سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

وازلین برای زیبایی پوست و مو

وازلین برای زیبایی پوست و مو

وازلین برای زیبایی پوست و مو :

وازلین به تنهایی ماده است مانند کرم و نیمه جامد است و در طی فرایند تصفیه برای محافظت از پوست از آن استفاده می کنند. این روغن معدنی را می توان به تنهایی استفاده نمود و از رطوبت بخشی آن برای قسمت های خشکی زده پوست بهترین بهره را گرفت. اما جالب است بدانید این کرم را می توان با مواد سالم دیگر ترکیب کرد و نتیجه ای شگفت آور را مشاهده کرد.

 

ترکیب وازلین و خمیردندان :

تر کیب این دو ماده برای برای بر طرف کردن تیرگی ها و از بین بردن جوش های سر سیاه استفاده می شود.

برای استفاده باید یک قاشق چای خوری وازلین و به همان اندازه خمیر دندان را با هم ترکیب کرده و به مدت 5 دقیقه روی پوست بگذارید. در هفته دو بار این عمل را تکرار کنید. تعداد جلسات مورد نیاز نهایتا 12 جلسه می باشد. بیش از این ممکن است به پوست شما آسیب بزند. تعداد جلسات را نوع پوست شما تعیین می کند در صورتی که پوستی حساس دارید بهتر است مدت زمان انجام را کمتر کنید.

نکته بسیار مهم این است که وازلین را از عطاری تهیه نمایید.

 

وازلین به همراه روغن کرچک برای مژه :

برای این ترکیب نیاز است دو سوم وازلین را با یک سوم روغن کرچک تر کیب کنید و برای بهتر شدن ترکیب یک سوم روغن نارگیل اضافه کنید. مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید.

برای استفاده از یک فرچه ریمل استفاده کنید. در صورتی که ریمل خشک شده و قدیمی دارید، فرچه آن را به خوبی بشویید و در نهایت داخل این مواد کرده و مژه ها بالا و پایین را به مواد آغشته نمایید.

از این ترکیب برای ابروها نیز می توانید استفاده نمایید.

هر شب قبل از خواب این عمل را انجام دهید. بعد از دو تا سه ماه می توانید از نتیجه حیرت زده شوید.

مراقب باشید که مواد داخل چشمتان نرود چراکه ممکن است ایجاد حساسیت نماید.

 

ترکیب وازلین و گلیسیرین :

همان طور که می دانید وازلین و گلیسیرین هر دو برای حفظ رطوبت پوست به کار می روند.

در صورتی که این دو ماده را به یک اندازه با هم ترکیب کنید می توانید سلامت و شادابی پوست خود را تضمین شده بدانید.

بعد از اینکه دست ها را می شویید بهترین زمان برای استفاده مرطوب کننده ها می باشد.

این ماده ترکیب شده را به مدت 1 تا 3 دقیقه بر روی پوست ماساژ دهید این کار باعث ایجاد لایه محافظ مننده روی پوست می شود و می تواند رطوبت پوست شما را به مدت 24 ساعت تضمین کند و شادابی را به پوست شما ببخشد.

 

ترکیب وازلین و دارچین :

دارچین حاوی روغن کاسیا بوده و در صورتی که در تماس با پوست قرار بگیرد اتفاقی نمی افتد اما در صورتی که این ماده بر روی لب ها قرار می گیرد باعث تحریک لب ها شده و گردش خون را در این ناحیه افزایش می دهد. در نهایت باعث می شود تا به طور طبیعی لب ها حجیم تر شوند.

اما استفاده از دارچین به تنهایی می تواند بعد از مدتی لب ها را دچار حساسیت کند. بهتر است این ادویه با یک ماده چرب و معدنی مانند وازلین ترکیب شود و بعد از آن استفاده شود.

برای به دست آوردن این ترکیب باید یک قاشق پودر دارچین را با نصف قاشق وازلین به خوبی مخلوط کنید.

مواد را به آرامی روی لب ها ماساژ دهید و بعد از چند دقیقه آن را پاک کنید و بلافاصیه از بالم لب های مناسب استفاد نمایید. در صورتی که احساس سوزش داشتید باید مواد را زودتر از لب ها پاک کرده و بالم بزنید.

 

ترکیب وازلین و آبلیمو :

برای اینکه بتوانید لب ها را به طور طبیعی قرمز کنید باید کاری کنید که گردش خون در آن بالا رود. این کار را می توانید با ماساژور ها انجام دهید. در صورتی که به این دستگاه دسترسی نداشتید از یک مسواک نرم استفاده نمایید. این کار را می توانید همراه ترکیب وازلین آبلیمو انجام دهید. این ترکیب باید به گونه ای باشد که نه زیاد شل و نه زیاد سفت باشد. ترکیب باید به گونه ای باشد که به راحتی روی لب ها حرکت کند.

حال می توانید این ماده را با مسواک روی لب ها ماساژ دهید. این عمل را قبل از خواب در چند شب پشت سر هم انجام دهید تا نتیجه را ببینید.

 

ترکیب وازلین و لبو :

این ترکیب می تواند برای شما به منظور ساخت رژ لب طبعی کاربرد داشته باشد. برای این ترکیب شما به یک لبوی متوسط نیاز دارید و یک قاشق چای خوری وازلین.

لبو ها را باید در میکسر له کنید و بعد از صافی بگذرانید و بعد یک قاشق چایخوری وازلین را به آن اضافه کنید.

رژ لب طبیعی شما آماده است.

 

ترکیب وازلین و روغن نارگیل :

همان طور که می دانید روغن نارگیل یکی از روغن های آبرسان مو محسوب می شود که ترکیب آن با وازلین بهترین آبرسان را برای مو می سازد.

شما برای ساخت این آبرسان طبیعی نیاز دارید به دو قاشق روغن نارگیل و یک قاشق وازلین. این دو را به خوبی مخلوط کنید و به آرامی کف سر ماساژ دهید. نیاز است چند شب متوالی این کار ار انجام دهید تا شاهد افزایش رشد طبیعی موها باشید.

 

ترکیب وازلین و گلاب :

برای به دست آوردن این ترکیب به منظور سفید کننده پوست به مواد دیگری نیاز داریم. یک قاشق نشاسته، نصف فنجان گلاب و نصف فنجان آب را ترکیب کنید و بگذارید روی شعله تا گرم شوند. بعد از مدتی ظرف را بردارید تا خنک شود. روغن بادام، روغن کرچک و وازلین را با هم ترکیب کنید و با گلیسیرین و پودر بچه نیز آمیخته کنید ترکیب گلاب، آب و نشاسته را نیز اضافه نمایید و خوب هم بزنید و مواد را داخل یخچال بگذارید.

بعد از اینکه به خوبی سرد شد می توانید بر روی پوست صورت و گردن بمالید و بگذارید تا 20 دقیقه بر روی پوست باقی بماند بعد از آن با آب سرد بشویید.

این روش را باید به مدت سه بار در هفته استفاده نمایید تا نتیجه را مشاهده نمایید.

 

استفاده از وازلین برای رشد مو ها :

برای اینکه از این ماده برای رشد موها استفاده کنید کافی است مقداری وازلین را کف سر بمالید و با انگشت ماده را بر روی ریشه موها ماساژ دهید تا به خوبی ریشه مو تحریک شود.

در صورتی که نگران چرب شدن موها هستید باید موها را هر روز صبح با شامپوی معمولی بشویید.

فواید استفاده از وازلین برای موها

 • از بردن حالت وزی مو
 • افزایش درخشش موها
 • رفع موخوره
 • طولانی تر کردن فاصله بین دو رنگ
 • درمان شوره سر
 • فواید وازلین برای ابرو و مژه
 • پرپشت شدن ابروها
 • حالت دادن به ابرو
 • حالت دادن به مژه
 • افزایش رشد مژه ها
 • وازلین برای لب ها
 • زیبایی بخشیدن طبیعی به لب ها
 • اسکراب کردن لب
 • درمان خشکی لب

 

برخی عوارض استفاده از وازلین :

در صورتی که قبل از استفاده از این ماده پوست را به خوبی تمیز نکرده باشید احتما جوش زدن و عفونت زیاد می شود.

باید قبل از استفاده از وازلین بر روی پوست مطمئن باشید که محل را به خوبی شسته اید و کاملا تمیز است.

آخرین ویرایش : 1400/06/13

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی