سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ویتامین سی و نیاسین آمید

ویتامین سی و نیاسین آمید

ویتامین سی و نیاسین آمید :

پوست صورت، دستها و حتی سایر نقاط بدن، همواره در معرض آلودگی و آسیب قرار دارد. بنابراین هر نوع پوستی در طی مواجهه با آلودگی ها، دچار لک، خشکی، التهاب، ناهمواری و آکنه می شود. برای مبارزه با آلودگی ها و آسیب هایی که پوست ممکن است درگیر آنها شود، راهکارهای متنوعی وجود دارند. به نظر می رسد ساده ترین روش های مراقبت از پوست، استفاده از محصولات ترمیم پوست باشد. ویتامین سی و نیاسین آمید دو محصول پرکاربرد در زمینه ترمیم و مراقبت از پوست هستند که تاثیرات قابل توجهی در جوانسازی پوست دارند.

 

سرم نیاسینامید چیست :

نیاسینامید نوعی از ویتامین B3 است که نقش مهمی در سلامتی پوست ایفا می کند. نیاسینامید با نام نیکوتین آمید نیز شناخته می شود. تولید نیاسینامید در بدن معمولا توسط مواد غذایی مصرفی انجام می گیرد. اما برای مشاهده اثرات کاربردی سرم نیاسینامید در پوست، لازم است آن را به صورت موضعی مصرف کرد.

 

کاربردهای نیاسینامید برای پوست :

نیاسینامید کاربردهای بی نظیری برای پوست دارد و یک درمان کننده موثر برای آسیب های پوستی محسوب می شود. رایج ترین کاربردهای نیاسینامید برای پوست عبارتند از:

افزایش استحکام و ایمنی پوست :

نیاسینامید با تولید پروتئین کراتین موجب افزایش استحکام پوست در برابر آسیب های احتمالی می شود.

تنظیم میزان چربی پوست :

میزان چربی بیش از حد پوست موجب بسته شدن منافذ و بروز جوش می شود. همچنین میزان چربی کمتر از حد پوست نیز موجب خشکی پوست می شود. نیاسینامید به خوبی میزان چربی پوست را کنترل و تنظیم می کند.

از بین بردن لک های پوست :

بروز لک روی پوست در طی زمان کاملا طبیعی است. نیاسینامید قادر است با لکه های پوست مبارزه کرده و پوست را به خوبی درخشان و روشن کند.

رفع چین و چروک پوست :

کرم نیاسینامید چین و چروک ریز روی پوست را از بین برده و در جوانسازی آن تاثیر می گذارد.

درمان آکنه :

بیماری آکنه و بروز جوش روی صورت مورد پسند هیچ فردی نیست. استفاده از  نیاسینامید یکی از انواع روش های درمان آکنه و جوش صورت محسوب می شود.

 

نیاسینامید برای مو :

نیاسینامید نه تنها در افزایش شادابی پوست که در سلامتی موها نیز تاثیر دارد. از جمله فواید نیاسینامید برای موها عبارتند از:

  • افزایش حجم و تراکم مو
  • درخشندگی مو
  • تقویت رشد مو
  • حالت دهی به مو
  • رفع وزی و شکستگی مو

 

نحوه استفاده از نیاسینامید :

قبل از هر چیزی باید گفت که مصرف نیاسینامید بهتر است زیر نظر متخصص پوست انجام شود. جهت ترمیم پوست با نیاسینامید می توان محصول محلول نیاسینامید را تهیه کرد. محلول نیاسینامید در درصدهای مختلفی ارائه می شود. که عموما پایین 5 درصد هستند. این محلول به صورت موضعی روی پوست قرار گرفته و آسیب های پوستی را درمان می کند.

گفتنی است که قبل از استفاده گسترده از محلول نیاسینامید، لازم است تاثیرگذاری آن را روی بخش کوچکی از پوست بدن تست کرد. این تست به جهت امکان بروز حساسیت و آلرژی روی پوست انجام می شود. برای انجام تست مقداری از محلول روی بازو مالیده می شود. اگر پوست تا 24 ساعت بعد دچار التهاب و واکنش منفی نشد، می توان این محصول را برای سایر قسمتهای پوست بدن استفاده کرد.

 

مدت زمان تاثیرگذاری نیاسینامید :

تاثیرگذاری نیاسینامید با علائمی همچون لطافت، درخشندگی و نرمی پوست بروز خواهد کرد. روتین استفاده از نیاسینامید یک عامل مهم در سرعت تاثیرگذاری این محلول محسوب می شود. به طور کلی، نیاسینامید اولین نتایج خود را پس از حدود چهار الی هشت هفته نشان خواهد داد.

 

ویتامین سی برای پوست :

یک محصول موثر و کاربردی دیگر برای ترمیم پوست، سرم ویتامین سی است. سرم ویتامین سی قابلیت روشن کنندگی و درخشان سازی پوست را دارد. ویتامین سی را بهتر است یک بار در روز مورد استفاده قرار داد.

استفاده از سرم ویتامین سی حتما باید پس از شست و شوی کامل صورت انجام گیرد. پس از سرم ویتامین سی نیز می بایست مرطوب کننده ای ملایم مورد استفاده قرار بگیرد.

 

تداخل نیاسینامید و ویتامین سی :

نیاسینامید قابلیت جذب ویتامین سی و ایجاد تداخل در عملکرد هر کدام از آنها را دارد. بنابراین بهتر است از نیاسینامید و ویتامین سی به شکل همزمان استفاده نشود. با این وجود، با یک برنامه ریزی ساده می توان از مزایای نیاسینامید و ویتامین سی بهره برد. توصیه این است که ویتامین سی را شبها و نیاسینامید را روزها مورد استفاده قرار داد.

 

قیمت نیاسینامید :

قیمت خرید محصول نیاسینامید بر اساس معیارهایی همچون میزان دوز و حجم آن تعیین می شود.

آخرین ویرایش : 1400/06/10

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی