سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

روش خوابیدن بعد از کاشت مو

روش خوابیدن بعد از کاشت مو

روش خوابیدن بعد از کاشت مو :

کاشت مو بهترین و قطعی ترین روش برای جبران ریزش مو محسوب می شود. این روش در صورتی می تواند به نتیجه مثبت و رضایت بخش برسد که تمام مراحل آن به درستی اجرا شود. یکی از مراحل کاشت مو که از اهمیت ویژه ای برخوردار است، مراقبت های بعد از کاشت مو است. در میان انواع مراقبت های بعد از کاشت مو نیز، رعایت اصول و روش خوابیدن بعد از کاشت مو نقشی ویژه در کیفیت کاشت مو خواهد داشت.

 

اهمیت روش خواب بعد از کاشت مو :

طرز خوابیدن بعد از کاشت مو به قدری مهم است که عدم توجه به آن ممکن است موجب بروز عوارضی منفی و جبران ناپذیر شود. برخی از این عوارض عبارتند از:

  • آسیب دیدن گرافت های کاشته شده
  • جابه جایی یا خارج شدن گرافت های کاشته شده
  • خونریزی
  • تورم پوست سر

به طور کلی، فولیکول های مو پس از کاشت، از ظرافت و حساسیت بالایی برخوردارند. از همین رو، هر نوع فشار یا ناهنجاری حین خواب بعد از کاشت مو، موجب بروز این عوارض می شوند. این عوارض نیز موجب ریزش گرافت های کاشته شده و در نتیجه موجب عدم رشد آنها خواهد شد.

 

نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو :

روش صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو کار پیچیده ای نیست و تنها با کمی دقت می توان بدون نگرانی به خواب و استراحت پرداخت.

خوابیدن رو به بالا :

بهترین و البته مهمترین حالت خواب بعد از کاشت مو، خوابیدن روی کمر و رو به بالا است. به عبارت دیگر، خوابیدن روی شکم مضرترین شکل از خوابیدن بعد از کاشت مو محسوب می شود.

بالا قرار دادن سر نسبت به بدن :

هنگام خواب بعد از کاشت مو، بهتر است سر در زاویه 30 تا 40 درجه نسبت به بدن قرار بگیرد. برای حفظ این درجه، می توان دو بالش زیر سر قرار داد. گفتنی است که جهت عدم آسیب دیدن گردن و سایر عضلات، می توان یک پتو از زیر گردن تا ابتدای کمر قرار داد.

استفاده از ملحفه و روبالشی تمیز :

یکی از نکات نحوه خواب بعد از کاشت مو، به کار بردن روبالشی تمیز و ضدعفونی شده است. اِسکارهایی که حین کاشت مو روی پوست سر ایجاد می شوند، مستعد دریافت عفونت هستند. بنابراین، برای پیشگیری از عفونت پوست سر، بهتر است همواره از روبالشی و ملحفه تمیز استفاده کرد. علاوه بر این، تعویض و شست و شوی مکرر این روبالشی نیز ضروری است.

داشتن الگوی خواب منظم :

شاید بهترین روش استراحت بعد از کاشت مو، برنامه ریزی برای داشتن یک الگوی خواب منظم باشد. خواب به موقع، کافی و آرام، موجب تسریع در فرایند بهبود زخم ها خواهد شد.

جلوگیری از ایجاد فشار و ضربه به موها :

بهترین راهکار برای پیشگیری از ایجاد فشار و ضربه به موهای کاشته شده، استفاده از بالش های مناسب و طبی است.

 

تا چه زمانی باید اصول و نحوه خوابیدن پس از کاشت مو رعایت شود؟

رعایت چگونگی و طریقه خوابیدن بعد از کاشت مو برای هر فردی که جراحی کاشت مو انجام می دهد ضروری است. با این وجود، مدت زمان لازم برای رعایت اصول خوابیدن بعد از کاشت مو ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد. اما به طور میانگین، روش های صحیح خواب بعد از کاشت مو می بایست حداقل برای دو هفته مورد توجه قرار بگیرد. بعد از این دو هفته و به مرور می توان حالات طبیعی از نحوه خوابیدن را بدون محدودیت پیش گرفت.

آخرین ویرایش : 1400/05/04

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی