سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

عمل تغییر رنگ چشم

عمل تغییر رنگ چشم

عمل تغییر رنگ چشم :

رنگ چشم ها نقش پررنگی در زیبایی چهره دارند و برخی از افراد مطابق با سلیقه خود خواستار داشتن چشم هایی رنگی هستند. اما باید دید که آیا راهی برای تغییر رنگ چشم وجود دارد یا نه.

به طور کلی، تقریبا یک چهارم از جمعیت جهان دارای چشم هایی به رنگ تیره هستند. این افراد برای روشن کردن رنگ چشمان خود، دو راهکار موقت و دائم پیش رو خواهند داشت. عمل تغییر رنگ چشم از راهکارهای دائمی عوض کردن رنگ چشم است که امروزه مورد استقبال افراد بسیاری در سراسر جهان قرار گرفته است.

 

آیا تغییر رنگ چشم امکان پذیر است :

آیا تغییر رنگ چشم امکان دارد؟ آیا تغییر رنگ چشم واقعی است؟ آیا تغییر رنگ چشم ممکن است؟ آیا عمل تغییر رنگ چشم وجود دارد؟

این ها همگی سوالاتی هستند که همواره و به طور رایج بین افراد مایل به تغییر رنگ چشم وجود دارد. در پاسخ به این دسته از سوالات باید گفت که بله. امروزه در محدود کشورهایی از جهان، عمل تغییر رنگ چشم انجام می گیرد.

البته گفتنی است که عمل تغییر دائمی رنگ چشم همچنان در دست بررسی و تحقیق است. از همین رو، این عمل هنوز به تایید تمام متخصصان زیبایی و سازمان های پزشکی نرسیده است. با این وجود، امروزه می توان شاهد استقبال بسیاری از افراد از عمل تغییر چشم بود.

 

راهکارهای موقت تغییر رنگ چشم :

استفاده از لنزهای تماسی رنگی، ساده ترین و رایج ترین راهکار برای تغییر رنگ چشم محسوب می شود. این نوع از لنزها در رنگ های متنوع و با هزینه ای مناسب در دسترس هستند.

با وجود سهولت دسترسی به لنزهای رنگی موقت، استفاده از آنها خالی از ایراد نخواهد بود. جهت استفاده از لنزهای تماسی رنگی لازم است تمام جزئیات مربوط به مسائل بهداشتی رعایت شود. عفونت چشم ها از شایع ترین عوارضی است که استفاده از لنزهای رنگی موقت به همراه دارد.

 

عمل تغییر رنگ چشم چگونه انجام می شود :

تغییر رنگ چشم به صورت دائمی، با استفاده از لیزر، با استفاده از رنگ آمیزی قرنیه و همچنین با استفاده از کاشت عنبیه مصنوعی امکان پذیر است. هر یک از این روش ها دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند و به شکل کاملا متفاوت اجرا می شوند.

جراحی تغییر رنگ چشم با لیزر :

عمل تغییر رنگ چشم با لیزر یک روش دائمی و البته کم تهاجمی برای روشن کردن رنگ چشم است. در این روش، لایه جلویی بخش عنبیه چشم با استفاده از تابش اشعه لیزر تخریب شده و رنگ تیره آن از بین می رود. عنبیه بخشی از چشم است که رنگ چشم را تعیین می کند.
گفتنی است که لیزر تغییر رنگ چشم، رنگ تیره چشم را به طیف رنگی آبی تبدیل می کند. به عبارت دیگر، در این روش، انتخابی برای رنگ چشم توسط بیمار وجود نخواهد داشت. جراحی تغییر رنگ چشم با لیزر، ممکن است نیاز به چند جلسه داشته باشد.

 

جراحی تغییر رنگ چشم با رنگ آمیزی قرنیه :

رنگ آمیزی قرنیه چشم یک راهکار مدرن برای تغییر رنگ چشم است. قرنیه لایه خارجی چشم است، از همین رو در این روش تغییراتی در بخش داخلی چشم انجام نمی گیرد. در رنگ آمیزی قرنیه، با استفاده از لیزر لایه ای روی قرنیه ایجاد شده و سپس رنگ مخصوص در این لایه تزریق می شود.

از مزایای روش رنگ آمیزی قرنیه می توان به کم تهاجمی بودن آن و تنوع در رنگ های تزریق شده اشاره کرد. علاوه بر این، رنگ آمیزی قرنیه در مدت زمان کوتاه و در یک جلسه انجام پذیر است. عوارض این روش از تغییر رنگ چشم نیز در مقایسه با سایر روش ها کمتر است.

 

جراحی تغییر رنگ چشم با کاشت عنبیه مصنوعی :

کاشت عنبیه مصنوعی یا لنزهای رنگی در جلوی عنبیه یکی دیگر از روش های دائمی تغییر رنگ چشم است. در این روش، لنزهای مصنوعی با طیف های رنگی مختلف داخل چشم کاشته می شوند. کاشت لنز رنگی در چشم به دلیل تهاجمی بودن آن توسط پزشکان توصیه نمی شود. این روش در مقایسه با سایر روشها، ممکن است خطرناک ترین عوارض را به همراه داشته باشد.

 

آیا عمل تغییر رنگ چشم دائمی است :

روش هایی که به عنوان روش های دائمی تغییر رنگ چشم معرفی شدند، رنگ چشم ها را برای همیشه تغییر می دهند. البته بعد از جراحی تغییر رنگ چشم، ممکن است رنگ چشم به صورت مختصر تغییر کند. این تغییر رنگ کاملا محسوس بوده و به سمت رنگ اصلی چشم سوق پیدا می کند.

 

چه کسانی نباید عمل تغییر رنگ چشم انجام دهند :

جراحی تغییر رنگ چشم همانند بسیاری از جراحی های زیبایی دیگر ممکن است برای برخی از افراد ممنوع باشد. به طور کلی، افرادی که دارای بیماری های خاص از جمله دیابت و قوز قرنیه هستند، مناسب برای عمل تغییر رنگ چشم نخواهند بود.

کسانی که قصد انجام عمل تغییر رنگ چشم را دارند، لازم است راهنمایی های لازم را در رابطه با جزئیات قبل و بعد از عمل از پزشک متخصص دریافت کنند. بدیهی است که عمل تغییر رنگ چشم یکی از عمل های زیبایی بسیار حساس است و کوتاهی در آن عواقب خطرناکی در پی خواهد داشت.

 

عوارض عمل تغییر رنگ چشم :

حقیقت این است که هر یک از انواع عمل تغییر رنگ چشم ممکن است با عوارض و معایب جدی همراه باشد. برخی از عوارض احتمالی جراحی تغییر رنگ چشم عبارتند از:

 • عفونت چشم
 • آب مروارید
 • آب سیاه چشم
 • التهاب چشم
 • آسیب سلول های قرنیه
 • آسیب عنبیه
 • پخش شدن رنگدانه داخل چشم
 • کم بینایی و در موارد شدیدتر نابینایی

برای هرچه کمتر شدن عوارض تغییر رنگ چشم، بهتر است روشی از جراحی امن و بی خطر را انتخاب کرد. علاوه بر این، انتخاب پزشک متبحر و کلینیک مجهز که تمام اصول بهداشتی در آن رعایت می شود، از ملزومات عمل تغییر رنگ چشم است.

 

مراقبت های بعد از عمل تغییر رنگ چشم :

به طور کلی، بعد از عمل تغییر رنگ چشم نیازی به مراقبت های سنگین و پیچیده نخواهد بود. دو نکته ای که بعد از جراحی تغییر رنگ چشم باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

استراحت کافی :

عمل تغییر رنگ چشم ممکن است در روزهای اول موجب تاری دید شود. بنابراین، برای گذر از این دوره، لازم است استراحت و خواب کافی داشت.

 

رعایت اصول بهداشتی :

چشم هایی که تحت عمل زیبایی قرار می گیرند، دچار حساسیت می شوند. بنابراین، تا زمان از بین رفتن این حساسیت لازم است چشم ها را از معرض هرگونه آلودگی دور نگاه داشت.

 

هزینه جراحی تغییر رنگ چشم :

قیمت جراحی تغییر رنگ چشم برای هر یک از روش های جراحی متفاوت است. علاوه بر این، هزینه تمام شده عمل تغییر رنگ چشم نیز بر اساس معیارهای زیر متغیر است:

 • سابقه و تجربه جراح
 • کلینیک و مرکز مراجعه شده برای انجام عمل
 • کشور و شهری که عمل در آن انجام می شود

اهمیت هر یک از این معیارها در فرایند جراحی تغییر رنگ چشم قابل درک است. بنابراین تبلیغات در جهت انجام عمل تغییر چشم با هزینه پایین، نباید ما را از اهمیت و خطرات جدی این عمل غافل کند.

آخرین ویرایش : 1400/05/01

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی