سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

عوارض فیبروز ابرو

عوارض فیبروز ابرو

عوارض فیبروز ابرو :

فیبروز ابرو تکنیکی برای آرایش ابروهاست که جلوه ای بسیار زیبا و طبیعی به ابروها می دهد. در این تکنیک با استفاده از سوزن های مخصوص و یکبار مصرف، رنگدانه ها به زیر پوست ابرو انتقال داده می شود. انتقال این رنگدانه ها در فیبروز، کاملا به شکل تارهای مو و بدون ایجاد قاب اجرا می شود.

 

فیبروز ابرو به صورت کاملا سطحی انجام می گیرد، از همین رو خطری برای سلامتی ابروها ندارد. اما به هرحال هر نوع روش تهاجمی و یا نیمه تهاجمی که با ایجاد خراش روی پوست همراه باشد، می تواند با برخی عوارض همراه باشد. بنابراین بروز عوارض میکرو فیبروز ابرو پس از اجرای آن قابل انکار نبوده و جای بررسی دارد.

 

عوارض و خطرات فیبروز ابرو :

عوارض میکروبلیدینگ فیبروز ابرو از جمله مهمترین مواردی هستند که آگاهی از آن برای تمام متقاضیان فیبروز ضروری است. این آگاهی موجب می شود تا متقاضیان با اطمینان بیشتری نسبت به انجام فیبروز اقدام کنند. برخی از عوارض جانبی فیبروز ابرو عبارتند از:

عفونت :

بروز عفونت شایع ترین عارضه ای است که پس از اجرای فیبروز ممکن است رخ دهد. مهمترین علت بروز عفونت استفاده از تجهیزات آلوده و ضدعفونی نشده است. جهت پیشگیری از بروز عفونت لازم است داروهای آنتی بیوتیک و ضد باکتری مصرف کرد.

حساسیت :

اجرای فیبروز ابرو ممکن است با حساسیت و آلرژی همراه باشد. حساسیت پوستی پس از فیبروز ابرو با علائمی همچون خارش و قرمزی پوست بروز کند.

نامتقارن شدن ابروها :

نامتقارن شدن ابروها پس از فیبروز یکی دیگر از عوارض ظاهری است که ممکن است رخ دهد. علاوه بر این، نارضایتی از حالت رسم شده برای ابرو بعد از فیبروز نیز می تواند برای فرد ناراحت کننده باشد.

ناهماهنگی رنگ ابروها :

گاهی پس از انجام فیبروز رنگ انتقال داده شده به پوست با رنگ طبیعی ابروها بسیار متفاوت می شود. این عارضه، جلوه ای غیر طبیعی به ابروها داده و از زیبایی آنها می کاهد. برای پیشگیری از بروز ناهماهنگی در رنگ ابروها، توصیه می شود از رنگ کردن ابروها تا چند ماه قبل از فیبروز خودداری کرد و در انتخاب رنگ فیبروز دقت بالا داشت.

 

درگیری با بیماری های خطرناک :

بیماری هایی همچون هپاتیت و ایدز از جمله بیماری های واگیردار هستند که ممکن است در طی فیبروز ابرو ایجاد شوند. البته احتمال درگیری با این نوع بیماری ها پایین است. بهترین راهکار جهت عدم درگیری با این نوع بیماری ها، مراجعه کردن به مراکزی است که همه موازین بهداشتی را به درستی رعایت می کنند.

 

عدم ماندگاری رنگ در ابروها :

رنگ نگرفتن پوست زیر ابرو و یا از بین رفتن رنگ تزریق شده در مدت زمان بسیار کوتاه یکی دیگر از عوارض مهم فیبروز ابرو به شمار می رود. این عارضه معمولا به دلیل استفاده از رنگ های نامرغوب و بی کیفیت در طی فیبروز ابرو اتفاق می افتد.

 

تورم و التهاب :

از عوارض رایج پس از فیبروز ابرو می توان به بروز التهاب و تورم در نواحی ابرو اشاره کرد. این نوع از عوارض سطحی بوده و معمولا در طی چند روز از بین می روند.

 

عوارض فیبروز ابرو در بارداری :

دوره بارداری یک دوره حساس برای بانوان است که آنان را موظف به رعایت برخی محدودیت ها و قوانین می کند. به طور کلی، انجام هر نوع تاتو روی بدن و صورت در طول تمام ماههای بارداری ممنوع است. از عوارضی که فیبروز ابرو در دوران بارداری می تواند به همراه داشته باشد، عبارتند از:

  • احتمال بالای بروز عفونت به دلیل محدودیت در مصرف آنتی بیوتیک در دوران بارداری
  • احتمال بالای انتقال بیماری به دلیل حساسیت بالای بدن و عدم رعایت نکات بهداشتی
  • احتمال بروز خطر برای جنین
  • احتمال بالای بروز آلرژی به رنگ های مورد استفاده

 

عوارض فیبروز ابرو در شیردهی :

انجام فیبروز ابرو در دوران شیردهی نمی تواند خطری برای سلامتی مادر و نوزاد داشته باشد. اما با توجه به تغییرات هورمونی ایجاد شده در دوران شیردهی، ممکن است ابروها در طی فیبروز به درستی رنگ نگیرند. این عارضه از فیبروز ابرو دلیلی برای محدودیت انجام فیبروز در دوران شیردهی محسوب می شود.

 

آیا فیبروز ابرو باعث ریزش ابرو می شود :

زمانی که سوزن و یا رنگدانه وارد پوست زیر ابرو شود، احتمال آسیب رسیدن به فولیکول های مو افزایش می یابد. بدیهی است که آسیب رسیدن به فولیکول های مو، موجب ریزش موهای ابروها می شود. اما در مورد تکنیک فیبروز ابرو، احتمال این آسیب دیدگی بسیار پایین است.

در فیبروز ابرو انتقال رنگ به پوست به شکل کاملا سطحی انجام می گیرد. ظرافت بالای کار فیبروز ابرو حتی ممکن است موجب تحریک فولیکول های مو و پرپشت شدن ابروها شود.

 

معایب فیبروز ابرو :

فیبروز ابرو با وجود ویژگی های مثبت چشمگیری که دارد، از برخی معایب خاص نیز برخوردار است:

_ افرادی که قبلا تاتو ابرو انجام داده باشند، مجاز به انجام فیبروز نخواهند بود. این افراد در صورت انجام فیبروز نیز نتیجه رضایت بخش را دریافت نخواهند کرد.

_ فیبروز ابرو از هزینه نسبتا بالایی برخوردار است.

_ فیبروز ابرو از ماندگاری موقتی برخوردار است و پس از 3 الی 6 ماه رنگ آن محو می شود.

_ کار با دستگاه فیبروز ابرو می تواند خسته کننده بوده و بر کیفیت کار نتیجه معکوس بگذارد.

آخرین ویرایش : 1400/06/17

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی