سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

درمان ورم بعد از کاشت مو

درمان ورم بعد از کاشت مو

درمان ورم بعد از کاشت مو :

ریزش موی سر در بین افراد مختلف به خصوص مردان بسیار شایع است. دلایل متعددی برای ریزش مو وجود دارد که ممکن است در هر فردی متفاوت باشد. زمانی که ریزش مو سطحی و شدت پایینی داشته باشد، می توان آن را با استفاده از روش های خانگی یا غیرتهاجمی درمان کرد. اما اگر ریزش مو شدید بوده و سر به طور کلی طاس شود، کاشت مو بهترین روش درمان آن خواهد بود. کاشت مو یک عمل تهاجمی است و یکی از عوارض حتمی آن تورم و التهاب پوست سر و حتی پوست صورت است. به کار بردن تکنیک های درمان ورم بعد از کاشت مو موجب خواهد شد تا فرایند بهبودی کوتاه تر شود.

 

دلیل تورم بعد از کاشت مو :

قبل از هر چیزی باید بدانیم که بروز ورم و التهاب بعد از کاشت مو کاملا طبیعی است. تورم و التهاب در واقع واکنشی است که سیستم دفاعی بدن در مقابل عمل تهاجمی کاشت مو بروز می دهد. بنابراین، وجود ورم روی سر و یا حتی روی صورت پس از کاشت مو جای نگرانی نخواهد داشت.

 

درمان ورم سر بعد از کاشت مو :

همانطور که گفته شد، تورم بعد از کاشت مو امری طبیعی است. اما اگر انواع مراقبت بعد از کاشت مو به درستی انجام نگیرد، شدت این تورم افزایش یافته و آسیب های جدی به همراه خواهد داشت. بنابراین، تا جایی که امکان دارد می بایست برای رفع ورم بعد از کاشت مو و کوتاه شدن دوره بهبودی اقداماتی انجام داد. در ادامه به برخی از مهمترین راههای درمان تورم بعد از کاشت مو اشاره شده است.

_ استراحت مطلق حداقل تا 5 روز بعد از عمل کاشت مو

_ مصرف مایعات فراوان

_ پرهیز از انجام فعالیت های ورزشی و سایر فعالیت های سنگین حداقل تا یک ماه

_ مصرف مرتب داروهای کاهش تورم تجویز شده توسط پزشک

_ پرهیز از خم کردن سر حداقل تا چند روز بعد از عمل

_ قرار دادن غیر مستقیم کمپرس یخ در اطراف نقاط متورم سر با مشورت پزشک

_ قرار دادن سر با زاویه 45 درجه نسبت به بدن به هنگام خواب با گذاشتن بالش زیر سر

_ ماساژ دادن بسیار ملایم پوست سر به طوریکه آسیبی به گرافت های کاشته شده وارد نشود با مشورت و هماهنگی پزشک

_ پرهیز از گذاشتن کلاه روی سر

_ پرهیز از قرار گرفتن زیر نور آفتاب

_ پرهیز از شست و شوی سر تا چند روز بعد از کاشت مو

_ خودداری از اعمال فشار روی سر هنگام شست و شو

_ شست و شوی سر با آب ولرم

 

درمان ورم صورت بعد از کاشت مو :

پوست سر تنها نقطه ای نیست که پس از کاشت مو دچار تورم می شود. تورم ناشی از کاشت مو می تواند به نقاط مختلف صورت نیز نفوذ کرده و آنها را تحت تاثیر قرار دهد. جهت رفع ورم صورت بعد از کاشت مو همان راهکارهایی مناسب خواهد بود که برای رفع ورم پوست سر بعد از کاشت مو ارائه شد.

بیشترین تورمی که روی صورت بعد از کاشت مو ایجاد می شود، در نواحی پیشانی و اطراف چشم ها خواهد بود. برای درمان ورم چشم بعد از کاشت مو و همچنین درمان ورم پیشانی بعد از کاشت مو، ایده آل ترین راهکار استفاده از کمپرس یخ است. کمپرس یخ با کاهش جریان خون موجب تسریع فرایند بهبودی تورم و التهاب پوست می شود. این کار را حتما با مشورت پزشکتان انجام دهید، جهت مشاهده استفاده از ماساژ صورت با یخ بر روی نحوه ماساژ صورت با یخ کلیک کنید.

 

درمان قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو :

قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو یک عارضه طبیعی است که به مرور زمان از بین می رود. این قرمزی به دلیل خروج فولیکول مو از پوست سر و یا کاشت فولیکول مو در پوست سر اتفاق می افتد. قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو در طبیعی ترین حالت خود، پس از یک ماه رفع می شود. راهکارهایی که می توانند در رفع سریع تر قرمزی پوست سر موثر باشند، عبارتند از:

 • پرهیز از دوش آب خیلی گرم
 • پرهیز از مصرف سیگار و الکل
 • پرهیز از مصرف زیاد نمک
 • پرهیز از خاراندن و دستکاری کردن پوست سر
 • استفاده از کمپرس یخ روی سطح سر
 • خوابیدن به شکل درست

 

علائم عفونت بعد از کاشت مو :

عفونت بعد از کاشت مو از عوارضی است که احتمال بروز آن بسیار زیاد است. عفونت ممکن است طول دوره نقاهت را افزایش داده و حتی برای سلامتی مضر باشد. مهمترین علائم عفونت بعد از کاشت مو عبارتند از:

 • احساس درد شدید
 • پوسته پوسته شدن پوست سر
 • خارش شدید پوست سر
 • بروز جوش های سفید رنگ و عفونی روی سطح پوست سر
 • بروز زخم ها چرکی
 • ترشح مایع چرکی و عفونی از پوست سر

علت اصلی بروز عفونت بعد از کاشت مو، عدم رعایت اصول بهداشتی در حین کاشت مو و یا پس از آن است. زخم هایی که در فرایند کاشت مو روی پوست سر ایجاد می شوند، مستعد دریافت باکتری و عفونت هستند. از این زخم ها باید به خوبی مراقبت کرد تا به بهبودی کامل برسند.

آخرین ویرایش : 1400/06/20

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی