سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

تزریق rf آر اف برای لک صورت

تزریق rf آر اف برای لک صورت

تزریق rf آر اف برای لک صورت :

بروز لکه های تیره روی پوست از مشکلاتی است که همواره گریبانگیر افراد مختلف می شود. این لکه ها به دلایل مختلف از جمله جای جوش، زخم و سوختگی ایجاد می شوند. به هر حال، هر لکه ای که روی صورت ایجاد می شود، در زیبایی پوست و چهره تاثیر منفی می گذارد. گاهی این لکه ها حتی به مرور زمان نیز از بین نمی روند و برای حذف آنها باید از تکنیک های پزشکی استفاده شود. در میان انبوه روش های جوانسازی پوست، تزریق rf (آر اف) برای لک صورت یکی از اثرگذارترین راههایی است که می توان به کار گرفت.

 

آر اف فرکشنال چیست :

آر اف فرکشنال تکنیکی است که در آن از فرکانس های رادیویی کمک گرفته شده و سطح کلاژن سازی در پوست تحریک می شود. این روش کاملا ایمن و کم تهاجمی بوده و در طول انجام آن هیچ خطری بیمار را تهدید نمی کند.

معمول ترین مزیت لیزر rf، ترمیم لک صورت است و علاوه بر آن می تواند در رفع انواع مشکلات پوستی کاربرد داشته باشد. حذف چین و چروک، لیفت پوست و درمان آکنه و کک و مک نمونه های بارز از ویژگی های آر اف هستند.

 

آر اف چگونه موجب حذف لک صورت می شود :

در فرایند آر اف امواج رادیویی با استفاده از سوزن های ریز و ظریف داخل پوست منتقل می شوند. این امواج بدون اینکه به لایه سطحی پوست آسیب وارد کنند، وارد لایه درم پوست می شوند. حرارتی که لایه درم توسط امواج فرکانسی دریافت می کند، موجب افزایش کلاژن سازی و در نتیجه موجب بازسازی و ترمیم پوست می شود.

 

مراحل انجام آر اف برای لک صورت :

آر اف فرکشنال برای لک صورت طی فرایند مشخصی انجام می گیرد:

1- شست و شوی پوست و پاک کردن آن از آلودگی و آرایش

2- مالیدن کرم بی حسی موضعی روی پوست

3- شست و شوی پوست پس از 30 دقیقه اعمال بی حسی

4- ضدعفونی پوست

5- قرارگیری سوزن مخصوص روی دستگاه و آغاز کار توسط دستگاه

6- استفاده از کمپرس یخ پس از اتمام کار

7- اعمال کرم های ترمیم کننده روی پوست

مدت زمان انجام آر اف در طی این مراحل، به شدت و عمق لکه های صورت بستگی دارد. طول این درمان به طور میانگین بین 10 الی 30 دقیقه خواهد بود.

 

دستگاه آر اف برای لک صورت :

آر اف توسط دستگاههای مخصوصی انجام می گیرد. کیفیت و سطح جدید بودن این دستگاه، تعیین کننده کیفیت کار لیزر rf خواهد بود. تاکنون دستگاههای مختلفی برای آر اف تولید و به بازار ارائه شده است که یکی از پر مصرف ترین آنها دستگاه اسکارلت است.

لازم به ذکر است که در انتخاب کلینیک زیبایی، بایستی به نوع دستگاه مورد استفاده آنها نیز توجه داشت. دستگاههای بی کیفیت و قدیمی نه تنها نتیجه موفقیت آمیزی نخواهند داشت، بلکه موجب بروز آسیب های بیشتر و اتلاف وقت و هزینه خواهد شد.

 

آر اف برای چه سنی مناسب است :

درمان لک های پوستی با آر اف محدودیت سنی خاص ندارد. با این حال توصیه می شود که افراد زیر 18 سال از انجام این تکینک روی پوست خود خودداری کنند.

 

تعداد جلسات آر اف برای لک صورت :

لیزر آر اف برای اینکه بهترین عملکرد را داشته باشد، باید دوره درمان کاملی داشته باشد. تعداد جلسات لیزر rf برای لک صورت با توجه به عمق و وسعت لک ها، بین 1 تا 3 جلسه متغیر است. بین هر جلسه از انجام آر اف نیز می بایست یک ماه فاصله گذاشت.

 

ماندگاری لیزر آر اف برای لک صورت :

زمانی که لک های صورت پس از آر اف به کلی از بین رفت، احتمال بازگشت همان لک ها وجود نخواهد داشت. اما این به معنای بروز لک های جدید روی صورت نیست. هر فردی با گذر زمان و بر اثر عوامل مختلف ممکن است مجددا درگیر لک های جدید روی صورت خود شود.

 

مراقبت های بعد از لیزر آر اف برای لک صورت :

مراقبت های بعد از انجام آر اف نقش مهمی در ماندگاری تاثیرات این روش خواهند داشت. علاوه بر این، این مراقبت ها موجب بهبودی هر چه سریع تر التهاب پوست می شوند.

  • عدم قرارگیری زیر نور خورشید
  • پرهیز از استحمام حداقل برای 24 ساعت
  • استفاده از پمادهای ترمیم کننده جهت حفاظت از پوست
  • پرهیز از استفاده از شوینده های قوی هنگام شست و شوی صورت
  • پرهیز از استحمام و شست و شوی صورت با آب داغ تا بهبودی کامل پوست

 

عوارض rf صورت :

زخم و التهاب شایع ترین عوارضی هستند که بعد از آر اف صورت بروز می کنند. اما این عوارض دائمی نبوده و به مرور رفع خواهند شد. به جز این نوع از عوارض موقت، تاکنون عارضه خاصی از انجام آر اف گزارش نشده است.

 

هزینه آر اف صورت :

میزان هزینه آر اف صورت بر اساس معیارهایی همچون اعتبار کلینیک و نوع دستگاه مورد استفاده تعیین می شود. مراجعه کنندگان ممکن است در نقاط خاص از کشور نیز با هزینه های متغیری برای آر اف مواجه باشند. بدین ترتیب، برای اطلاع از هزینه هر جلسه از آر اف بهتر است با کلینیک مربوطه ارتباط برقرار کرد.

آخرین ویرایش : 1400/06/07

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی