سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

تکنیک های نوین عمل بینی

تکنیک های نوین عمل بینی

تکنیک های نوین عمل بینی :

عمل جراحی بینی را می توان تلفیقی از علم پزشکی و هنر دانست. در این جراحی مهم، هدف زیباسازی فرم بینی است به طوریکه هیچگونه تاثیر منفی در کارایی بینی وارد نشود. با توجه به استقبال روزافزونی که در دنیا از جراحی بینی می شود، روز به روز بر کیفیت این جراحی افزوده می شود. در تکنیک های نوین عمل بینی سعی بر آن است که بینی هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ کاربردی به یک نقطه ایده آل برسد.

 

دیدگاه روش های نوین جراحی بینی :

مهمترین هدفی که روش های جدید عمل بینی دنبال می کنند این است که در فرایند این جراحی از هیچ نوع بافت مصنوعی استفاده نشود. به عبارت بهتر، تمام تلاش جراح این است که از غضروف و استخوان های ساختمان بینی برای فرم دادن به بینی استفاده کند.

گفتنی است که در تکنیک های جدید جراحی بینی، بافتی از بینی خارج نمی شود. تمام بافت های بینی تراش خورده و یا به سایر قسمت های بینی پیوند زده می شوند. این نوع از جراحی موجب تقویت بینی شده و از افتادگی آن بعد از عمل بینی پیشگیری می کند.

 

انواع جراحی بینی :

جراحی زیبایی بینی با نام پزشکی رینوپلاستی شناخته می شود. در حالت کلی، این جراحی به دو شکل قابل انجام است:

رینوپلاستی باز :

در این جراحی برشی در بخش کلوملا پوست ایجاد می شود. با این برش، پوست بینی به سمت بالا کشیده شده و تمام جزئیات بینی در تسلط جراح قرار می گیرد.

رینوپلاستی بسته :

جراحی بینی بسته بدون جا به جایی پوست انجام می گیرد. در این روش، جراح تسلط کمتری به اجزای داخلی بینی خواهد داشت.

 

نوع عملی که روش های جدید جراحی بینی دنبال می کنند، اغلب رینوپلاستی باز است. چراکه در این روش از جراحی، بافت های درونی بینی در دسترس و به راحتی قابل تغییر هستند. رینوپلاستی باز در مقایسه با رینوپلاستی بسته دارای دوره نقاهت بیشتر بوده اما از نتیجه بهتری برخوردار است.

 

ویژگی های روش های نوین عمل بینی :

مهمترین ویژگی های تکنیک های نوین عمل بینی عبارتند از:

ابزار دقیق جراحی :

ابزاری که در روش های جدید عمل بینی مورد استفاده قرار می گیرند، از دقت بالایی برخوردارند. این ابزار قادر به اجرای فعالیت های بسیار ریز و ظریف با بالاترین کیفیت در حین جراحی هستند. بدیهی است که به کارگیری ابزار دقیق جراحی، تاثیر فراوانی در نتیجه جراحی خواهد داشت.

 

جلوه طبیعی بینی :

گاهی عمل بینی به شکلی انجام می گیرد که هیچ رد پایی از جراحی در آن دیده نمی شود. این نوع نتیجه، نشانگر هنر دست جراح و میزان ظرافت کاری اوست. جلوه طبیعی بینی از ویژگی های شاخص جراحی بینی محسوب می شود.

 

مناسب برای بینی های گوشتی و استخوانی :

تکنیک های جدید جراحی بینی گوشتی و استخوانی دارای اهداف یکسان و مشخصی هستند. به عبارت دیگر، انواع بینی ها اعم از گوشتی یا استخوانی می توانند تحت جراحی های نوین قرار گرفته و به بهترین نتیجه منجر شوند.

 

توجه به سلامت بینی :

توجه به سلامت بینی در عین زیبایی آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. سلامت بینی معیاری است که روش های جدید جراحی بسیار به آن توجه دارند. جراحی بینی باید به شکلی انجام گیرد که هیچگونه ایرادات تنفسی، بویایی و فس فس کرن بعد از آن بروز نکند.

 

تفاوت روش جدید عمل بینی با روش سنتی :

مهمترین تفاوتی که جراحی بینی جدید با روش سنتی دارد، در استخراج بافت یا پیوند بافت مصنوعی است. در روش های سنتی ممکن است بافت اضافی از بینی خارج شود. این نوع استخراج بافت موجب چروکیدگی پوست بینی و یا افتادگی آن در دراز مدت خواهد شد. از طرفی، پیوند بافت مصنوعی در بینی نیز ممکن است حساسیت و مشکلاتی جدی در پی داشته باشد.

بدین ترتیب، روش های جدید عمل بینی، روش هایی تکامل یافته و اصلاح شده از روش های سنتی هستند. این نوع جراحی ها با شعار «تغییرات کمتر، نتایج مطلوب تر» به شکل کاملا استاندارد قابل اجرا هستند.

آخرین ویرایش : 1400/05/19

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی