سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

تزریق ژل به چانه

تزریق ژل به چانه

تزریق ژل به چانه :

چانه یکی از اعضای صورت است که نقش پررنگی در زیبایی چهره دارد. از همین رو، چانه اغلب از اهداف فرم دهی و زاویه سازی چهره قرار می گیرد. فرم دهی به چانه را می توان به روش های مختلف از جمله تزریق بوتاکس، چربی و یا فیلر انجام داد. در این میان، تزریق ژل به چانه یا همان تزریق فیلر از استقبال خوبی برخوردار شده است. هر یک از این روش ها زمانی بی خطر و کاربردی خواهند بود که توسط فردی ماهر و در کلینیک های زیبایی معتبر انجام شود.

 

تزریق ژل چانه چیست :

تزریق ژل به چانه فرایندی است که در آن فیلر هایی مخصوص به نقاط مختلف چانه تزریق می شود. میزان این تزریق به دلخواه بیمار و به تشخیص پزشک تعیین می شود. تزریق ژل موجب زاویه سازی و برجستگی چانه شده و تاثیر عمیقی در زیبایی چهره خواهد داشت.تزریق ژل چانه ممکن است با هدف برجسته سازی چانه و یا رفع ایرادهایی همچون فرورفتگی، کوچکی و نامتقارنی چانه انجام شود.

 

نحوه تزریق ژل چانه :

تزریق ژل به چانه در مدت زمانی کوتاه و در حدود 15 الی 30 دقیقه انجام می گیرد. فرایند تزریق ژل به چانه به ترتیب زیر است:

 1. مشاوره و رسیدن به آمادگی کافی
 2. مشخص کرده نقاط تزریق
 3. ضدعفونی کردن
 4. اعمال بی حسی
 5. تزریق ژل با استفاده از سوزن ها ظریف در لایه میانی پوست

گفتنی است که نتیجه تزریق ژل به چانه را در حین تزریق می توان شاهد بود. مقدار ژل تزریقی به چانه نیز معمولا بین یک الی دو سی سی متغیر است.

 

ماندگاری ژل چانه :

تزریق ژل چانه دائمی نیست و پس از مدتی نیاز به ترمیم خواهد داشت. البته این ترمیم و بازسازی کاملا اختیاری است و بستگی به تصمیم بیمار دارد. میزان ماندگاری فیلر تزریق شده به چانه نیز بین 9 تا 20 ماه متغیر است. آنچه که موجب ماندگاری بیشتر ژل تزریق شده به چانه می شود، برند معتبر و با کیفیت آن است.

 

مزایای تزریق ژل چانه :

زاویه سازی چانه با استفاده از ژل مزایای مهمی دارد و همین مزایا آن را به یک روش پرطرفدار تبدیل کرده است. این مزایا عبارتند از:

 • رسیدن به نتیجه فوری
 • دارای کمترین خطر
 • جایگزین مناسب برای روش های جراحی
 • عدم همراه داشتن دوره نقاهت خاص

 

عوارض تزریق ژل چانه چیست :

برخی از عوارض تزریق ژل به چانه کاملا طبیعی و موقت هستند. به طور مثال، ایجاد ورم بعد از تزریق ژل چانه و وجود التهاب در چانه موقتی و گذرا خواهند بود. با این وجود، عوارض دیگری نیز وجود دارند که به علل گوناگون رخ می دهند:

 • مطابق نبودن نتیجه با انتظار بیمار
 • بروز عفونت
 • بروز واکنش منفی بدن نسبت به ژل تزریق شده
 • احساس ضعف و خستگی
 • احساس درد و ناراحتی

 

بهترین ژل برای تزریق چانه :

برندهای مختلفی از فیلرها وجود دارند که می توانند برای تزریق ژل چانه و فک و گونه مورد استفاده قرار گیرند. ژلی که برای زاویه دهی صورت تزریق می شود اغلب هالورونیک اسید است و توسط بسیاری از شرکت ها تولید می شود.

همانطور که میدانیم، تهیه این ژل ها بر عهده کلینیک های زیبایی است. بنابراین برای دسترسی به ژل های معتبر، لازم است به کلینیک های زیبایی معتبر مراجعه کرد. برخی از انواع مختلف برندهای معتبر ژل های تزریقی به صورت عبارتند از:

 • ژل ژوویدرم ساخت کشور امریکا
 • ژل ریستیلن ساخت کشور سوئیس
 • ژل Stylage ساخت کشور فرانسه
 • ژل Teosyal ساخت کشور سوئیس

 

چه کسانی نباید تزریق ژل چانه انجام دهند :

شمار افرادی که نمی توانند اقدام به تزریق ژل به چانه کنند، بسیار پایین است. این افراد در درجه اول شامل زنان باردار و شیرده می شود. علاوه بر این، افرادی که درگیر بیماری خاص بوده و داروهای خاص مصرف می کنند، می بایست قبل از تزریق ژل چانه این موضوع را با پزشک متخصص در میان بگذارند.

 

تزریق ژل چانه برای صورت گرد :

صورت های گرد به دلیل فرم یکنواخت و عدم وجود زاویه خاص، مورد دلخواه برخی از افراد نیستند. از همین رو، رایج ترین دسته از افراد که تصمیم به تزریق ژل چانه دارند، دارندگان صورت گرد هستند. این دسته از افراد با تزریق ژل به چانه قادر خواهند بود تا تغییراتی بسیار چشمگیر به صورت خود دهند.

 

تزریق ژل چانه مردان :

تزریق ژل به چانه در مردان موجب برجستگی و فرم مربعی چانه آنان می شود. این حالت از چانه، موجب افزایش جذابیت چهره مردان خواهد شد. بنابراین، مردان نیز همانند بانوان می توانند از مزایای زیبایی تزریق ژل چانه بهره ببرند.

آخرین ویرایش : 1400/05/28

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی