سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

رفع سیاهی دور چشم

رفع سیاهی دور چشم

رفع سیاهی دور چشم :

سیاهی و تیرگی دور چشم ها از جمله مشکلات شایعی است که به طور رایج بین افراد در سنین مختلف دیده می شود. این نوع از تیرگی ها در همه افراد علت مشترکی ندارند و به سبب عواملی مانند ژنتیک یا خواب و استراحت نامنظم اتفاق می افتند. میزان تیرگی دور چشم از رنگ قهوه ای روشن شروع شده و تا سیاهی ادامه می یابد. امروزه تکنیک های متنوعی برای رفع سیاهی دور چشم ارائه شده است که هر فردی می تواند از آنها بهره ببرد.

 

رفع سیاهی دور چشم با لیزر :

لیزردرمانی از جمله روش های ایمن برای رفع سیاهی دور چشم است. انجام لیزر شرایطی را فراهم می کند که کلاژن سازی پوست تحریک شده و رنگدانه های تیره آن از بین می رود. گفتنی است که لیزردرمانی به دلیل حساسیت هایی که دارد، می بایست توسط فرد با تجربه و کاربلد انجام شود.

 

رفع سیاهی دور چشم با فیلر :

اسید هیالورونیک ماده ای مفید در بافت بدن است که در درمان بسیاری از حساسیت های پوستی به کار می رود. تزریق فیلر نیز تکنیکی است که در آن مقدار مشخصی از اسید هیالورونیک به بافت اطراف چشم تزریق می شود. این اسید پرکاربرد قادر به رفع چروک و سیاهی های اطراف چشم است. البته ماندگاری فیلر زیر چشم کوتاه مدت است و ممکن است پس از 3 ماه اثرات آن از بین برود.

 

رفع سیاهی دور چشم با تزریق ژل و چربی :

تزریق ژل و چربی راهکارهایی دیگر برای رفع سیاهی دور چشم هستند. البته این دو تکنیک اغلب برای رفع گودی دور چشم به کار می روند. با این وجود، نتیجه ای که تزریق ژل و چربی به همراه دارد، موجب خواهد شد تا سیاهی اطراف چشم ها نیز کمتر شوند.

 

رفع سیاهی دور چشم با کربوکسی تراپی :

کربوکسی تراپی شامل تزریق گاز کربن دی اکسید به پوست دور چشم، با هدف تولید اکسیژن زیر پوست است. این تکنیک با عمل اکسیژن سازی زیر پوست، موجب جوانی و شادابی پوست می شود. انجام کربوکسی تراپی وابسته به میزان سیاهی دور چشم ممکن است در چند جلسه انجام شود.

 

رفع سیاهی دور چشم با prp :

پی آر پی یا پلاسمای غنی از پلاکت، یک روش مدرن درمانی در علم پزشکی است و کاربرد رایجی در رفع عیوب پوست اطراف چشم دارد. در تکنیک PRP، پلاکت های خونی خالص در نواحی تیره اطراف چشم تزریق می شود. به طور کلی، پی آر پی قادر به حذف پف، چین و چروک و سیاهی دور چشم است.

 

رفع سیاهی دور چشم با سیب زمینی :

سیب زمینی خاصیت سفیدکنندگی و جوانسازی پوست را دارد. برای رفع سیاهی دور چشم با استفاده از سیب زمینی می توان به دو شکل عمل کرد:

  • سیب زمینی را به صورت حلقه ای برش زده و به مدت 10 دقیقه روی چشم ها قرار داد.
  • دو تکه پنبه را به آب سیب زمینی آغشته کرده و به مدت 10 دقیقه روی چشم ها قرار داد.

در هر یک از این دو حالت، لازم است پس از اتمام کار، چشم ها را با آب سرد شست و شو داد. علاوه بر این، تکرار این عمل حداقل دو بار در روز و به مدت چند هفته ضروریست.

 

رفع سیاهی دور چشم با وازلین :

وازلین یک ماده موثر جهت تهیه ماسک دور چشم برای رفع سیاهی به شمار می رود. برای تهیه این ماسک ابتدا لازم است مقدار کمی از وازلین را با چند قطره آبلیمو ترکیب کرد. در مرحله بعد، این مخلوط به مدت یک ساعت روی پوست اطراف چشم قرار می گیرد و سپس با حوله نرم پاک شده و با آب سرد شسته می شود.

 

رفع سیاهی دور چشم با چای کیسه ای :

برای رفع سیاهی چشم با چای کیسه ای باید آن را پس از سرد شدن روی چشم قرار داد. بهتر است برای استفاده همزمان دو چشم، از دو چای کیسه ای استفاده شود. چای کیسه ای قدرت بالایی در حذف تیرگی اطراف چشم دارد.

 

رفع سیاهی دور چشم با گلاب :

گلاب یک مایع جوانساز پوست است و تاثیر چشمگیری در شادابی پوست دارد. از همین رو، گلاب به عنوان راه حل از بین بردن سیاهی دور چشم نیز شناخته می شود. برای رفع سیاهی دور چشم کافیست دو تکه پنبه را به گلاب آغشته کرده و به مدرن 15 دقیقه روی چشم ها قرار داد. گلاب با خواصی که دارد، از خستگی چشم نیز پیشگیری می کند.

 

رفع سیاهی دور چشم با روغن کرچک :

روغن کرچک به تنهایی می تواند به عنوان یک روغن طبیعی جوانساز پوست عمل کند. جهت استفاده از روغن کرچک، کافیست پوست اطراف چشم را با استفاده از آن به مدت 5 الی 10 دقیقه ماساژ داد. البته ترکیب روغن کرچک با سایر روغن های طبیعی مانند روغن نارگیل نیز می تواند درمانی موثر برای سیاهی دور چشم باشد.

 

رفع سیاهی دور چشم با آلوئه ورا :

گیاه آلوئه ورا سرشار از مواد مغذی است و یک جوانساز قدرتمند برای پوست محسوب می شود. برای رفع سیاهی دور چشم با آلوئه ورا، لازم است پوست اطراف چشم را با ژل آن ماساژ داد. برای تاثیرگذاری بالای آلوئه ورا در بهبود تیرگی دور چشم، بهتر است آن را به صورت مرتب استفاده کرد.

 

رفع سیاهی دور چشم با ویتامین ای :

ویتامین E از جمله مواردی است که به طور متداول در درمان مشکلات پوستی تجویز می شود. ماساژ دادن پوست اطراف چشم با استفاده از ویتامین ای، سیاهی دور چشم را تا میزان قابل توجهی از بین می برد. ویتامین ای بهتر است قبل از خواب مورد استفاده قرار گرفته و تا صبح روی پوست باقی بماند.

آخرین ویرایش : 1400/04/16

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی