سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

تزریق فیلر بینی چیست

تزریق فیلر بینی چیست

تزریق فیلر بینی :

افراد بیشماری وجود دارند که از فرم بینی خود راضی نبوده و دائما تصور اصلاح این فرم را دارند. شناخته ترین راهی که برای تغییر فرم بینی وجود دارد، جراحی زیبایی است. انکارناپذیر است که جراحی زیبایی بینی می تواند منجر به تغییر بینی به فرم دلخواه و ایجاد تغییرات موثر در چهره فرد شود.

با تمام اینها، گاهی انجام جراحی برای برخی از افراد مقدور نیست. در این نوع شرایط، روش های غیرجراحی اصلاح فرم بینی بهترین گزینه برای انتخاب خواهند بود. تزریق فیلر بینی یکی از کارسازترین روش های غیرجراحی است که توسط آن می توان فرم بینی را تغییر داد.

 

تزریق فیلر بینی چیست :

تزریق فیلر بینی فرایندی است که در آن از ماده ای تزریقی (معمولا اسید هالورینیک) استفاده شده و بینی فرم دهی می شود. تزریق فیلر بینی با حجم دادن به نقاط خاص از بینی، نامتقارنی و ناهمواری های روی بینی را از بین می برد. ژل تزریق شده در این تکنیک، به زیر لایه های عمیق پوست نفوذ کرده و تثبیت می شود.

 

فیلر بینی استخوانی :

مهمترین مشکل ظاهری که برای بینی های استخوانی وجود دارد، وجود قوز و ناهمواری روی تیغه بینی است. خوشبختانه باید گفت که دارندگان بینی استخوانی، مناسب ترین گزینه برای تزریق فیلر محسوب می شوند. در این تکنیک، می توان با حجم دهی به نواحی ناهموار، فرمی ایده آل و زیبا به بینی بخشید.

 

تزریق فیلر بینی گوشتی :

گاهی تصور می شود که تزریق فیلر بینی تنها برای بینی های استخوانی مناسب است و نمی توان از آن برای اصلاح فرم بینی گوشتی استفاده کرد. اما این تصوری اشتباه است و بینی های گوشتی نیز قابل ترمیم با استفاده از تزریق فیلر هستند.
بینی های گوشتی به راحتی توسط تزریق فیلر فرم دهی می شوند. فرم دهی بینی گوشتی توسط تزریق فیلر، به شکلی انجام می گیرد که افزایش چندانی در حجم آن صورت نگیرد.

 

ماندگاری تزریق فیلر بینی :

تزریق فیلر بینی یک تکنیک موقت برای زیباسازی فرم بینی است. ژل تزریق شده در فرایند فیلر بینی قادر است در حدود 6 الی 12 ماه ماندگاری داشته باشد. بنابراین، افرادی که مایل به حفظ حالت بینی خود پس از تزریق فیلر را دارند، می بایست این فرایند را هر 6 تا 12 ماه یکبار تکرار کنند.

 

تزریق فیلر بینی چگونه انجام می شود :

فرایند تزریق فیلر بینی در حدود 10 الی 40 دقیقه انجام می شود. در این روش، ابتدا به نواحی بینی و اطراف آن بی حسی اعمال می شود. سپس ژل حجم دهنده با استفاده از سوزن های مخصوص، در نواحی مورد نظر تزریق می شود. با توجه به بی حسی اعمال شده قبل از تزریق، بیمار درد خاصی را احساس نخواهد کرد. دو نکته مهم در رابطه با تزریق فیلر بینی وجود دارد که توجه به آنها ضروری است.

 • در تزریق فیلر بینی حتما و حتما می بایست از فیلر استاندارد و با کیفیت استفاده شود.
 • مقدار فیلر تزریق شده به بینی می بایست مناسب و معقول باشد.

ژلی که در نواحی بینی تزریق می شود، موجب پنهان شدن قوز بینی و حتی زاویه سازی بینی می شود. این تزریق برای اینکه به درستی انجام شود، نیاز به مهارت و تجربه پزشک دارد. علاوه بر این، لازم است بیمار از هرگونه دستکاری نواحی تزریق شده خودداری کند تا موجب تاثیرات منفی در عملکرد ژل تزریق شده نشود.

 

عوارض فیلر بینی :

زمانی که در تزریق فیلر بینی از ژل با کیفیت استفاده شود، این تکنیک عارضه ای جدی و خطرناک در پی نخواهد داشت. سایر عوارض احتمالی تزریق فیلر بینی عبارتند از:

 • تورم
 • التهاب
 • خونریزی
 • خارش
 • احساس درد و بی حسی در ناحیه بینی
 • حساسیت
 • عفونت در صورت عدم مصرف آنتی بیوتیک

گفتنی است که ورم بعد از فیلر بینی و سایر عارضه های گفته شده کاملا طبیعی و موقت هستند. این عوارض با گذشت چند روز کمتر شده و از بین خواهند رفت.

 

تزریق فیلر بینی برای چه کسانی مناسب است :

تزریق فیلر بینی معمولا برای اکثر افراد مناسب و بی خطر است. کسانی که دارای ایرادات ظاهری در بینی خود هستند، می توانند از طریق تزریق فیلر این ایرادات را از بین ببرند. علاوه بر این، افرادی که مایل به انجام جراحی زیبایی بینی نیستند، تکنیک تزریق فیلر بینی انتخابی مناسب برای آنان خواهد بود.

 

چه کسانی نباید تزریق فیلر بینی انجام دهند :

عمده افرادی که کاندید مناسب برای تزریق فیلر بینی محسوب نمی شوند عبارتند از:

 • مبتلایان به عفونت فعال پوستی
 • زنان باردار و شیرده
 • مبتلا به بیماری اختلالات خونی
 • دارندگان سوابق بیماری سینوزیت
 • مصرف کنندگان داروهای خاص

در هر حال، قبل از اقدام به تزریق فیلر بینی لازم است از پزشک مربوطه مشاوره لازم را دریافت کرد و اطلاعات لازم را در اختیار وی قرار داد.

 

هزینه تزریق فیلر بینی :

آنچه که میزان هزینه تزریق فیلر بینی را معین می کنند، عبارتند از میزان تغییر فرم در بینی، حجم ژل مورد نیاز برای تزریق، مهارت پزشک و موقعیت مکانی کلینیک.

آخرین ویرایش : 1400/05/25

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی