سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

وازلین برای ترک پوست

وازلین برای ترک پوست

وازلین برای ترک پوست :

وازلین محصولی است که ماده اصلی تشکیل دهنده آن نفت خام است. این محصول با نام علمی ژله پترولیوم نیز شناخته می شود و کاربردهای مختلفی در زمینه زیبایی دارد. از مهمترین خصوصیات وازلین این است که می توان آن را با کمترین هزینه تهیه و برای درمان بسیاری از مشکلات پوستی استفاده کرد. وازلین برای ترک پوست و همچنین برای خشکی پوست، همواره کاربرد رایجی داشته است.

 

وازلین برای ترک گوشه لب :

از مهمترین فواید وازلین برای پوست می توان به توانایی آن در رفع ترک گوشه لب اشاره کرد. ترک لب و اطراف لب عمدتا به دلیل خشکی پوست و یا حساسیت های فصلی رخ می دهد. برای از بین رفتن ترک لب و گوشه لب، کافیست لب و اطراف آن را به وازلین آغشته کرد. وازلین یک مرطوب کننده و یک آبرسان قوی برای گوشه لب خواهد بود.

 

وازلین برای ترک پا :

پاها همیشه نقش مهمی در کیفیت زندگی انسان داشته اند و به عنوان قلب دوم نیز شناخته می شوند. پاها به دلایل مختلف از جمله سر پا ایستادن طولانی مدت و افزایش سن دچار خشکی و ترک می شوند. ترک پا معمولا در قسمت کف و پاشنه پا ایجاد می شوند.

وازلین یک ماده بسیار تاثیرگذار در برطرف سازی ترک پا شناخته شده است. برای آگاهی از اینکه آیا وازلین برای ترک پا خوبه یا نه، کافیست برای مدتی از آن استفاده کرد. استفاده از وازلین برای ترک کف پا در دراز مدت موجب خواهد شد که پوست پا به طور کامل، صاف و لطیف شود.

 

وازلین برای ترک دست :

ترک های روی دست معمولا در پی خشکی پوست دست اتفاق می افتند. بنابراین، مرطوب نگه داشتن پوست دست شاید بهترین راهکار برای درمان ترک دست باشد. وازلین یک مرطوب کننده قوی و بهترین آبرسان برای پوست دست است.

برای مرطوب کردن دست با استفاده از وازلین، کافیست تمام نواحی پوست دست را آغشته به مقدار زیادی از وازلین کرد. در صورتیکه ترک های دست زیاد از حد باشد، می توان دستان آغشته به وازلین را برای مدت طولانی درون کیسه پلاستیکی قرار داد تا وازلین به خوبی جذب پوست شود.

 

وازلین برای ترک بارداری :

دوره بارداری یکی از دوره هایی است که فرد به واسطه افزایش وزن دچار ترک های پوستی می شود. این ترک ها اغلب در ناحیه شکم ایجاد می شوند. خوشبختانه تاکنون راهکارهای متفاوتی برای از بین بردن ترک های دوران بارداری شناخته شده است.

وازلین برای ترک شکم در بارداری یکی از ایمن ترین و بی خطرترین راهکاری است که تمام زنان باردار می توانند بدون محدودیت از آن استفاده کنند. مهمترین ویژگی وازلین برای ترک بارداری نسبت به سایر روش ها، عدم آلرژی زا بودن آن است.

 

وازلین برای ترک پوست کنار ناخن :

شاید همه ما ترک پوست اطراف ناخن را تجربه کرده باشیم. این نوع ترک پوستی بسیار دردناک و زجرآور بوده و مانع زیبایی ناخن ها می شود. وازلین برای ترک پوستی اطراف ناخن بهترین روش خانگی است که می توان از آن بهره برد. برای درمان این نوع از ترک های پوستی لازم است اطراف ناخن ها را به طور مرتب به وازلین آغشته کرد.

 

سایر کاربردهای وازلین برای پوست :

همانطور که اشاره شد، وازلین کاربردهای مختلفی در زمینه زیبایی دارد. علاوه بر استفاده رایج از وازلین برای ترک های پوستی، این ماده در زمینه های متنوع دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد:

  • تقویت کننده و نرم کننده موی سر
  • تسهیل کننده فرایند پاک کردن آرایش
  • برطرف کننده زخم و خراش های جزئی
  • حالت دهنده ابروها
  • جوانساز پوست و برطرف کننده چین و چروک
  • ماندگارسازی بوی عطرها
  • درمان کننده آفتاب سوختگی

 

چه کسانی نباید از وازلین استفاده کنند :

به طور کلی، وازلین یک ماده بی خطر است که محدودیت خاصی برای استفاده از آن معرفی نشده است. اما ممکن است افرای دارای حساسیت پوستی باشند و پوست آنان نسبت به وازلین واکنش منفی نشان دهد. علاوه بر این، افرادی که دارای پوست بیش از اندازه چرب باشند، مناسب برای استفاده از وازلین نیستند.

گفتنی است که برای آگاهی از حساسیت نسبت به وازلین، می بایست مقداری از آن را روی ناحیه مشخص و کوچکی از پوست مالید. در صورتیکه پوست دچار التهاب نشود، می توان وازلین را با خیالی آسوده برای ترک های پوستی به کار برد.

آخرین ویرایش : 1400/04/24

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی