسوب می شود؛ چراکه در آن ریشه مو آسیب دیده و رشد موها متوقف می شود.

گفتنی است که تا تکمیل شدن فرایند لیزر فول بادی، تنها راه از بین بردن موقت موهای زائد شیو کردن است. هرگونه روشی که موها را از ریشه بکند، در لیزر فول بادی اختلال ایجاد کرده و تاثیر منفی به همراه خواهد داشت.

 

فول بادی کاربردی چیست :

فول بادی کاربردی یکی از انواع لیزر موهای زائد است که در آن نقاط مشخصی از بدن تحت لیزر قرار می گیرد. به طور مثال، مجموعه دستها، پاها، زیربغل و بیکینی یک مجموعه لیزر فول بادی کاربردی محسوب می شود.

در فول بادی کاربردی معمولا نقاطی برای لیزر موهای زائد انتخاب می شوند که مستعد رشد موهای حجیم تر و ضخیم تر هستند. مجموعه فول بادی کاربردی معمولا مجموعه هایی هستند که توسط مرکز لیزر موهای زائد، به مراجعه کنندگان پیشنهاد می شود.

 

فول بادی توتال چیست :

لیزر فول بادی توتال نوعی لیزر است که در آن نقاط محدودی از بدن تحت لیزر قرار می گیرد. در این نوع لیزر موهای زائد، هر مراجعه کننده به انتخاب خود مایل به اجرای لیزر روی نقاط خاص از بدن خود است.

 

فرق توتال بادی با فول بادی چیست :

با توجه به تعاریفی که برای لیزر فول بادی و لیزر توتال بادی ارائه شد، می توان تفاوت میان این دو شکل از لیزر را حدس زد. لیزر فول بادی شامل لیزر کل نقاط بدن و لیزر توتال بادی شامل نقاط انتخابی بدن است.

 

فول بادی بانوان چیست :

لیزر فول بادی هم برای بانوان و هم برای آقایان قابل اجراست. با این وجود، لیزر فول بادی بانوان و آقایان در رابطه با نقاطی از بدن که تحت لیزر قرار می گیرند دارای تفاوت است. نواحی لیزر فول بادی بانوان عبارتند از:

 • کل صورت
 • زیر بغل
 • بازوها
 • کل دست ها
 • دور سینه
 • روی شکم و دور ناف
 • کل باسن
 • بیکینی
 • واژن
 • ران ها
 • ساق پاها
 • پاها

 

عوارض لیزر فول بادی :

لیزر فول بادی یک انتخاب مناسب برای از بین بردن موهای زائد محسوب می شود. با این وجود، این روش از حذف موهای زائد ممکن است دارای معایبی نیز باشد.

_ بروز عوارضی مانند التهاب و قرمزی، از معایب لیزر فول بادی محسوب می شود. اما خوشبختانه اینگونه عوارض کاملا موقت و گذرا هستند.

_ صرف هزینه بالا از دیگر معایب لیزر موهای زائد است. البته با توجه به دائمی بودن ماندگاری لیزر موهای زائد، صرف این هزینه ها بیهوده نخواهد بود. گفتنی است که میزان هزینه فول بادی در شهرها و در کلینیک های مختلف و همچنین بر اساس شرایط موهای زائد، متفاوت است.

آخرین ویرایش : 1401/02/21

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی