سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

مدل های عمل جراحی زیبایی بینی

مدل های عمل جراحی زیبایی بینی

مدل های عمل جراحی زیبایی بینی :

عمل زیبایی بینی یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی است که در جهت تغییر فرم بینی انجام می شود. ، بینی ها با توجه به ساختار و ضخامت پوست به دو دسته بینی های گوشتی و بینی های استخوانی تقسیم می شوند. علاوه بر این، جراحی بینی در سه نوع طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی انجام می گیرد. این سه نوع از نظر فرم و نتیجه نهایی با یکدیگر متفاوت هستند. تصمیم گیری در خصوص فرم بینی بهتر است با توجه به نوع بینی اعم از استخوانی یا گوشتی انتخاب شود.

 

عمل بینی طبیعی :

در جراحی بینی طبیعی تمام تلاش این است که بینی متناسب با اصلی ترین استانداردها عمل شود. در این نوع جراحی، بینی تغییرات زیاد و عمیقی نمی بیند. فرم نهایی بینی در جراحی بینی طبیعی، متناسب با ساختار چهره و به صورت کاملا طبیعی انتخاب می شود.

در طی عمل بینی به شکل طبیعی، قوسی روی بینی ایجاد نمی شود. علاوه بر این، بینی سر بالا از اهداف عمل بینی طبیعی نخواهد بود. به طور کلی، بینی که به شکل طبیعی عمل می شود، ممکن است در نگاه اول شباهتی به بینی عمل شده نداشته باشد.

 

عمل بینی فانتزی چیست :

این روزها شاید اسم عمل بینی فانتزی به گوش همه افراد متقاضی جراحی بینی خورده باشد. اما تنها شنیدن و به زبان آوردن این نام کافی نیست و بهتر است بدانیم، جراحی بینی فانتزی یعنی چه. جراحی بینی فانتزی شکلی تقریبا غیر طبیعی از عمل بینی است که در آن تغییرات زیادی روی ساختار بینی انجام می شود. سه مشخصه اصلی بینی های فانتزی عبارتند از:

  • اندازه بسیار کوچک و باریک بینی
  • قوس و انحنای بسیار زیاد تیغه بینی
  • سر بالا بودن بینی

 

عمل بینی نیمه فانتزی چیست :

عمل بینی نیمه فانتزی را می توان ترکیبی از بینی طبیعی و بینی فانتزی تعریف کرد. مهمترین مشخصات بینی فانتزی بدین شرح است :

  • قوس روی بینی نیمه فانتزی کمتر از بینی فانتزی ولی بیشتر از بینی طبیعی است.
  • بینی نیمه فانتزی به اندازه بینی فانتزی سربالا نیست ولی نسبت به بینی طبیعی کمی سر بالاست.
  • بینی نیمه فانتزی به اندازه بینی فانتزی کوچک نیست ولی نسبت به بینی طبیعی اندازه کوچکتری دارد.

جراحی بینی نیمه فانتزی استخوانی نسبت به عمل بینی نیمه فانتزی گوشتی مناسب تر است. به عبارتی، عمل بینی نیمه فانتزی استخوانی به دلیل نازک بودن پوست بینی و استقامت غضروف آن، از نتیجه بهتری برخوردار خواهد بود. ناگفته نماند که جراحی بینی نیمه فانتزی زنانه در مقایسه با عمل بینی نیمه فانتزی مردانه شایع تر است.

 

عمل بینی عروسکی چیست :

عمل بینی عروسکی نام دیگری از عمل بینی فانتزی است و دقیقا همان مشخصه های بینی فانتزی را داراست. جراحی بینی فانتزی عروسکی ویژگی های منحصر به فردی دارد که توجه به آنها برای هر فرد متقاضی بینی فانتزی ضروری است.

_ عمل بینی عروسکی و فانتزی نیازمند داشتن بینی استخوانی، مستحکم و پوست نازک است. بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم و غضروف ضعیف هستند. بنابراین عمل بینی فانتزی گوشتی نمی تواند نتیجه ای رضایت بخشی به همراه داشته باشد.

 

_ عمل بینی فانتزی مردانه ممکن است کمی غیر معقول و غیر طبیعی تر از عمل بینی فانتزی زنانه جلوه کند.  بنابراین توصیه این است که از انجام عمل بینی عروسکی مردانه پرهیز کرد. عمل بینی عروسکی دخترانه نیز باید به شکلی انجام گیرد که اختلالی در تنفس فرد ایجاد نشود.

 

_ در فرایند عمل بینی عروسکی فانتزی بهتر است استانداردهای لازم رعایت شود. اصرار بر کوچک کردن بیش از حد بینی و پره های آن موجب اختلالات تنفسی خواهد شد.

 

_ رسیدن به یک اطمینان و اعتماد کامل قبل از عمل بینی فانتزی عروسکی امری ضروری است. همواره باید به یاد داشت که عمل بینی فانتزی و عروسکی قابل برگشت نیست و نیاز به تصمیم گیری جدی قبل از عمل دارد.

 

عمل بینی نیمه فانتزی بهتر است یا طبیعی :

به طور کلی، عمل بینی طبیعی نسبت به جراحی بینی نیمه فانتزی و جراحی بینی عروسکی بهتر است. این ارجحیت در عمل بینی طبیعی به دلیل استانداردهایی است که در طول جراحی رعایت می شود. افرادی که بینی خود را به شکل طبیعی عمل می کنند، دچار اختلال در تنفس نخواهند بود.

با این حال، بسیاری از افراد مایل به داشتن یک بینی با فرم عملی هستند. به این افراد توصیه می شود تا جایی که امکان دارد، عمل بینی نیمه فانتزی را به عمل بینی عروسکی ترجیح دهند.

آخرین ویرایش : 1400/04/14

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی