سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

بالا آوردن بعد از عمل بینی

بالا آوردن بعد از عمل بینی

بالا آوردن بعد از عمل بینی :

جراحی زیبایی بینی یک عمل محبوب است که مهمترین هدف آن تغییر فرم بینی به شکل دلخواه است. عمل بینی مانند هر نوع جراحی دیگر با عوارض جانبی همراه خواهد بود که بر هر بیماری واجب است از این عوارض آگاهی یابد. بالا آوردن بعد از عمل بینی و یا استفراغ خون بعد از عمل بینی از جمله عوارضی هستند که ممکن است بیماران شاهد آن باشند. این نوع از عوارض قطعا به دلایل مشخصی اتفاق می افتند و تا حدی می توانند قابل پیشگیری باشند.

 

تاثیر داروی بیهوشی، مهمترین علت بالا آوردن خون بعد از عمل بینی :

دلیل استفراغ بعد از عمل بینی ممکن است در هر فردی متفاوت باشد. با این وجود، اصلی ترین علت تهوع بعد از عمل بینی که بین اکثر بیماران مشترک است، حساسیت نسبت به داروهای بیهوشی است. اگر دوز مصرفی این داروها بیشتر باشد، شدت تهوع و استفراغ نیز بالا خواهد بود.

داروی بیهوشی جهت بیهوش کردن بیمار قبل از عمل جراحی مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این نوع داروها قبل از عمل ضروری است تا بیمار حین جراحی درد و ناراحتی احساس نکند.

گفتنی است که امروزه با پیشرفت علم داروسازی، داروهایی به عنوان داروی بیهوشی مورد استفاده قرار می گیرند که کمترین عوارض را به همراه دارند. این دسته از داروها، احتمال استفراغ بعد از عمل بینی را به حداقل رسانده اند.

 

سایر دلایل تهوع بعد از عمل بینی :

علاوه بر داروی بیهوشی، موارد دیگری نیز وجود دارند که ممکن است موجب بالا آوردن بیمار بعد از عمل بینی شوند. این موارد عبارتند از:

  • اضطراب و استرس بالای بیمار
  • چاقی مفرط
  • کمبود آب در بدن بیمار
  • عدم رعایت رژیم غذایی مناسب قبل و بعد از جراحی
  • داشتن سن بالای 55 سال

 

درمان تهوع و استفراغ بعد از جراحی بینی :

بالا آوردن بعد از جراحی بینی امری طبیعی و البته موقت است. بنابراین، با پایان یافتن دوره نقاهت بعد از عمل بینی، عوارض جانبی این چنینی نیز رفع خواهند شد. با این وجود، اگر میزان تهوع بعد از جراحی بینی بالا بود، می توان به تجویز پزشک از داروهای ضد تهوع استفاده کرد.

 

خون بالا آوردن بعد از عمل بینی :

بالا آوردن خون بعد از جراحی بینی ممکن است در چندین نوبت اتفاق بیفتد. استفراغ خونی بعد از عمل بینی معمولا پس از گذشت دو یا سه روز از عمل بینی رفع می شود. این نوع استفراغ به دلیل ترشح لخته های خون داخل حلق اتفاق می افتد.

زمانی که خون بالا آوردن بعد از عمل بینی تا یک هفته ادامه داشته باشد، لازم است به پزشک خود مراجعه کرد. برای پیشگیری از خونریزی بعد از عمل جراحی بینی، بهتر است از فین کردن و دستکاری کردن بینی خودداری کرد.

آخرین ویرایش : 1400/05/08

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی