سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

کاشت مو برای زنان

کاشت مو برای زنان

کاشت مو برای زنان :

شدت ریزش مو طاسی سر بیشتر در آقایان دیده شده است و تقریبا این باور به وجود آمده که کاشت مو برای مردان است. اما در بسیاری از موارد دیده شده است که زنان به دلایل مختلفی مانند کم خونی، یائسگی، تغییرات هورمونی، کاهش وزن و یا عوارض برخی داروها دارای الگوی ریزش مو هستند. عده ای دیگر ممکن است در اثر سوانح مانند تصادف، سوختگی و یا عمل های جراحی دچار این مشکل شده باشند، این دسته از زنان می توانند کاشت مو انجام دهند.

 

آیا کاشت مو برای زنان جواب می دهد :

ممکن است این سوال ذهن بسیاری از مخاطبان را درگیر کرده باشد، پاسخ این سوال بله است. کاشت مو همان گونه که برای مردان قابلیت انجام دارد و نتیجه مثبت است برای خانم ها نیز امکان پذیر است. تنها کافی ست برای کاشت مو توسط یک پزشک متخصص معاینه شوند. در بسیاری از موارد که معاینه و تشخیص به درستی انجام شود مخاطب بهترین جواب را از کاشت مو خواهد گرفت.

 

روش های کاشت مو برای زنان :

 

کاشت مو به روش dhi برای خانمها :

در این روش برای کاشت مو گرافت های مو جدا شده و توسط قلم چوی بلافاصله کاشته می شود. در این روش نتیجه بسیار عالی ست و تنها مشکل آن این است که مدت زمان زیادی نیاز دارد ممکن است در یک جلسه ده ساعته به طول انجامد.

 

کاشت مو به روش میکروگرافت برای خانمها :

در این حالت برای کاشت نیاز است که در سر سوراخ هایی ایجاد شود تا گرافت ها بعد از برداشت در آن ها کاشته شوند. این روش بهترین نتیجه را در تراکم بالا دارد اما ممکن است به فولیکول های مو آسیب وارد شود.

 

کاشت مو به روش fci برای خانمها :

برای این روش تنها به تعداد کمی فولیکول مو نیاز است. همان طور که می دانید فولیکول ها سلول های بنیادی هستند که قابلیت رشد مجدد دارند می توان در شرایط آزمایشگاهی اقدام به رشد آن ها کرد. همچنین تعداد آن ها با گذر زمان افزایش می یابد و این رشد ممکن از یک هفته تا چند ماه طول بکشد. این روش در حال حاضر بر روی افراد انجام نشده است.

 

کاشت مو به روش microfit برای خانمها :

برای انجام این عمل از ابزارهای بسیار ظریف استفاده می شود که عوارض آن بسیار پایین است. اما نتیجه به شدت رضایت بخش است. این عمل زیبایی هزینه بالایی دارد و فرد باید بانک موی قوی داشته باشد.

 

کاشت مو به روش super fue :

برای این روش از دستگاه های مخصوص استفاده می شود. این روش سرعت بالایی دارد و فرد را خسته نمی کند. اما باید موها به طور کامل تراشیده شود و کاشت نیاز به چندین مرحله دارد.

 

کاشت مو به روش sut برای خانمها :

به منظور کاشت مو در این روش برداشت فولیکول ها از بانک موی فرد توسط دستگاه انجام می گیرد اما در صورتی که پزشک در این عمل مهارت لازم را نداشته باشد به گرافت ها آسیب زده و در نهایت کاشت مو به درستی انجام نمی شود.

 

کاشت مو به روش fit برای خانمها :

از روش های اصلی کاشت مو می توان به این روش اشاره کرد که در آن برای کاشت مو ابتدا فولیکول ها یک به یک جدا می شوند و در یک محیط آزمایشگاهی گرافت ها تقویت می شوند و برای کاشت آماده می گردند.

این عمل از آن جا که بر روی سر جای زخم باقی نمی گذارد طرفداران بسیاری دارد. اما نقطه ضعف آن تراشیده شدن سر می باشد.

 

کاشت مو به روش fut برای خانمها :

در این روش باید یه برش نواری پشت سر ایجاد شود تا بتوان زیر میکروسکوپ فولیکول های مو را جدا کرد و برای کاشت آماده ساخت. این روش از قدیمی ترین روش های کاشت مو می باشد اما از آن جایی که هزینه آن پایین است هنوز هم با تشخیص پزشک قابل اجرا می باشد.

همانطور که گفته شد نقطه ضعف این روش ایجاد جای زخم می باشد.

 

شرایط کاشت مو برای زنان :

در نظر داشته باشید که فرد قبل از کاشت مو باید توسط پزشک متخصص معاینه شود. در صورتی که ریزش موی او به دلیل بیماری باشد ابتدا باید درمان انجام شود و بعد از درمان برای کاشت اقدامات لازم انجام گردد. اولین کار بعد از آن بررسی بانک موی فرد است و در نهایت مشخص می گردد که چند درصد از موها نازک و کم پشت هستند، متخصص باید تشخیص دهد کدام روش برای کاشت موی یک فرد گزینه مناسبی ست.

 

مراقبت های بعد از کاشت مو زنان :

_ بعد از کاشت مو باید مراقب سر خود باشید. در زمان خواب باید دو بالش بگذارید تا سر به شکل 45 درجه قرار گیرد و به شکل طاق باز ( بر روی کمر و رو به بالا) بخوابید.

_ در برخی موارد ممکن است که پانسمانی نداشته باشید اما برخی از روش های کاشت مو در زنان نیاز به پانسمان دارد و باید تعویض آن به خوبی انجام شود. در صورتی که این عمل به درستی انجام نشود ممکن است عفونت های احتمالی را در پی داشته باشد.

_ به منظور بهبودی هر چه سریعتر نیاز است تا از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی پرهیز کنید. چراکه این مواد باعث انعقاد خون می شوند. نیاز است تا یک هفته بعد از کاشت مو از مصرف این مواد پرهیز کنید.

_ بعد از کاشت مو باید از ورزش های سنگین پرهیز نمایید.

_ نیاز است تا ناحیه کاشت به خوبی تمیز و خشک گردد. به منظور خشک کردن سر نباید از سشوار استفاده نمایید.

_ در ماه های اول کاشت باید از رنگ کردن، کوتاه کردن و یا حالت دادن به موها بپرهیزید.

 

هزینه کاشت مو برای زنان :

برای کاشت موی خانم ها کم هزینه ترین روش کاشت مو، FUT می باشد و بیشترین هزینه را کاشت موی DHI دارد.

در این میان روش کاشت موی FIT برای زنان بهترین نتیجه را در پی داشته است.

به طور کلی هزینه کاشت موی مردان و زنان تفاوت زیادی ندارد و معمولا بین 6 تا 8 میلیون تومان متغیر می باشد.

آخرین ویرایش : 1400/04/12

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی