سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

کانتورینگ صورت چیست

کانتورینگ صورت چیست

کانتورینگ صورت چیست :

میل و علاقه به داشتن چهره ای زیبا و خشو فرم، همواره در بین تمام انسان ها وجود داشته است. از همین رو، روز به روز تکنیک هایی جدید و نوین برای زیباسازی و جوانسازی چهره ابداع می شود. کانتورینگ صورت روشی از زیباسازی چهره است که از طریق آن می توان نقاط مختلف صورت را برجسته و یا لاغر کرد. با استفاده از کانتورینگ صورت می توان چهره را متعادل سازی کرد و ایرادهای ظاهری آن را رفع کرد.

 

کاربردهای کانتورینگ صورت :

مهمترین هدف از اجرای کانتورینگ صورت، زاویه سازی و فرم دهی به صورت است. مهمترین مواردی که کانتورینگ صورت می تواند در رفع آنها موثر باشد، عبارتند از:

  • عدم تقارن دو طرف چهره
  • فرورفتگی و یا افتادگی گونه ها
  • کوچک بودن بیش از حد چانه
  • عقب بودن چانه نسبت به سایر اندام های صورت
  • وجود غبغب اطراف چانه
  • لاغری و افتادگی فک
  • نافرم بودن شکل فک

 

انواع روش های کانتورینگ صورت :

برای زاویه سازی صورت روش های مختلفی وجود دارد که تمام این روش ها به دو دسته تقسیم می شوند:

1- روش های غیرجراحی صورت: روش های غیرجراحی کانتورینگ صورت، راهکارهایی موقت هستند که ممکن است بین 6 الی 18 ماه ماندگاری داشته باشند. این روش ها بی خطر هستند و با امنیت بیشتری انجام می شود. روش های غیرجراحی کانتورینگ غیر تهاجمی بوده و در طی انجام آنها هیچگونه برشی روی پوست ایجاد نمی شود.

 

2- جراحی کانتورینگ صورت: جراحی کانتورینگ صورت راهکاری دائمی برای زاویه سازی صورت است. در جراحی کانتورینگ صورت ممکن است جراح در چند نقطه برش ایجاد کند تا پروتزها را جهت فرم دهی به صورت جایگذاری کند.

 

کانتورینگ صورت با ژل چیست :

کانتورینگ صورت با ژل یا فیلر یکی از روش های موقت و رایج زاویه سازی صورت است. برای کانتورینگ صورت با تزریق ژل می بایست از فیلرهای معتبر و با کیفت استفاده کرد. معمول ترین نقاطی که تحت کانتورینگ صورت با فیلر قرار می گیرند، چانه، فک و گونه هستند.

کانتورینگ صورت با تزریق فیلر اگر با مهارت کافی انجام شود، به شکل کاملا طبیعی جلوه خواهد کرد. گفتنی است که برای چهره سازی بهتر و زیباتر، ممکن است فیلر به چندین نقطه از صورت تزریق شود.

 

کانتورینگ صورت با تزریق چربی :

در کانتورینگ صورت با چربی بر خلاف کانتورینگ صورت با فیلر، از هیچگونه ماده مصنوعی استفاده نمی شود. چربی هایی که در این تکنیک در نقاط مختلف صورت تزریق می شوند، برگرفته از نقاط دیگر بدن از جمله شکم و پهلوها هستند. کانتورینگ صورت با چربی، سالم ترین روش برای زاویه سازی صورت است.

 

کانتورینگ صورت با بوتاکس :

بوتاکس ماده ای است که از سم بوتولونیوم گرفته شده است. این ماده نقش مهمی در جوانسازی صورت دارد و می تواند در فرم دهی چهره نیز به کار برده شود. کانتورینگ صورت با بوتاکس, علاوه بر زاویه سازی صورت موجب از بین رفتن چین و چروک پوست خواهد شد.

 

کانتورینگ صورت با نخ :

کانتورینگ صورت با نخ و یا لیفت صورت با نخ یکی دیگر از روش های بی خطر و رایج برای زاویه سازی صورت است. در فرایند لیفت با نخ، از نخ های مخصوصی به نام PDO که قابل جذب به پوست هستند استفاده می شود. لیفت با نخ موجب رفع افتادگی پوست و فرم دهی به صورت می شود.

 

کانتورینگ صورت با جراحی :

کانتورینگ صورت با جراحی، شیوه ای متفاوت از روش های غیرجراحی است و تحت بیهوشی کامل انجام می گیرد. این روش از زاویه سازی صورت با ایجاد برش، جایگذاری پروتز و بخیه همراه است.

کانتورینگ گونه :

جراحی کانتورینگ گونه معمولا در یک ساعت انجام می گیرد. در این عمل، برشی ایجاد شده و پروتز مورد نظر بین گونه و استخوان گونه بخیه می شود.

کانتورینگ چانه :

در جراحی کانتورینگ، یک برش زیر چانه ایجاد شده و ایمپلنت در محل مورد نظر قرار داده می شود. برای انجام این جراحی نیز حدودا یک ساعت زمان نیاز است.

کانتورینگ فک :

برش لازم در جراحی کانتورینگ فک از داخل دهان ایجاد می شود. در این جراحی ایمپلنت از داخل دهان در محل مورد نظر جایگذاری می شود به طوریکه شکلی دلخواه به فک دهد. مدت زمان انجام کانتورینگ فک بیشتر از کانتورینگ گونه و چانه است.

آخرین ویرایش : 1400/05/27

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی