سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

از بین بردن موهای زائد با زردچوبه برای همیشه

از بین بردن موهای زائد با زردچوبه برای همیشه

از بین بردن موهای زائد با زردچوبه برای همیشه :

رشد موهای زائد در بدن از فرایندهای طبیعی بدن است که در بین تمام انسان ها مشترک است. رشد مو تقریبا از دوره بلوغ شروع شده و تا پایان عمر ادامه می یابد. اما روش هایی وجود دارند که می توانند از سرعت رشد موی زائد کاسته و یا حتی آن را متوقف کنند. زردچوبه یک ماده طبیعی است که از زمان های گذشته تا به امروز، به عنوان موبر مورد استفاده قرار می گرفته است. از بین بردن موهای زائد با زردچوبه برای همیشه نمونه ای از کاربردهای اساسی زردچوبه است که امتحان آن بی نتیجه نخواهد بود.

 

از بین بردن موهای زائد با زردچوبه در دو روز :

قدرتمندترین روش های از بین بردن موهای زائد مانند لیزر نیز قادر به حذف ناگهانی موهای زائد نیستند. هر روشی برای داشتن بیشترین تاثیرگذاری در متوقف کردن رشد موهای زائد، باید دوره درمان کاملی داشته باشد. این دوره درمان قطعا زمان بر بوده و نیاز به صبر و حوصله دارد.

از بین بردن موهای زائد با زردچوبه نیز به یکباره و تنها در دو الی سه روز امکان پذیر نیست. زردچوبه باید به طور مرتب و مداوم و حتی طولانی مدت استفاده شود تا در حذف همیشگی و دائمی موهای زائد تاثیرگذار باشد.

 

طریقه از بین بردن موهای زائد با زردچوبه :

برای به کار بردن زردچوبه به عنوان موبر خانگی، ابتدا لازم است خمیر آن را تهیه کرد. راحت ترین روش تهیه خمیر زردچوبه نیز ترکیب زردچوبه با آب یا شیر است. در ادامه طریقه از بین بردن موهای زائد با زردچوبه شرح داده شده است:

1- ابتدا حدود 2 قاشق غذاخوری زردچوبه را با 1 قاشق غذاخوری آب یا شیر مخلوط می کنیم. این مخلوط باید حدود 3 الی 4 دقیقه روی شعله ملایم قرار گرفته و مدام هم زده شود. (درصورتیکه این خمیر برای نواحی بیشتری مورد استفاده قرار می گیرد، می بایست مقدار زردچوبه و آب را افزایش داد.)

2- برای تاثیرگذاری بهتر، می توان مقداری شکر و کمی آرد نیز به خمیر به دست آمده اضافه کرد.

3- پس از اینکه خمیر به دست آمده سرد شد، لایه نازکی از آن روی پوست مالیده می شود.

4- پوست آغشته به خمیر زردچوبه می بایست توسط تکه پارچه ای تمیز پوشانده شود.

5- پس از گذشت حدود 15 دقیقه، خمیر زردچوبه کاملا جذب پوست می شود. در این زمان، پوست در خلاف جهت رشد مو توسط آب گرم شسته می شود.

از بین بردن موهای زائد با خمیر زردچوبه، روشی است که مبدا آن به کشور هند باز می گردد. برای رسیدن به نتیجه قابل قبول در این روش از حذف موهای زائد، بهتر است آن را حداقل دو بار در هفته تکرار کرد.

 

از بین بردن موهای زائد صورت با زردچوبه :

موهای زائد صورت بر خلاف موهای زائد سایر نقاط بدن، از ضخامت و پرپشتی کمتری برخوردار است. از همین رو، زردچوبه می تواند با قدرت بیشتری به مبارزه با رشد موهای صورت بپردازد.

برای از بین بردن موی زائد با زردچوبه کافیست مقداری زردچوبه را با آب مخلوط کرد و آن را با استفاده از قلمو روی تمام نواحی صورت مالید. پس از 20 دقیقه می توان صورت را با آب ولرم شست. گفتنی است که قرارگیری خمیر زردچوبه روی پوست، علاوه بر حذف موهای زائد موجب افزایش نرمی و لطافت پوست صورت نیز خواهد شد.

 

از بین بردن موهای زائد با عسل و زردچوبه :

یک ترکیب موثر دیگر در از بین بردن همیشگی موهای زائد با زردچوبه، ترکیب آن با ماده مفید عسل است. در تهیه خمیر زردچوبه با عسل، کافیست به جای آب، شیره عسل را جایگزین کرد. نسبت ترکیب زردچوبه و عسل نیز دو به یک (دو قاشق زردچوبه، یک قاشق عسل) خواهد بود.

استفاده از ترکیب عسل و زردچوبه بسیار ساده است. این ترکیب با قرارگیری روی پوست به مدت 15 الی 20 دقیقه، به عنوان یک معجزه در رفع موهای زائد عمل می کند.

آخرین ویرایش : 1400/06/12

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی