سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

شرایط عمل بینی

شرایط عمل بینی

شرایط عمل بینی :

با توجه به اینکه جراحی زیبایی بینی طرفداران بسیار زیادی دارد، شرایط عمل جراحی زیبایی بینی را بررسی خواهیم کرد.

 

چه کسانی شرایط عمل زیبایی بینی را دارند :

قبل از عمل بینی همواره بررسی هایی توسط پزشک و بیمار صورت می گیرد تا عمل جراحی با اطمینان خاطر انجام شود. در ادامه مهمترین شرایط عمل بینی که بین تمام مراجعه کنندگان مشترک است، شرح داده شده است.

انجام آزمایشات لازم قبل از عمل بینی و رسیدن به نتیجه مناسب در این آزمایش ها از جمله شرایط اصلی عمل بینی محسوب می شوند.

اطمینان از سلامت جسمانی قبل از عمل بینی ضروری است. عمل بینی برای کسانی که مبتلا به بیماری های تنفسی، دیابت و ذات الریه هستند، ممنوع است.

افرادی که متقاضی جراحی بینی هستند، می بایست در بازه سنی 18 سال و حداکثر 60 سال قرار داشته باشند.

_ سلامتی روحی، واقع بینی و منطقی بودن از لزوم انجام عمل بینی است. به عبارت دیگر، افراد دارای وسواس فکری گزینه مناسبی برای عمل بینی نیستند.

 

_ افرادی که عادت به مصرف سیگار و مشروبات الکلی دارند، شرایط لازم برای عمل بینی را ندارند. این افراد در صورتی می توانند برای عمل بینی اقدام کنند که حداقل دو هفته قبل و بعد از عمل بینی، مصرف سیگار و مشروبات الکلی را ترک کنند.

 

_ دارندگان پوست های بسیار نازک و یا بسیار ضخیم گزینه مناسبی برای عمل بینی نیستند. اینگونه پوست ها ممکن است در فرایند ظریف کاری عمل بینی دچار مشکل شوند.

 

_ شاید بیش از نیمی از نتیجه عمل بینی، وابسته به جراح و مکان جراحی باشد. بنابراین، انتخاب جراح ماهر و کلینیک مجهز برای عمل بینی از شرایطی است که نباید نادیده گرفته شود.

 

شرایط عمل بینی گوشتی :

بینی گوشتی یکی از اشکال بینی است که مهمترین مشخصه های آن عبارتند از:

 • پوست ضخیم
 • غضروف ضعیف و نازک
 • پره های بزرگ
 • وجود غدد چربی زیر پوست
 • نوک پهن و افتاده

ویژگی هایی که بینی های گوشتی دارند، موجب شده است تا فرایند جراحی اینگونه بینی ها متفاوت باشد. افراد دارای بینی گوشتی، بهتر است نوع عمل بینی طبیعی را به جای انواع عمل های بینی فانتزی یا نیمه فانتزی انتخاب کنند.

در فرایند جراحی بینی گوشتی، لازم است غضروف های بینی تقویت و مستحکم شوند. عدم تقویت غضروف های بینی گوشتی حین عمل، موجب افتادگی نوک بینی خواهد شد. گفتنی است که عمل بینی گوشتی مراقبت های بعد از عمل بیشتری را می طلبد.

 

شرایط عمل بینی استخوانی :

بینی های استخوانی را می توان با پوست نازک آن و قوز روی بینی تشخیص داد. اینگونه بینی ها عمدتا با هدف رفع برآمدگی روی بینی جراحی می شوند. بینی های استخوانی به شرطی می توانند تحت عمل زیبایی قرار بگیرند که از پوست خیلی نازک و حساس برخوردار نباشند. جراحی بینی استخوانی در مقایسه با جراحی بینی گوشتی از پیچیدگی های کمتری برخوردار است.

 

شرایط عمل بینی طبیعی :

در فرایند عمل بینی طبیعی، تمامی تغییرات روی بینی کاملا طبیعی و متناسب با نوع چهره تغییر می کند. در این نوع عمل بینی، اندازه طول و عرض بینی و فرم نوک بینی دچار تغییرات محسوس نخواهند شد. با توجه به ویژگی های عمل بینی طبیعی و با توجه به عوارض بسیار پایین آن، تمامی افرادی که شرایط عمومی عمل بینی را دارند، می توانند برای عمل بینی طبیعی اقدام کنند.

 

شرایط عمل بینی فانتزی :

بینی فانتزی یا عروسکی نوعی از جراحی بینی است که در آن بینی بیش از حد کوچک و سر بالا می شود. جراحی بینی عروسکی به دلیل خصوصیاتی که دارد، جراحی ترمیمی پیچیده تر و سخت تری را در پی خواهد داشت. بنابراین بهتر است در این نوع جراحی، حد و حدود لازم را رعایت کرد تا نیازی به جراحی مجدد نباشد.

از جمله مهمترین شرایط عمل بینی عروسکی، داشتن بینی استخوانی است. افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند، مناسب برای عمل جراحی فانتزی نخواهند بود. علاوه بر این، افرادی که قصد انجام عمل بینی فانتزی دارند، بهتر است فرم صورت آنان کوچک باشد.

 

شرایط عمل ترمیمی بینی :

عمل ترمیمی بینی و یا عمل ثانویه بینی زمانی انجام می شود که بیمار از نتیجه اولیه بینی خود ناراضی باشد. این عمل حساسیت های بیشتری در مقایسه با عمل اولیه بینی دارد و باید با دقت و ظرافت بیشتری انجام گیرد. مهمترین مزیتی که عمل ترمیمی بینی دارد این است که عیوب باقیمانده از عمل اولیه بینی در این مرحله رفع می شود.

از جمله مهمترین شرایط عمل مجدد بینی، گذشتن حدود یک سال زمان از عمل اولیه بینی است. پس از اینکه عمل اولیه بینی انجام می شود، برای مشاهده آخرین نتیجه عمل بایستی به مدت یک سال صبور بود. پس از این یک سال می توان در مورد لزوم عمل مجدد بینی با اطمینان تصمیم گیری کرد.

 

در چه صورتی عمل بینی خطرناک است :

عمل بینی زمانی خطرناک خواهد بود که سلامتی جسمانی فرد را تهدید کند. در صورتی که فرد مراجعه کننده دارای یکی از بیماری ها یا اختلالات زیر باشد، ممکن است عمل بینی خطری جدی برای وی محسوب شود:

 • بیماری دیابت
 • بیماری کم خونی
 • مشکلات تنفسی
 • بیماری قلبی
 • عدم تعادل روانی
 • اعتیاد به مصرف مشروبات الکلی و سایر مواد مخدر

 

درصد مرگ در جراحی بینی :

یکی از خطراتی که عمل جراحی بینی می تواند به همراه داشته باشد، خطر مرگ است. البته احتمال مرگ در حین عمل جراحی بینی بسیار پایین است و می تواند در سه حالت اتفاق بیفتد:

تاثیر منفی داروی بیهوشی :

استفاده نادرست از داروهای بیهوشی توسط متخصص بیهوشی یکی از عوامل مرگ حین جراحی است. البته این مشکل با حضور متخصصین ماهر و کاردان در اتاق عمل تا میزان زیادی رفع شده است.

 

عملکرد نادرست تجهیزات و دستگاههای اتاق عمل :

ایجاد اختلال در تجهیزات اتاق عمل دومین عامل مرگ بیمار حین جراحی محسوب می شود. این مشکل نیز با تهیه دستگاههای با کیفیت و مدرن تا میزان قابل توجهی برطرف شده است.

آخرین ویرایش : 1400/05/20

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی