سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ :

مزونیدلینگ روشی برای تقویت و ترمیم پوست و همچنین افزایش شادابی و لطافت پوست است. مزونیدلینگ جوانسازی پوست را با استفاده از انتقال مواد مغذی به زیر پوست انجام می دهد. این روش چه برای تقویت شادابی پوست و چه برای تقویت رشد مو بهترین کارکرد را دارد. اما یکی از مواردی که کیفیت مزونیدلینگ به آن وابستگی دارد، مراقبت های بعد از مزونیدلینگ است.

 

شست وشوی پوست بعد از مزونیدلینگ :

شست و شوی پوست می بایست حداقل پس از 6 ساعت از انجام مزونیدلینگ انجام شود. علاوه بر این، برای شست و شوی صورت حتما باید از آب سرد و یا ولرم استفاده شود. در هنگام شست و شو نیز اعمال فشار بیش از حد به پوست ممنوع است. برای شست و شوی پوست پس از مزونیدلینگ می توان از صابون ها و شوینده های ملایم استفاده کرد.

 

تورم و التهاب پوست بعد از مزونیدلینگ :

بروز تورم، التهاب، سوزش و کبودی در نواحی تزریق مزونیدلینگ، از عوارض طبیعی و موقتی است که احتمال بروز آنها بالاست. این عوارض به طور میانگین پس از 4 الی 5 روز از بین خواهند رفت. شدت هر یک از این عوارض نیز بر اساس عمق نفوذ سوزن های مزونیدلینگ به پوست تعیین می شود.

در هر حال نگرانی خاصی از بابت تورم و التهاب بعد از مزونیدلینگ وجود ندارد. اما اگر رفع اینگونه از عوارض به طول انجامید، لازم است این موضوع را با پزشک مربوطه در میان گذاشت.

 

محافظت از پوست در برابر نور خورشید :

پوستی که مزونیدلینگ روی آن انجام شده به هیچ عنوان نباید زیر نور مستقیم خورشید قرار بگیرد. این محافظت در برابر نور خورشید می بایست تا بهبودی کامل عوارض مزونیدلینگ رعایت شود.

آسیب پذیری پوست با قرارگیری زیر نور خورشید به دلیل حساسیت و ضعف بالای پوست بر اثر مزونیدلینگ است. لازم به ذکر است که استفاده دائمی از ضد آفتاب حتی پس از بهبودی کامل پوست بر اثر مزونیدلینگ ضروری و لازم است.

 

پوسته پوسته شدن پوست بعد از مزونیدلینگ :

مزونیدلینگ خاصیت لایه برداری دارد و پوست های مرده را حذف کرده و مجددا پوست سازی می کند. از همین رو، پس از مزونیدلینگ ممکن است شاهد پوسته پوسته شدن پوست باشیم.

اما آنچه مهم و ضروری است، عدم کندن این پوسته هاست. کندن پوسته ها التهاب پوست را افزایش داده و به آن آسیب می رساند. در مواجهه با پوسته های متحرک می بایست صبور بود و اجازه داد که فرایند کلاژن سازی موجب ترمیم پوست شود.

 

پرهیز از آرایش بعد از مزونیدلینگ :

یکی از مهمترین مراقبت های پس از مزونیدلینگ، پرهیز از آرایش کردن است. لوازم آرایشی موجب کند شدن فرایند بهبودی شده و احتمال بروز عفونت را نیز افزایش می دهند. بنابراین بهتر است تا بهبودی نسبی پوست، از آرایش پوست پرهیز کرد.

 

داشتن تغذیه مناسب پس از مزونیدلینگ :

نوع تغذیه تاثیر بسیاری در کیفیت مزونیدلینگ پوست و مو خواهد داشت. هر بیمار بهتر است برای خود یک برنامه غذایی مفید برای بعد از مزونیدلینگ داشته باشد. قرار دادن مصرف آب فراوان و انواع غذاهای آبکی در لیست این برنامه غذایی ضروری است. گفتنی است که مصرف هرگونه سیگار و مشروبات الکلی تا یک هفته پس از انجام مزونیدلینگ با محدودیت رو به رو است.

 

مصرف پمادها و کرم های ترمیم کننده بعد از مزونیدلینگ :

پس از انجام مزونیدلینگ ممکن است پوست دچار خشکی و خارش شود. بدیهی است که این خشکی پوست کمی آزاردهنده خواهد بود. برای رفع خشکی پوست پس از مزونیدلینگ می توان از کرم های ترمیم کننده ای که پزشک تجویز کرده است، استفاده کرد.

 

 عدم دستکاری پوست بعد از مزونیدلینگ :

یکی از مهمترین مراقبت های بعد از انجام مزونیدلینگ که باید به آن توجه ویژه داشت، عدم دستکاری پوست است. هرگونه دستکاری پوست بعد از مزونیدلینگ اعم از خاراندن و ماساژ ممنوع است. اینگونه اعمال موجب دخالت در فرایند درمان شده و تاثیرات منفی به همراه خواهد داشت.

 

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ مو :

تکنیک مزونیدلینگ جهت پیشگیری از ریزش مو و تقویت رشد مو نیز به کار می رود. مراقبت هایی که پس از مزونیدلینگ مو انجام می گیرند، متفاوت از مراقبت های بعد از مزونیدلینگ پوست صورت هستند. این مراقبت ها عبارتند از:

  • استفاده از شامپوهای ملایم هنگام شست و شو
  • پرهیز از به کار بردن سشوار برای خشک کردن موها
  • خودداری از رفت به استخر و سونا
  • رعایت بهداشت فردی
  • عدم دستکاری بی رویه پوست سر

 

جهت مشاهده متخصص زیبایی بر روی متخصص زیبایی کلیک کنید.

آخرین ویرایش : 1400/05/30

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی