سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ماسک وازلین و عسل

ماسک وازلین و عسل

ماسک وازلین و عسل :

وازلین و عسل دو ماده مفید و کاربردی در زمینه پوست و زیبایی به شمار می روند. این دو ماده چه به تنهایی و چه به وسیله ترکیب شدن با سایر مواد طبیعی، می توانند تاثیر ویژه ای در جوانسازی پوست داشته باشند. ماسک وازلین و عسل ترکیبی کاربردی است که می تواند به عنوان یک لایه بردار و جوانساز پوست صورت و لب مورد استفاده قرار بگیرد.

 

ماسک وازلین و عسل و روغن زیتون :

از جمله خواص ماسک وازلین و عسل و روغن زیتون می توان به توانایی آن در رفع چروک روی پیشانی و پوست صورت اشاره کرد. موادی که برای برای تهیه این ماسک مفید مورد نیاز است، عبارتند از:

  • وازلین: 2 قاشق غذاخوری
  • عسل: 1 قاشق غذاخوری
  • روغن زیتون: 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک وازلین و عسل و روغن زیتون به این صورت است که ابتدا وازلین را با قرار دادن روی بخار آب ذوب می کنیم. در مرحله بعد، عسل و روغن زیتون را به وازلین اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم. این ترکیب پس از چند ساعت استراحت، به حالت جامد در آمده و می تواند به عنوان کرم مورد استفاده قرار بگیرد.

 

خواص ماسک وازلین و عسل برای پوست :

خواصی که هر یک از مواد وازلین و عسل برای پوست دارند، بارها مطرح شده و مورد تاکید قرار گرفته است. حال با قرار گرفتن این دو ماده کنار یکدیگر، تاثیرات مثبت آنها دوچندان خواهد شد. فوایدی که ماسک وازلین و عسل برای پوست دارد عبارتند از:

  • از بین بردن سلول های مرده پوست
  • تامین مواد مغذی برای پوست
  • ترمیم چین و چروک روی پوست
  • پیشگیری از افتادگی پوست
  • افزایش لطافت پوست

طرز تهیه ماسک وازلین و عسل برای پوست بسیار ساده است و کافیست وازلین را پس از ذوب کردن با مقداری عسل ترکیب کرد. برای ذوب کردن وازلین نیز می توان از بخار آب استفاده کرد.  

برای استفاده از این ماسک، ابتدا باید پوست صورت را شسته و از هرگونه آلودگی پاک کرد. سپس پوست را به مقداری از ماسک وازلین و عسل آغشته کرد و با حرکات دایره آن را ماساژ داد. حدود نیم ساعت پس از آغشته شدن پوست با ماسک، می توان صورت را با آب ولرم شست و شو داد.

 

ماسک وازلین و عسل برای لب :

پوست لب از حساسیت بالایی برخوردار است و ممکن است در فصول مختلف خشک و پوسته پوسته شود. این نوع مشکلات لب را می توان با استفاده از ماسک و اسکراب های مختلف برطرف کرد. ماسک وازلین با عسل، یک نوع ماسک طبیعی مناسب برای لب شناخته شده است.

طرز تهیه ماسک وازلین و عسل برای لب شامل ترکیب دو قاشق وازلین و یک قاشق شیره عسل با یکدیگر است. ترکیب وازلین ذوب شده و شیره عسل پس از سرد شدن به حالت جامد در می آید. ماسک وازلین و عسل را می توان در ظرفی مخصوص نگهداری کرد و به طور مکرر از آن استفاده کرد.

جهت استفاده از این ماسک، می بایست مقداری از ترکیب را روی مسواک قرار داد و سپس لب ها را توسط این مسواک ماساژ داد. گفتنی است که این مسواک باید کاملا ضدعفونی شده و نرم باشد و مخصوصا برای ماساژ لب از آن استفاده شود.

آخرین ویرایش : 1400/05/12

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی