سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

لیزر موهای زائد - هر چیزی که لازمه بدونی

لیزر موهای زائد - هر چیزی که لازمه بدونی

اگر قصد حذف موهای زائد بدنتان را با روش لیزر دارید بهتر است ابتدا در مورد این روش اطلاعاتی داشته باشید، با مزایا و عوارض آن آشنا شوید، مدت زمان ماندگاری آن و هر چیزی که نیاز به دانستن آن را دارید.

 

طرز کار لیزر برای حذف موهای زائد :

بهتر است ابتدا بدانیم روش کار به چه صورت است :

طرز کار به اینصورت است که طول موجی از جنس نور به موهای زائد مورد نظر تابانده می شود، این نور به سمت ملانین ( رنگدانه ) مو متمایل و جذب می شود و در قسمت ریشه فولیکول های مو دچار آسیب می شوند و باعث حذف آن ها می شود.

پس مشخص است که هرچه مو تیره تر و ضخیم تر باشد تاثیر بهتری خواهد داشت و همچنین هر چه پوست ناحیه روشن تر باشد با توجه به اینکه لیزر راحت تر توسط مو جذب می شود تاثیر بهتری خواهیم دید.

لیزر برای حذف موهای زائد تیره تر و ضخیم تر با پوست روشن بهترین نتیجه را خواهد داشت. و هرچه مو ها نازک تر و تیرگی آن ها کمتر باشد مثل موهای زرد و قرمز و پوست ناحیه تیره تر باشد تاثیر کمتر خواهد بود.

 

آیا لیزر موهای زائد دائمی می باشد :

رشد مجدد مو در ناحیه ای که از لیزر استفاده کرده اید به عواملی بستگی دارد، مثل میزان مهارت پزشک ، نوع مو و... اما با توجه به آسیب دیدن فولیکول در این روش در صورت رشد مجدد بسیار ضعیف و نازکتر خواهد بود و می توان مجددا از لیزر استفاده کرد. تقریبا لیزر موهای زائد می تواند تا 80 درصد باعث حذف شود.

 

تعداد جلسات مورد نیاز لیزر موهای زائد :

به چندین جلسه برای حذف موهای زائد با این روش نیاز خواهید داشت، در بسیاری از موارد حداقل هفت جلسه نیاز می باشد، تعداد جلسات را پزشک شما با توجه به شرایط تعیین خواهد کرد.

 

عوارض احتمالی لیزر موهای زائد :

  1. احتمال خارش، قرمز و متورم شدن ناحیه
  2. اگر دستگاه تنظیم نباشد میتواند به پوست آسیب برساند
  3. احساس درد در ناحیه
  4. در صورتی که از عینک مناسب استفاده نشود می تواند لیزر اطراف چشم به چشم شما آسیب برساند

در صورتی که لیزر موهای زائد توسط پزشک انجام شود تقریبا می تواند بدون هیچگونه مشکلی این کار انجام شود.

 

هزینه لیزر موهای زائد :

هزینه به مقدار و ناحیه مورد نظر بستگی دارد، معمولا هزینه نواحی مثل زیر بغل هزینه کمتری و صورت، گردن، کمر هزینه بیشتری دارد، البته هزینه این کار در مراکز مختلف متفاوت می باشد.

 

چه کسانی نباید از لیزر موهای زائد استفاده کنند :

  • افراد مبتلا به لوپوس
  • افراد مبتلا به پورفیری
  • افرادی که باتری در قلبشان کار گذاشته شده است.
  • افرادی که از داروهایی استفاده می کنند که سبب حساس شدن پوست به نور می شوند، مثل دارو های ضد التهاب غیر کورتونی، کوتریموکسازول، گروهی از داروهای مدر، برخی داروهای دیابت، کینین، کینیدین و... پزشکتان را از سوابق پزشکیتان مطلع کنید.

فیلم لیزر موهای زائد - هر چیزی که لازمه بدونی

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی