سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

پماد بعد از میکروبلیدینگ

پماد بعد از میکروبلیدینگ

پماد بعد از میکروبلیدینگ :

میکروبلیدینگ روشی مدرن برای ترمیم ابروهاست که با هدف زیباسازی ابرو و جبران موهای از دست رفته ابرو به کار می رود. در فرایند میکروبلیدینگ، رنگدانه های مخصوص با استفاده از سوزن های ظریف وارد پوست شده و نواحی خالی ابرو را پر می کند. تزریق رنگ به زیر پوست در میکروبلیدینگ ابرو، به شکل تارهای مو و کاملا طبیعی انجام می گیرد. در هر حال، میکروبلیدینگ پس از اجرا نیاز به مراقبت هایی خاص دارد. در این میان، استفاده از پماد بعد از میکروبلیدینگ یکی از نیازهای ضروری است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

دلیل استفاده از پماد بعد از میکروبلیدینگ :

در فرایند میکروبلیدینگ ابرو، خراش هایی در سطح پوست ایجاد می شود تا رنگدانه ها توسط این خراش ها وارد پوست شوند. این خراش ها تا زمانی که به طور کامل بهبود یابند، مستعد دریافت عفونت و باکتری هستند. از همین رو، برای پیشگیری از بروز عفونت بعد از میکروبلیدینگ لازم است از این خراش ها مراقبت کرد.

 

استفاده از پماد بعد از میکروبلیدینگ یک محافظ برای خراش های حاصل از میکروبلیدینگ ابرو محسوب می شود. علاوه بر این، پماد میکروبلیدینگ موجب تسریع فرایند بهبودی و رسیدن به نتیجه فوری می شود. از دیگر مزایای پماد میکروبلیدینگ می توان به خاصیت مرطوب کنندگی آن و جلوگیری از خشکی پوست ابرو اشاره کرد.

 

اسم پماد بعد از میکروبلیدینگ :

انواع مختلف پمادهایی که می توانند برای بعد از میکروبلیدینگ ابرو مورد استفاده قرار بگیرند، عبارتند از:

پماد بتامتازون بعد از میکروبلیدینگ :

این پماد بهتر است تنها در ساعات اولیه بعد از میکروبلیدینگ استفاده شود. مقدار زیاد استفاده از بتامتازون می تواند موجب بروز عوارض روی تاتو ابرو خواهد شد.

 

پماد وازلین بعد از میکروبلیدینگ :

وازلین یک مرطوب کننده مناسب است. اما مقدار زیاد آن موجب طولانی شدن ترمیم خراش ها می شود.

 

پماد آ د بعد از میکروبلیدینگ :

پماد آ د خشکی پوست را به خوبی برطرف می کند. اما افراط در استفاده از آن موجب عدم رسیدن اکسیژن به پوست می شود.

 

پماد تتراسایکلین بعد از میکروبلیدینگ :

این پماد به خوبی از بروز عفونت جلوگیری می کند. اما استفاده بیش از حد از تتراسایکلین موجب از بین رفتن رنگدانه ها و تاثیر منفی در نتیجه میکروبلیدینگ خواهد شد.

 

پماد جنتا مایسین بعد از میکروبلیدینگ :

جنتا مایسین نیز کارکرد مناسبی در رفع عفونت دارد. اما اگر بیش از دو بار در روز مصرف شود، موجب خشکی و ترک خوردگی پوست برو خواهد شد.

 

علاوه بر این پمادها، محصولات و کرم های مراقبتی متنوعی برای استفاده بعد از میکروبلیدینگ در دسترس هستند. به طور معمول، مراکز زیبایی که در آن میکروبلیدینگ ابرو انجام می شود، مشاوره های لازم در رابطه با مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ را در اختیار افراد قرار می دهند.

 

انتخاب پماد مناسب برای بعد از میکروبلیدینگ :

برای انتخاب مناسب ترین پماد بعد از میکروبلیدینگ ابرو، بهترین راهکار مشورت با پزشک است. انتخاب یک پماد مناسب برای بعد از میکروبلیدینگ موجب می شود تا به نتایج مثبتی دست یافت.

گفتنی است که انتخاب پماد بعد از میکروبلیدینگ صورت نسبت به میکروبلیدینگ بدن از حساسیت بیشتری برخوردار است. چراکه پوست صورت از حساسیت بیشتری نسبت به پوست سایر قسمت های بدن برخوردار است.

 

پماد بعد از میکروبلیدینگ تا چه زمانی باید استفاده شود :

ترمیم کامل خراش ها پس از میکروبلیدینگ حداقل 4 الی 6 هفته به طول می انجامد. استفاده از پماد بعد از میکروبلیدینگ حداقل تا یک هفته اول پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو ضروری است. پس از این یک هفته، در صورت نیاز می توان استفاده از پماد را ادامه داد. پماد بعد از میکروبلیدینگ در طبیعی ترین حالت، دو بار در روز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو :

مدت ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو بستگی به مراقبت های بعد از انجام آن دارد. برخی از این مراقبت ها به شرح زیر است:

_ افرادی که میکروبلیدینگ ابرو انجام می دهند، باید بدانند که تنها راه رساندن رطوبت به ابروها تا 3 روز بعد از انجام میکروبلیدینگ، پمادهای معرفی شده است. در این سه روز می بایست از برخورد ابروها با آب جلوگیری کرد. در غیر این صورت، آب بر رنگدانه های تزریق شده نفوذ کرده و کیفیت آنها را مختل می کند.

 

_ حدود یک ماه پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو، لازم است برای ترمیم آن اقدام کرد تا ایرادات احتمالی کاملا رفع شود. این ترمیم در کیفیت و ماندگاری میکروبلیدینگ تاثیرگذار خواهد بود.

 

_ نوع پوست، نوع رنگ و همچنین کیفیت کار تکنسین در ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو تاثیر ویژه ای می گذارند.

آخرین ویرایش : 1400/06/15

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی