سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

پیرسینگ سینه چیست

پیرسینگ سینه چیست

پیرسینگ سینه :

پیرسینگ به معنای سوراخ کردن نقطه ای از بدن و آویزان کردن شیئی زینتی از آن است. گرچه در سالیان گذشته عمل سوراخ کردن بدن بر اساس مفهومی خاص انجام می گرفت، اما امروزه هدف از این عمل اغلب افزایش زیبایی بدن است. امروزه یکی از محبوب ترین پیرسینگ های بدن، پیرسینگ سینه است که به صورت کاملا سلیقه ای انجام می گیرد.

 

پیرسینگ سینه چیست :

سوراخ کردن سینه نوعی از سوراخ کردن بدن است که معمولاً در مرکز نوک پستان انجام می گیرد. پیرسینگ سینه می تواند از هر زاویه ای سوراخ شود اما معمولاً به صورت افقی و یا کمتر به صورت عمودی انجام می شود.

قدمت پیرسینگ سینه به قرن چهارده بازمی گردد. به عبارت دیگر، تزئین نوک پستان با استفاده از حلقه ها و زنجیرهای الماس، یکی از اعمال رایج در سالیان گذشته بوده است. امروزه نیز عمل پیرسینگ سینه به شکل رایج وارد دنیای مد شده است؛ چراکه بسیاری از افراد و مدل های مشهور دارای پیرسینگ سینه هستند.

 

انواع پیرسینگ سینه :

پیرسینگ سینه با توجه به نحوه سوراخ کردن در سه حالت افقی، عمودی و نقطه ای دسته بندی می شود. برای هر یک از این حالات پیریسینگ سینه، طرحهای مختلفی از جواهرات طراحی و تولید می شود. بهترین جنسی که برای تهیه جواهرات پیرسینگ سینه می توان تهیه کرد، جنسی است که حساسیتی برای پوست نداشته باشد.

تیتانیوم، فولاد و طلا به بهترین شکل کار می کنند و مناسب ترین انتخاب برای پیرسینگ سینه به شمار می روند. البته طلا به ندرت باعث ایجاد واکنش و حساسیت در پوست می شود. با این حال، به دلیل گران بودن طلا، تیتانیوم یا فولاد بهترین جایگزین هستند. این جنس از فلزات در مقایسه با فلزات حاوی نیکل، خطر آلرژی کمتری برای پوست دارند.

 

آیا پیرسینگ سینه درد دارد :

به گفته بسیاری از متخصصان پوست، نوک سینه ها دارای بافت های عصبی هستند. بنابراین بهتر است برای انجام پیرسینگ سینه آماده درد بود. البته گفتنی است که میزان درد پیرسینگ سینه در هر فردی متفاوت است. برخی از افراد درد سختی را در حین پیرسینگ سینه احساس می کنند؛ درحالیکه این درد برای برخی دیگر تنها در یک لحظه اتفاق افتاده و پایان می یابد.

به نظر می رسد افرادی که استرس داشته و کم خواب هستند، درد بیشتری را حین پیرسینگ احساس می کنند. ناگفته نماند که درد پیرسینگ سینه آنقدرها هم شدید نیست که موجب منصرف شدن داوطلب پیرسینگ سینه شود.

 

عوارض پیرسینگ سینه چیست :

نوک سینه ها بسیار حساس هستند و ایجاد سوراخ در این قسمت ممکن است با عوارض خاصی همراه باشد :

_ عفونت ناشی از پیرسینگ یک عارضه جانبی رایج است. طولانی شدن زمان بهبودی، عدم رعایت بهداشت، رشد مو در ناحیه پیرسینگ و لمس بیش از حد این ناحیه، از جمله علل بروز عفونت بعد از پیرسینگ هستند.

_ زخم نوک پستان بعد از پیرسینگ کاملا طبیعی است. این زخم معمولاً در اطراف جواهرات پیرسینگ ایجاد می شود. البته زخم حاصل از پیرسینگ به محض بروز، توسط سیستم دفاعی بدن شروع به ترمیم می شود.

_ واکنش هایی مانند تورم، قرمزی، خارش یا مقدار کمی ترشح از دیگر عوارض پیرسینگ سینه است. این علائم نیز طبیعی هستند و معمولاً با بهبود زخم ها، در طی چند ماه از بین می روند.

_ حساسیت یا درد شدید نوک پستان خصوصاً هنگام لمس کردن، از شایع ترین عوارض پیرسینگ سینه است.

 

مزایای پیرسینگ سینه :

شاید برای برخی از افراد سوال باشد که پیرسینگ سینه چه مزایایی دارد و اصلا این نوع از پیرسینگ با چه هدفی انجام می گیرد. پیرسینگ سینه دو مزیت مهم دارد :

افزایش زیبایی بدن :

به طور کلی، پیرسینگ یک انتخاب کاملا شخصی و سلیقه ای است. پیرسینگ سینه نیز به جای خود می تواند تاثیر بالایی در افزایش زیبایی بدن داشته باشد.

 

افزایش لذت جنسی :

شاید مهمترین مزیت پیرسینگ سینه و تنها دلیل انجام آن، تاثیر آن در افزایش لذت جنسی باشد. پیرسینگ سینه قادر است لذت رابطه جنسی را هم برای فرد و هم برای شریک جنسی او تا میزان چشمگیری افزایش دهد.

 

خطرات پیرسینگ سینه :

گاهی ممکن است ناحیه سینه، پیرسینگ ایجاد شده را نپذیرد یا به عبارت دیگر آن را رد کند! بدن معمولاً پیرسینگ را به دلیل تکنیک های نامناسب سوراخ کردن، زاویه نادرست و کیفیت پایین جواهرات رد می کند. از جمله خطرات و معایب پیرسینگ سینه که احتمال وقوع آنها وجود دارد، عبارتند از :

ایجاد هماتوم در محل پیرسینگ :

هماتوم ها کیست های پر از خون هستند که نیاز به تخلیه پزشکی دارند.

 

اسکار در اثر سوراخ شدن نوک پستان :

برخی از اسکارها، مانند اسکارهای کلوئیدی باعث رشد بافت اسکار دائمی در محل پیرسینگ می شوند. این اسکارها فقط با جراحی برطرف می شوند.

احساس درد در سراسر بدن :

با توجه به حساسیتی که نوک سینه دارد، ممکن است پیرسینگ این ناحیه از بدن موجب ایجاد درد در سراسر بدن شود. احساس خستگی، تب، سوزش و احساس ضعف از جمله معایب رایج پیرسینگ سینه محسوب می شوند.

 

با توصیفاتی که ارائه شد، می توان نتیجه گرفت که انتخاب مرکز انجام پیرسینگ اهمیت بسیار بالایی دارد. خوشبختانه این روزها خطرات ناشی از پیرسینگ سینه به دلیل محیط های استریل و تکنیک هایی که توسط تکنسین پیرسینگ استفاده می شود، بسیار نادر است.

 

پیرسینگ سینه در شیردهی :

 خطراتی که پیرسینگ سینه برای زنان شیرده به همراه دارد، عبارتند از:

  • نشت شیر از دهان کودک
  • افتادن پیرسینگ در دهان کودک و خفگی او
  • اختلال در فرایند مکیدن شیر توسط کودک
  • زیاد شدن بیش از حد جریان شیر

با این حال افرادی که پیرسینگ سینه انجام داده اند و در دوران شیردهی قرار دارند، می بایست با رعایت اصول استاندارد اقدام به شیردهی کنند. این افراد بایستی در هنگام شیردهی هیچگونه زخمی در اطراف پیرسینگ نداشته باشند. علاوه بر این، بیرون آوردن جواهر پیرسینگ سینه قبل از شیردهی ضروری است.

آخرین ویرایش : 1400/04/25

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی