سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

مقایسه نانوفت و تزریق ژل

مقایسه نانوفت و تزریق ژل

مقایسه نانوفت و تزریق ژل :

پوست حساس ترین عضو از بدن است که به طور متداول در معرض آسیب قرار می گیرد. از همین رو، پوست همواره به مراقبت های ویژه جهت حفظ سلامت و مقابله با پیری نیاز دارد. نانوفت و تزریق ژل هر دو تکنیک هایی هستند که برای رفع پیری پوست و جوانسازی آن مورد استفاده قرار می گیرند. هر فردی مطابق با انتظاراتی که دارد، ممکن است نوع متفاوتی از تزریق ها را انتخاب کند.

 

نانوفت چیست :

نانوفت یا نانوچربی به مجموعه ای از سلول های چربی گفته می شوند که از بدن استخراج شده و مورد فراوری قرار گرفته اند. برای فراوری چربی های استخراج شده از بدن، این چربی ها خرد شده و از صافی رد می شوند. نانوفت یک محلول غلیظ فیلتر شده سرشار از سلول های بنیادی است که این سلول ها در جوانسازی و بازسازی پوست تاثیر بسزایی دارند.

 

تزریق ژل چیست :

تزریق ژل تکنیکی است که در آن با استفاده از فیلرهای حجم دهنده به جوانسازی و حجم دهی پوست پرداخته می شود. فیلرها انواع مختلفی دارند که حاوی مواد طبیعی بوده و در آزمایشگاه ساخته می شوند. معمول ترین فیلری که در تکنیک تزریق ژل مورد استفاده قرار می گیرد، اسید هیالورونیک است.

 

تفاوت نانوفت و تزریق ژل :

تزریق نانوفت و تزریق ژل دو تکنیک هستند که در زمینه زیبایی به کار برده می شود. اما این دو تکنیک تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند که در ادامه این تفاوت ها شرح داده شده است.

1- مدت ماندگاری ژل تزریق شده به بدن تنها 6 تا 12 ماه است. درحالیکه نانوفت می تواند تا 3 تا 5 سال ماندگاری داشته باشد.

 

2- در تزریق نانوفت از سلول های چربی بدن خود بیمار استفاده می شود. درحالیکه در تزریق ژل از فیلرهای مصنوعی استفاده می شود. بنابراین، احتمال بروز آلرژی در تزریق ژل بیش از تزریق نانوفت است.

 

3- تزریق نانوفت نسبت به ژل می تواند با حجم بیشتری انجام شود. به عبارت دیگر، نانوفت را می توان در یک جلسه برای تمام نواحی صورت و گردن انجام داد.

 

4- نانوفت در مقایسه با تزریق ژل از هزینه مقرون به صرفه تری همراه است.

 

5- تاثیرات جوانسازی پوست حاصل از تزریق نانوفت را می توان پس از شش ماه مشاهده کرد. در صورتیکه، تاثیرات حاصل از تزریق ژل بلافاصله قابل مشاهده بوده و بعد از شش ماه اثرات آن کمتر خواهد شد.

 

6- هدف از تزریق نانوفت تنها جوانسازی پوست است. درحالیکه تزریق ژل با هدف حجم دهی به نقاط خاص از صورت انجام می گیرد.

 

تفاوت نانوفت و تزریق چربی :

تزریق ژل، تزریق چربی و تزریق نانوفت سه تکنیک متفاوت برای جوانسازی پوست هستند که هر یک ویژگی های خاص خود را دارند. وجه اشتراکی که تزریق چربی و تزریق نانوفت دارند، استفاده از چربی بدن بیمار در فرایند تزریق است. اما این دو تکنیک، در نحوه آماده سازی چربی برای تزریق با یکدیگر متفاوتند.

در تکنیک تزریق چربی، چربی های استخراج شده بدون تغییر خاص به نواحی مورد نظر منتقل می شوند. درحالیکه در تکنیک نانوفت، چربی ها پس از استخراج صاف و فراوری می شوند. ماندگاری تکنیک تزریق چربی نیز کوتاه تر از تکنیک نانوفت است.

 

عوارض نانوفت و تزریق ژل :

نانوفت و تزریق ژل با وجود تفاوت هایی که دارند، عمدتا از عوارض یکسانی برخوردارند. این عوارض عبارتند از:

  • تورم
  • کبودی
  • التهاب و قرمزی پوست
  • عفونت
  • عدم رسیدن به نتیجه مورد دلخواه
  • احساس درد

تمام این عوارض با انتخاب پزشک با تجربه، کلینیک زیبایی معتبر و با رعایت مراقبت های قبل و بعد از تزریق رفع شدنی خواهد بود.

 

جهت مشاهده متخصص زیبایی بر روی متخصص زیبایی کلیک کنید.

آخرین ویرایش : 1400/05/30

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی