سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ماموپلاستی کاهنده چیست

ماموپلاستی کاهنده چیست

ماموپلاستی کاهنده :

در پایین می توانید یکی از عکسهای ماموپلاستی کاهنده که توسط کلینیک سایت انجام شده است را ببینید، جهت مشاهده همه عکسهای نمونه کارهای کلینیک روی عکسهای نمونه کارها کلیک کنید.

سینه ها نقش موثری در زیبایی اندام ایفا می کنند. گاهی عدم تعادل در فرم و اندازه سینه ها، موجب می شود تا فرد در انتخاب لباس با مشکل رو به رو شود و حتی اعتماد به نفس خود را از دست بدهد. زمانی که تغییر اندازه و فرم سینه توسط فعالیت های ورزشی جوابگو نباشد، می توان به سراغ تکنیک های جراحی رفت. تکنیک جراحی ماموپلاستی کاهنده روشی برای کاهش حجم و اندازه سینه است که امروزه به خوبی از آن استقبال می شود.

 

ماموپلاستی چیست :

به طور کلی، هر نوع جراحی که روی سینه ها انجام گیرد، جراحی ماموپلاستی نامیده می شود. جراحی ماموپلاستی با توجه به هدف انجام آن در دو دسته ماموپلاستی افزاینده و ماموپلاستی کاهنده قرار می گیرد.

ماموپلاستی افزاینده همانطور که از نام آن پیداست، با هدف افزایش حجم سینه انجام می گیرد. هدف از انجام ماموپلاستی کاهنده نیز، کوچک کردن سایز سینه است.

 

جراحی ماموپلاستی کاهنده برای چه کسانی مناسب است :

در فرایند جراحی ماموپلاستی کاهنده، از حجم اضافی سینه ها کاسته شده و اندازه سینه ها به یک تناسب ایده آل می رسد. بنابراین، بهترین کاندید عمل ماموپلاستی کاهنده زنانی هستند که سینه های بزرگ دارند.

گاهی سینه های بزرگ موجب ایجاد درد و ناراحتی در ناحیه گردن، کتف، شانه و حتی کمر می شود. از همین رو، زنانی که به واسطه سینه های بزرگ دچار چنین دردهایی می شوند، گزینه جراحی ماموپلاستی کاهنده را پیش رو خواهند داشت.

 

ماموپلاستی کاهنده چگونه انجام می گیرد :

ماموپلاستی کاهنده اغلب به عنوان یک جراحی باز شناخته می شود. برای انجام این جراحی ابتدا یک برش روی سینه ایجاد می شود. این برش در نقطه ای ایجاد می شود که کمترین اسکار از خود بر جای بگذارد. در مرحله بعد از جراحی ماموپلاستی کاهنده نیز، بافت، چربی و پوست اضافی سینه ها استخراج می شود.

گفتنی است که مهارت جراح نقش اساسی در کیفیت نتیجه عمل ماموپلاستی ایفا می کند. استخراج بافت و چربی اضافی از سینه ها باید به شکلی انجام گیرد که هیچ نوع عدم تقارن در سینه ها ایجاد نشود.

 

انواع جراحی ماموپلاستی کاهنده :

جراحی ماموپلاستی کاهنده با توجه به میزان بافت برداشته شده از سینه ها، در دو گروه قرار می گیرد:

نوع اول :

در نوع اول تنها بافت چربی اضافی از سینه خارج شده و سینه بیش از حد کوچک نمی شود. این نوع از جراحی ماموپلاستی عوارض زیادی نداشته و برای دوران شیردهی نیز اختلالی ایجاد نمی کند.

 

نوع دوم :

در نوع دوم از جراحی ماموپلاستی کاهنده، میزان زیادی بافت چربی از سینه خارج می شود. زنانی که این نوع از جراحی را انجام می دهند، امکان شیردهی را نخواهند داشت.

 

عوارض ماموپلاستی کاهنده :

جراحی ماموپلاستی کاهنده همانند بسیاری از جراحی های باز دیگر، ممکن است با عوارض احتمالی موقت و یا حتی جدی همراه باشد. البته میزان بروز این عوارض به کیفیت عمل جراحی و به مراقبت های بعد از عمل جراحی بستگی خواهد داشت. مهمترین عوارض احتمالی عمل ماموپلاستی کاهنده عبارتند از :

 • تورم و کبودی
 • احساس بی حسی در ناحیه سینه ها
 • عدم تقارن سینه ها
 • عفونت
 • حساسیت به داروی بیهوشی
 • ماندگاری جای زخم روی سینه ها

 

مراقبت های بعد از ماموپلاستی کاهنده :

برای پیشگیری از بروز عوارض و همچنین برای افزایش سرعت دوره بهبودی، لازم است مراقبت هایی بعد از ماموپلاستی توسط بیمار انجام گیرد.

 • استراحت مطلق حداقل برای یک الی دو هفته
 • پرهیز از انجام حرکات سنگین
 • مصرف مسکن ها و آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط جراح
 • خودداری از لمس و دستکاری سینه ها تا بهبودی کامل

 

هزینه ماموپلاستی کاهنده :

میزان هزینه ماموپلاستی کاهنده بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود که مهمترین آنها عبارتند از:

 • هزینه بیمارستان
 • تجربه و مهارت جراح
 • حجم سینه و میزان بافت بافتی که از آن خارج می شود

آخرین ویرایش : 1400/05/18

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی