سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

بوتاکس زیر بغل

بوتاکس زیر بغل

بوتاکس زیر بغل :

بوتاکس یک سم تولید شده توسط باکتری بوتولونیوم است. این سم اگر به درستی مورد استفاده قرار بگیرد، خاصیت زیبایی و درمانی فوق العاده ای خواهد داشت. تا مدت ها پیش، رایج ترین کاربرد بوتاکس فلج کردن عضلات و رفع چین و چروک روی صورت بود. اما امروزه این سم کاربردی، جهت درمان تعریق شدید بدن مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین، منظور از بوتاکس زیر بغل، درمان دائمی تعریق شدید زیربغل خواهد بود.  

 

بوتاکس زیر بغل برای چیست :

همانطور که گفته شد، بوتاکس زیر بغل برای رفع عرق بیش از حد این ناحیه تزریق می شود. تعریق بیش از حد به معنای خیس شدن زیر بغل و حتی چکه کردن عرق از آن در دمای معمولی است. این اختلال با نام علمی هایپر هیدروزیس شناخته می شود. میزان این تعریق به قدری است که گاهی حتی با مصرف داروهای ضد تعریق نیز برطرف نمی شود.

سم بوتاکس علاوه بر زیر بغل، در از بین بردن تعریق کف دست و پا و صورت نیز به کار می رود. گفتنی است که تعریق تنها در ناحیه ای رفع خواهد شد که بوتاکس دقیقا در آن قسمت تزریق شده باشد.

 

نحوه تزریق بوتاکس زیر بغل :

برای تزریق بوتاکس زیر بغل، ابتدا نواحی زیر بغل به خوبی ضد عفونی می شود. در مرحله بعد، سم بوتاکس توسط سوزن های کوچک در فاصله های مشخص زیر پوست تزریق می شود. تعداد واحدهای بوتاکس برای تزریق در هر زیر بغل به طور میانگین برابر با 50 واحد است. با افزایش تعداد این واحدها، می توان نتیجه موثرتر و ماندگارتری را شاهد بود.

بوتاکس زیر بغل در استانداردترین حالت خود، قابل اجرا در نیم ساعت است. با این وجود، اگر حجم نواحی تزریق بوتاکس زیاد باشد، ممکن است این زمان تا یک ساعت افزایش یابد.

 

بوتاکس زیر بغل چگونه موجب درمان تعریق می شود :

به طور کلی مکانیزم عمل سم بوتاکس شامل از کار انداختن انتقال دهنده های عصبی است. بوتاکس زیر بغل با تغییر و کنترل عملکرد غدد تعریق، از ترشح چربی پیشگیری کرده و این مشکل را درمان می کند.

گفتنی است که بوتاکس تاثیرگذاری موقت داشته و تنها برای 5 تا 11 ماه ماندگاری دارد. پس از اتمام دوره ماندگاری بوتاکس زیر بغل، لازم است با استفاده تزریق مجدد، آن را ترمیم و تمدید کرد.

 

عوارض بوتاکس زیر بغل :

برای پیشگیری از بروز عوارض پس از بوتاکس زیر بغل، بهترین راهکار انتخاب پزشک مناسب است. انجام درست بوتاکس زیر بغل در مکانی مجهز و پاکیزه، بروز هرگونه عوارض جدی را رفع خواهد کرد. با این وجود، برخی از عوارض موقت و رایجی که پس از بوتاکس زیر بغل بروز می کنند عبارتند از:

 • کبود شدن ناحیه تزریق بوتاکس
 • سردرد
 • ضعف عضلانی
 • احساس خستگی
 • احساس درد و ناراحتی

با توجه به اینکه بوتاکس زیر بغل حدود 80 تا 90 درصد از تعریق را برطرف می کند، رویکرد درمانی آن پر رنگ تر از عوارض موقت آن است. بنابراین با کمی دقت در انتخاب پزشک و رعایت مراقبت های لازم، می توان نتیجه موثری از تزریق بوتاکس زیر بغل دریافت کرد.

 

افراد مناسب برای بوتاکس زیر بغل :

بوتاکس زیر بغل برای تمامی افرادی که بالای 18 سال هستند مجاز است، به جز شرایط خاص و ویژه. به طور کلی، تزریق بوتاکس زیر بغل برای افراد زیر ممنوع است:

 • کسانی که دارای مشکلات تنفسی هستند
 • کسانی که درگیر اختلالات گفتاری هستند
 • افرادی که دارای بیماری های پوستی هستند
 • افرادی که دارای اختلالات روانی هستند

 

آیا بوتاکس زیر بغل درد دارد :

یکی از دغدغه های افرادی که مایل به انجام بوتاکس زیر بغل هستند این است که آیا توان تحمل درد آن را دارند یا نه. در فرایند تزریق بوتاکس زیر بغل، از سوزن های ریز و ظریف استفاده می شود. ورود این سوزن ها به پوست ممکن است موجب بروز دردهای خفیف شود.

لازم به ذکر است که اگر فردی توان تحمل دردهای بوتاکس زیر بغل را نداشته باشد، می توان از بی حسی موضعی استفاده کرد.

 

هزینه تزریق بوتاکس زیر بغل :

بوتاکس زیر بغل قیمت ثابتی ندارد و هر کلینیک هزینه متفاوتی را برای انجام آن دریافت می کند. با این وجود، عوامل مختلفی هستند که هزینه تزریق بوتاکس زیر بغل را تعیین می کنند.

برای تخمین هزینه دقیق بوتاکس زیر بغل، بهتر است از پزشک مربوطه مشاوره گرفت. در تخمین این هزینه، ابتدا باید دید چند واحد بوتاکس برای زیر بغل مورد نیاز است. علاوه بر این، موقعیت مکانی و میزان تجربه پزشک بر میزان هزینه بوتاکس زیر بغل تاثیرگذار هستند.

آخرین ویرایش : 1400/05/05

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی