سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

بوتاکس مو و ابرو چیست

بوتاکس مو و ابرو چیست

بوتاکس مو و ابرو چیست :

هر تک به تک اعضای صورت نقشی موثر در شادابی و زیبایی چهره دارند. بنابراین، رسیدگی به هر یک از این اعضا می تواند به جای خود موجب افزایش جذابیت و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس شود. بدیهی است که موهای ضعیف و وز شده و همچنین ابروهای افتاده تاثیری به شدت منفی در زیبایی چهره خواهند داشت. اما گاهی این نوع از مشکلات قابل کنترل نبوده و خواه یا ناخواه اتفاق می افتند. یکی از روش های درمانی موثر برای مشکلات موها و ابروها، بوتاکس درمانی است. در فرایند بوتاکس مو و ابرو، تمامی نقاط ضعف در این نواحی برطرف شده و رضایت بیمار جلب می شود.

 

نانو بوتاکس مو چیست :

قبل از هر چیزی بهتر است بدانیم بوتاکس مو برای چیست و یا به عبارت دقیقی تر، کار بوتاکس مو چیست. نانو بوتاکس مو یکی از روش های زیبایی است که در آن به حل مشکلات موها پرداخته می شود. بوتاکس مو یک درمان کننده عمیق است و آسیب های موها را به شکی اصولی درمان می کند. بوتاکس مو پس از اجرا موجب درخشندگی، لطافت و سرزندگی موها خواهد شد.

 

نحوه انجام بوتاکس مو :

بوتاکس مو برخلاف بوتاکس پوست، تزریقی در پی ندارد. برای استفاده از بوتاکس مو می توان به مراکز آرایشی معتبر رفت و یا آن را در خانه انجام داد. محصولات بوتاکس مو در تنوع برندها و حجم ها قابل خریداری هستند.

برای انجام بوتاکس مو ابتدا موهای سر به خوبی شسته و به شکل سطحی آبکشی می شوند. در مرحله بعد، موها از دو سانتی متری تا انتها به مواد بوتاکس مو آغشته شده و پس از نیم ساعت مجدد شسته می شوند.

 

فواید بوتاکس مو :

روش بوتاکس مو یک روش ایمن برای ترمیم و تقویت موهاست که با اهداف گوناگونی انجام می گیرد. مهمترین فواید بوتاکس مو عبارتند از:

 • درمان موخوره
 • درمان وزی مو
 • تقویت موهای کم پشت و ضعیف
 • درمان ریزش مو
 • تقویت رشد مو
 • درمان شوره سر
 • درمان خشکی مو
 • درمان تعریق پوست سر

 

عوارض بوتاکس مو چیست :

بوتاکس مو روشی امن برای تقویت موهای سر است و به دلیل خواصی که دارد، عوارض منفی به همراه نخواهد داشت. البته احساس خارش و بروز آلرژی نسبت به مواد بوتاکس ممکن است در برخی از افراد بروز کند. این نوع عوارض احتمال پایینی برای بروز دارند و در صورت بروز نیز قابل رفع هستند.

 

مواد بوتاکس مو چیست :

بوتاکس مو از موادی مغذی تشکیل شده و در تولید آن از هیچگونه ماده شیمیایی استفاده نمی شود. مهمترین مواد تشکیل دهنده بوتاکس مو عبارتند از:

 • آمینو اسیدها
 • پروتئین ها
 • ویتامین ها
 • کلاژن ها
 • لیپیدها
 • روغن خاویار

 

ماندگاری بوتاکس مو :

میزان ماندگاری بوتاکس مو به طور میانگین 4 تا 6 ماه است. پس از این مدت، لازم است برای حفظ سلامت موها، مجددا از آن استفاده کرد.

 

بوتاکس سرد مو چیست :

بوتاکس سرد مو محصولی است که می توان آن را از داروخانه ها تهیه کرد و در خانه مورد استفاده قرار داد. نحوه استفاده از بوتاکس مو سرد با توجه به هر برندی متفاوت است. اما به طور کلی این محصولات به ترتیب زیر مورد استفاده قرار می گیرند:

1- شست و شوی کامل موها توسط شامپو ملایم

2- آبگیری ملایم موها با یک حوله (در این مرحله تنها کافیست آب اضافه موها گرفته شود و نیاز به خشک کردن موها نیست.)

3- تقسیم کردن موها به چند بخش مساوی

4- قرار دادن مواد روی موها با استفاده از دست یا قلمو مخصوص

5- آغشته کردن تمام نواحی موها به مواد با استفاده از شانه کردن موها

6- دادن مکث 20 دقیقه ای به موها و سپس شست و شوی آنها با آب ولرم

7- آبکشی کامل موها و خشک کردن آنها

 

بوتاکس مو برای موهای فر :

کاربرد بوتاکس مو تنها برای موهای معمولی نیست و برای موهای فر نیز می توان از آن استفاده کرد. بوتاکس موهای فر را صاف نمی کند و این تصوری اشتباه است بوتاکس موجب صافی مو می شود. بوتاکس برای موهای فر به افزایش نرمی و لطافت و به کاهش وزی موها کمک می کند.

 

فرق بوتاکس مو با کراتینه :

کراتینه ها موادی هستند که از ترکیبات شیمیایی تشکیل می شوند. از همین رو، پس از استفاده از کراتینه ها ممکن است عوارض و حساسیت هایی خاص بروز کنند. در حالیکه بوتاکس مو هیچگونه مواد شیمیایی در خود نداشته و محصولی امن و بی خطر برای سلامتی است.

 

بوتاکس ابرو و مژه چیست :

بوتاکس ابرو زمینه ای را فراهم می کند که ابروها به سمت بالا لیفت شوند. بوتاکس مژه نیز با هدف افزایش بلندی، پرپشتی و فر خوردگی مژه ها انجام می گیرد. تغییراتی که بر اثر بوتاکس ابرو و بوتاکس مژه ایجاد می شوند، موجب افزایش زیبایی و جذابیت چهره به خصوص چشم ها خواهد شد.

 

فرایند انجام بوتاکس ابرو چگونه است :

بوتاکس ابرو با مواد حجم دهنده و به شکل تزریقی انجام می گیرد. در فرایند تزریق بوتاکس ابرو از سوزن های بسیار ظریف استفاده می شود. در تزریق بوتاکس ابتدا ناحیه تزریق مشخص شده و سپس مواد بوتاکس در این نواحی تزریق می شوند. گفتنی است که ضدعفونی و بی حسی موضعی از ضروریاتی است که قبل از اقدام به تزریق اجرا می شوند.

 

فرایند انجام بوتاکس مژه چگونه است :

برای انجام بوتاکس مژه می توان به دو شکل تزریقی و یا ضربه ای عمل کرد. در بوتاکس مژه به شکل تزریقی، مواد بوتاکس با استفاده از سوزن وارد بافت مژه می شود. در بوتاکس مژه به شکل ضربه ای نیز مواد بوتاکس به شکل ضربه ای روی مژه ها اعمال می شود.

 

ماندگاری بوتاکس ابرو و مژه :

به طور کلی، تکنیک بوتاکس یک تکنیک موقت برای جوانسازی پوست است. بنابراین بوتاکس ابرو و مژه نیز تنها 4 الی 6 ماه ماندگاری خواهد داشت. البته این نوع از درمان مشکلات ابرو و مژه می تواند هر چهار ماه یک بار تکرار شود تا از مزایای دائمی آن استفاده کرد.

 

عوارض بوتاکس ابرو و مژه :

چشم ها از اعضای حساس بدن انسان هستند و هر عملی که روی آنها و یا اطراف آنها انجام می گیرد، می بایست از امنیت بالایی برخوردار باشد. بنابراین، بوتاکس ابرو و مژه اگر به اشتباه و توسط فردی بی تجربه انجام شود، می توان شاهد آسیب های جدی برای چشم بود. عوارض خطرناکی که ممکن است بر اثر تزریق اشتباه بوتاکس ابرو و مژه بروز کنند عبارتند از:

 • دو بینی
 • اختلال در باز و بسته کردن پلک ها
 • افتادگی پلک ها
 • خارش، سوزش و قرمزی چشم ها

علاوه بر این عوارض که کاملا جدی هستند، بروز تورم و کبودی در نواحی تزریق بوتاکس کاملا طبیعی خواهد بود. این عوارض در طی چند روز کمتر شده و به مرور از بین خواهند رفت.

 

بوتاکس ابرو مردانه :

انجام بوتاکس ابرو چه برای مردان و چه برای زنان مجاز و بدون محدودت خاصی است. چه بسا مردان نیز با انجام بوتاکس ابرو قادر خواهند بود تا خطوط عمیق اطراف و بین ابروهای خود را از بین برده و بر جذابیت چهره خود بیفزایند.

 

بوتاکس ابرو و پیشانی :

لازم به ذکر است، درصورتیکه بوتاکس ابرو و پیشانی به طور همزمان انجام گرفته شود، می توان تمام ایرادات این ناحیه را از بین برد و به نتیجه رضایت بخش تری دست یافت. در فرایند بوتاکس پیشانی، تمام خطوط و چروک روی پیشانی توسط تزریق بوتاکس از بین می روند.

 

بوتاکس ابرو و چشم :

اجرای همزمان بوتاکس ابرو و چشم موجب از بین رفتن تمام چروک اطراف چشم و ابرو خواهد شد. اما نکته مهمی در رابطه با بوتاکس چشم وجود دارد که توجه به آن الزامی است. بوتاکس ابرو و چشم نباید در نواحی ممنوعه چشم تزریق شود. بنابراین اگر قصد بوتاکس اطراف چشم را دارید، بهتر است این کار را به یک پزشک متبحر و قابل اعتماد بسپارید.

 

جهت مشاهده متخصص زیبایی بر روی متخصص زیبایی کلیک کنید.

آخرین ویرایش : 1400/06/04

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی