سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

انواع روش های از بین بردن موهای زائد بدن

انواع روش های از بین بردن موهای زائد بدن

انواع روش های از بین بردن موهای زائد بدن :

انتخاب تکنیک مناسب برای از بین بردن موهای زائد بدن همواره یکی از دردسرهای اصلی زنان و مردان بوده است. از بین بردن موهای زائد علاوه بر اینکه نرمی و لطافت پوست را بیشتر می کند، برای رعایت بهداشت فردی نیز ضروری است.

 

تکنیک های از بین بردن موهای زائد به دو دسته روش های دائمی و روش های موقت تقسیم می شود. روش های دائمی حذف موهای زائد شامل لیزر و الکترولیز است که برای رسیدن به نتیجه باید دوره درمان کاملی داشته باشند. روش های موقت بسیاری نیز برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد که موها را معمولا برای یک الی دو هفته از بین می برند.

 

روش های از بین بردن موهای زائد بدن زنان :

از بین بردن موهای زائد برای زنان از اهمیت بسیاری برخوردار است. تنوع روش های حذف موهای زائد برای زنان زیاد است و هر شخصی مطابق با انتظارات خود می تواند یکی از این روش ها را انتخاب کند. از جمله رایج ترین روش های از بین بردن موهای زائد بدن زنان عبارتند از:

 • اصلاح با بند
 • استفاده از تیغ یا ژیلت و تراشیدن موها
 • کرم های موبر
 • وکس کردن
 • اپیلاسیون
 • به کار بردن برخی روش ها خانگی مانند سنگ پا و...
 • الکترولیز
 • لیزر

 

روش های از بین بردن موهای زائد بدن مردان :

مردان همواره موهای زائد ضخیم تر و پرپشت تری نسبت به زنان دارند. مهمترین و رایج ترین روش های از بین بردن موهای زائد بدن مردان عبارتند از:

 • استفاده از تیغ های اصلاح
 • انواع ماشین های ریش تراش
 • کرم ها موبر
 • الکترولیز
 • لیزر

 

لیزر موهای زائد :

در حال حاضر بهترین روش از بین بردن موهای زائد بدن با ماندگاری بالا، استفاده از لیزر است. لیزر موهای زائد این قدرت را دارد که موها را به صورت دائمی از بین ببرد. در فرایند لیزر موهای زائد، ریشه موها با استفاده از اشعه لیزر سوزانده می شوند؛ بدون اینکه به سایر نقاط بدن آسیبی برسد.

 

لیزر موهای زائد برای اینکه نتیجه مثبت و موثری داشته باشد، بایستی توسط دستگاههای پیشرفته و اپراتور ماهر انجام شود. با وجود هزینه بالایی که لیزر نسبت به سایر روش های حذف موهای زائد به همراه دارد، اما روشی قطعی و دائمی محسوب می شود. تنها تفاوتی که ممکن است بین لیزر موهای زائد زنان و مردان وجود داشته باشد، اجرای تنظیمات خاص روی دستگاه لیزر است.

 

الکترولیز :

الکترولیز یکی دیگر از روش های موثر حذف موهای زائد است. این روش قادر است موها را تا میزان قابل توجه حتی به شکل دائمی از بین ببرد. الکترولیز برای نواحی کوچک از بدن از جمله زیربغل ها کاربرد مناسبی دارد. در فرایند الکترولیز برای از بین بردن موهای زائد از جریان الکتریکی استفاده می شود.

 

کرم های موبر :

تاکنون انواع مختلف و متنوعی از کرم های موبر تولید و به بازار ارائه شده است. این کرم ها با قرار گرفتن روی موهای زائد، موجب سست شدن و ریزش آنها می شود. کرم های موبر موها را به صورت سطحی پاک می کند. بنابراین، لازم است هر چند روز یکبار از آنها استفاده کرد.

 

شیو کردن :

شیو کردن نوعی از حذف موهای زائد است که در آن از تیغ یا ژیلت استفاده می شود. در این روش، موها از سطح تراشیده شده و از بین می روند. سرعت رشد موها پس از شیو کردن زیاد است و باید هر چند روز آن را تکرار کرد.

 

اپیلاسیون و وکس کردن :

در فرایند اپیلاسیون یا وکس کردن، موهای بدن توسط موم یا وکس سرد و گرم از ریشه کنده می شوند. این روش گرچه کمی دردناک به نظر می رسد، اما ماندگاری آن نسبت به شیو کردن بالاست. از معایب اپیلاسیون این است که در مرحله بعد از رشد موها، برخی موها به صورت زیرپوستی رشد می کنند.

 

روش های سنتی حذف موهای زائد :

قدیم الایام روش ها خاصی برای حذف موهای زائد وجود داشت که امروزه استفاده رایجی ندارند. به عنوان مثال، استفاده از ماده نوره یکی از همین روش هاست که اتفاقا خواص بی نظیری برای بدن دارد. نوره پودری است که پس از ترکیب شدن با آب، به خمیری مفید برای از بین بردن موهای زائد تبدیل می شود. نوره اگر به طور مرتب مورد استفاده قرار گیرد، موجب کم پشتی و نازکی موهای زائد خواهد شد.

آخرین ویرایش : 1400/06/14

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی