سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

از بین بردن بوی بد واژن

از بین بردن بوی بد واژن

از بین بردن بوی بد واژن :

احساس بوی بد و ناخوشایند از ناحیه واژن یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از زنان و دختران است. بوی بد واژن به دلیل ترشحات واژن است که اتفاق می افتد. البته ترشحات سفید رنگ واژن امری کاملا طبیعی است و این ترشحات به عنوان یک محافظ در برابر عفونت و میکروب عمل می کنند. اما گاهی این ترشحات به شکل غیر طبیعی از بوی بدی برخوردار هستند. برای از بین بردن بوی بد واژن می توان تکنیک های مختلفی را به کار برد.

 

از بین بردن بوی بد واژن با جوش شیرین :

برای استفاده از جوش شیرین ابتدا حتما با پزشک مشورت کنید تا مطمئن شوید حساسیت ندارید، جوش شیرین یک ماده مفید و پرکاربرد است که در زمینه های مختلفی می توان از آن استفاده کرد. برای از بین بردن بوی بد واژن با جوش شیرین، ابتدا باید مقداری از آن را داخل آب وان اضافه کرد. در مرحله بعد لازم است به مدت 20 الی 30 دقیقه در آب وان نشست، به طوریکه نواحی واژن کاملا با آب برخورد داشته باشد. این فرایند حداقل باید سه بار در هفته تکرار شود.

 

از بین بردن بوی بد واژن با سرکه :

سرکه یک محلول قوی در مبارزه با میکروب ها و باکتری ها به شمار می رود. از بین بردن بوی بد واژن با سرکه به سه شکل امکان پذیر است:

_ ترکیب دو لیوان سرکه در آب وان و نشستن در داخل این آب به مدت 20 الی 30 دقیقه

_ ترکیب دو قاشق سرکه در یک لیوان آب و نوشیدن آن

_ ترکیب یک قاشق سرکه با یک لیوان آن و شست و شوی واژن با آن

بدیهی است هر یک از این روش ها زمانی در از بین بردن بوی بد واژن موثر خواهند بود که به طور مداوم تکرار شود.

 

از بین بردن بوی بد واژن با ماست :

ماست یک ماده موثر در از بین بردن بوی بد واژن است. مصرف خوراکی روزانه ماست موجب تنظیم ph واژن شده و از بروز بوی بد پیشگیری می کند. علاوه بر این، مقداری از ماست را می توان با استفاده از یک تکه پنبه به ناحیه واژن مالید و پس از 5 الی 10 دقیقه شست. این روش از استفاده از ماست می بایست حداقل یک بار در طول شبانه روز انجام شود.

 

ژل برای از بین بردن بوی بد واژن :

استفاده از ژل های شست و شوی واژن یکی از انواع روش های از بین بردن بوی بد واژن فوری است. این ژل ها به شکلی ساخته شده اند که قابلیت تنظیم ph واژن را دارا هستند. البته در تهیه این ژل باید دقت و وسواس لازم را به خرج داد. ژل های از بین برنده بوی بد واژن، معمولا در انواع مختلفی ارائه می شوند. این ژل ها ممکن است برای دختران مجرد و زنان متأهل دارای تفاوت هایی خاص باشند.

 

صابون برای از بین بردن بوی بد واژن :

مهمترین و ابتدایی ترین کاری که برای از بین بردن بوی واژن انجام می گیرد، شست و شوی مرتب آن است. شست و شوی بدن و واژن نیاز اولیه رعایت بهداشت فردی محسوب می شود. حال اگر برای شست و شوی واژن از یک صابون مخصوص استفاده شود، خوشبویی واژن تضمین شده خواهد بود.

 

اسپری از بین بردن بوی بد واژن :

در حال حاضر تعداد بیشماری از اسپری های خوشبو کننده واژن را می توان از بازار تهیه کرد. البته این اسپری ها می بایست از مراکز معتبر تهیه شده و تاریخ انقضای کافی را داشته باشد. اسپری های خوشبوکننده واژن به شکلی طراحی شده اند که هر گونه آلودگی واژن را از بین برده و از بروز بوی بد در این ناحیه پیشگیری کنند. این اسپری ها نیز همانند سایر روش های خانگی باید به شکل مرتب مورد استفاده قرار بگیرد.

 

قرص مترونیدازول برای بوی بد واژن :

یکی از علل اصلی بوی بد واژن، عفونت واژن است. واژن ناحیه حساسی است که به راحتی مستعد دریافت عفونت است. مصرف قرص مترانیدازول از جمله راهکارهای شایع برای رفع عفونت واژن محسوب می شود که باید با تجویز پزشک مصرف شود.

در مصرف قرص مترانیدازول نباید زیاده روی کرد. مصرف شبانه یک قرص مترانیدازول برای مدت دو الی سه ماه کافیست. گفتنی است که مصرف قرص مترانیدازول در دوره بارداری اکیدا ممنوع است.

استفاده از قرص مترانیدازول، یک درمان دارویی برای حذف بوی بد واژن محسوب می شود. از بین بردن بوی بد واژن با دارو لازم است تحت نظر پزشک انجام شود تا عوارضی برای سلامتی نداشته باشد.

 

از بین بردن بوی بد واژن در بارداری :

بروز بوی بد در ناحیه واژن در دوران بارداری امری طبیعی است. این عارضه به دلایل زیاد از جمله تغییرات هورمونی بروز می کند. اما شرایط از بین بردن این بوی ناخوشایند در دوران بارداری نسبت به سایر مواقع متفاوت و دارای محدودیت است. اقداماتی که برای از بین بردن بوی بد واژن در بارداری می توان انجام داد عبارتند از:

  • استفاده از لباس زیر نخی
  • رعایت کامل بهداشت واژن
  • پرهیز از پوشیدن لباس های تنگ
  • تعویض مداوم لباس زیر
  • استفاده از پدهای بهداشتی و تعویض مکرر آنها
  • مصرف آب فراوان

 

از بین بردن بوی بد واژن بعد از پریود :

بروز بوی بد در ناحیه واژن به دلیل اختلالاتی است که در مقدار ph واژن اتفاق می افتد. برای از بین بردن بوی بد واژن بعد از پریود کافیست آب فراوانی مصرف کرد و ناحیه واژن را با ترکیب آب و سرکه شست و شو داد. بوی بد واژنی که تنها علت آن دوران قاعدگی باشد، در مدت زمان بسیار کوتاه از بین خواهد رفت.

آخرین ویرایش : 1400/06/11

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی