سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

لیزر برای جای جوش

لیزر برای جای جوش

لیزر برای جای جوش :

گاهی هیچ راهی برای کنترل بروز جوش روی صورت وجود ندارد و این عارضه پوستی خواه ناخواه رخ می دهد. این جوش ها به هر حال بروز کرده و پس از مدتی کوتاه از بین می روند. اما لکه هایی که این جوش ها از خود بر روی پوست باقی می گذارند، اغلب به راحتی رفع نشده و نیاز به درمان خواهند داشت. امروزه استفاده از لیزر برای جای جوش کاربرد بسیار گسترده ای پیدا کرده است.

 

میزان تاثیرگذاری لیزر برای جای جوش :

لیزر برای جای جوش بدن یکی از قطعی ترین و کامل ترین راهکارهایی که می توان به کار گرفت. علاوه بر لیزر درمانی، روش های متنوعی برای رفع جای جوش وجود دارد که رسیدن به نتیجه در آنها صددرصد نیست. اما با استفاده از لیزر می توان جای جوش و سایر لک های صورت و بدن را به طور صددرصد از بین برد.

 

انواع مختلف لیزر برای جای جوش و لک :

تاکنون از لیزرهای مختلفی جهت از بین بردن جای جوش و لک استفاده شده است. تفاوتی که این لیزرها با یکدیگر دارند، در طول موج ها و میزان عمق لایه برداری از پوست است. در ادامه به برخی از لیزرهای پرکاربرد در زمینه رفع آسیب های پوستی اشاره شده است.

لیزر co2 برای جای جوش :

لیزر co2 معمولی از قدیمی ترین نوع لیزرهایی است که برای درمان جای جوش و لکه صورت استفاده می شود. این لیزر با ایجاد سوختگی روی پوست، فرایند کلاژن سازی را تحریک می کند. طولانی بودن دوره بهبودی لیزر co2 از معایب آن است. آسیب های وارد شده به پوست توسط لیزر co2 برای ترمیم حداقل به 4 هفته زمان نیاز دارد. رفع التهاب و قرمزی پوست بعد از لیزر co2 نیز گاهی تا 4 ماه زمان می برد.

لیزر اربیوم برای جای جوش :

لیزر اربیوم با طول موج 2940 نوعی از لیزر است که پوست را به صورت سطحی لایه برداری می کند. بنابراین، استفاده از این لیزر در درمان لک و جای جوش های سطحی مناسب تر است. با توجه به سطحی بودن کار لیزر اربیوم، این لیزر از دوره نقاهت بسیار کوتاهی برخوردار است.

لیزر فوتونا برای جای جوش :

لیزر فوتونا از کم تهاجمی ترین نوع لیزرهاست. این لیزر با لایه برداری سطحی از پوست قادر است کلاژن سازی عمیقی را ایجاد کند. بنابراین، لیزر فوتونا با کمترین آسیب به پوست، درمان پر قدرتی را انجام می دهد. 

لیزر فرکشنال برای جای جوش :

لیزر فرکشنال از پیشرفته ترین نوع لیزرهاست که کاربرد رایجی در رفع جای جوش و لک صورت دارد. این لیزر علاوه بر درمان لک های صورت، در جوانسازی و رفع افتادگی پوست نیز موثر است. پس از انجام لیزر فرکشنال، حدود 4 تا 5 روز زمان لازم است تا پوست ترمیم شود. التهاب پوست ناشی از لیزر فرکشنال نیز حداکثر پس از یک ماه از بین خواهد رفت.

 

چگونگی انجام لیزر برای جای جوش :

لیزری که برای از بین بردن قرمزی جای جوش به کار می رود، برای اجرا از اصول استانداردی پیروی می کند. این لیزر باید با بررسی شرایط سلامت جسمانی و سلامت پوستی بیمار انجام شود. علاوه بر این، این درمان می بایست به دست فردی آموزش دیده و با مهارت انجام شود تا تاثیر منفی نداشته باشد.

گفتنی است که قبل از لیزر می بایست مصرف داروهای رقیق کننده خون، سیگار و الکل را قطع کرد. لیزر سریعترین روش از بین بردن جای جوش خواهد بود؛ به شرطی که تمام بایدها و نبایدهای آن به درستی اجرا شود.

 

مدت زمان لیزر جای جوش :

زمانی که برای هر جلسه از لیزر جای جوش نیاز است حدود 30 الی 40 دقیقه است. تعداد جلسات مورد نیاز برای تکمیل درمان نیز با توجه به شدت و عمل لک ها متغیر و به طور میانگین 4 جلسه با فاصله یک ماه است. گاهی نیز نیاز خواهد بود تا لیزردرمانی حداقل یکبار در سال تکرار شود.

 

آیا لیزر جای جوش درد دارد؟ :

احساس کمی درد و سوزش حین لیزر طبیعی است. البته برای کاهش هر چه بیشتر این درد، قبل از لیزر معمولا از پمادهای بی حسی استفاده می شود. وجود قرمزی، التهاب، سوزش و خارش بعد از لیزر نیز از عوارض موقتی هستند که به مرور از بین خواهند رفت. شدت این عوارض با توجه به عمق لایه برداری شده از پوست متغیر است.

 

قیمت لیزر برای جای جوش :

قیمت لیزر برای جای جوش بر اساس معیارهایی خاص تعیین می شود. این معیارها عبارتند از:

  • نوع لیزر به کار گرفته شده
  • وسعت ناحیه تحت درمان
  • میزان عمق لک و جای جوش
  • تعدادت جلسات مورد نیاز برای تکمیل درمان

 

جهت مشاهده متخصص زیبایی بر روی متخصص زیبایی کلیک کنید.

آخرین ویرایش : 1400/05/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی