سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

لیزر درمانی چیست

لیزر درمانی چیست

لیزر درمانی چیست :

لیزر درمانی یکی از تکنیک های مدرن و پیشرفته برای درمان و رفع بیماری های مختلف به شمار می رود. امواج نوری، اصلی ترین عوامل لیزر درمانی هستند که این تکنیک را به یک تکنیک درمانی و ترمیمی تبدیل کرده اند. این امواج نوری قادر هستند به شکل کاملا متمرکز و با عمق های مختلف بر نواحی مورد نظر نفوذ کرده و عملیات درمانی را انجام دهند.

 

لیزر درمانی شامل چیست :

تکنیک لیزر درمانی می تواند در دو حالت انجام گیرد:

لیزر درمانی کم توان :

حالت کم توان از لیزر درمانی برای درمان بیماری های سطحی و موضعی به کار می رود. در این حالت، امواج نوری در سطح کار و با کمترین عمق ساتع می شوند.

لیزر درمانی پر توان :

حالت پر توان از لیزر درمانی نیز زمانی به کار می رود که نیاز باشد امواج نوری به عمق های زیاد نفوذ کنند.

 

دقت و تمرکزی که دستگاه لیزر درمانی به همراه دارد، موجب شده است تا این روش کاملا ایمن و بی خطر باشد. لیزر درمانی می تواند بیماری مورد نظر را به خوبی درمان کند؛ بدون اینکه آسیبی به سایر نواحی بدن وارد کند.

 

کار لیزر درمانی چیست :

لیزر درمانی کاربردهای مختلفی در زمینه پزشکی دارد و می تواند به وفور مورد استفاده قرار گیرد. زمینه های کاربردی لیزر درمانی به قدری زیاد است که حتی قادر است در درمان انواع بیماری ها دخالت داشته باشد. در ادامه، مهمترین زمینه های کاری لیزر درمانی شرح داده شده اند.

 

_ لیزر می تواند در درمان انواع بیماری های پوستی نقش مهمی داشته باشد. علاوه بر این، لیزر درمانی در زمینه زیبایی پوست و مو کاربرد فراوان دارد.

_ از مهمترین فواید لیزر درمانی، کاربرد آن در زمینه فیزیوتراپی است. این تکنیک در درمان بیماری های مربوط به مفصل و عضلات تاثیر مثبت و سازنده ای دارد.

_ لیزر کاربرد رایجی در جراحی های مختلف دارد و می تواند فرایند انواع جراحی را تا میزان قابل توجهی ساده تر و کوتاه تر کند.

 

لیزر درمانی پوست چیست :

پوست بدن شاید مهمترین و حتی حساس ترین اندام بدن باشد که به راحتی مستعد آسیب است. از طرفی، هر نوع از آسیب های پوستی می تواند برای فرد آزاردهنده و ناهنجار باشد. از مهمترین کاربردهای لیزر درمانی پوست می توان به نمونه های زیر اشاره کرد:

لیزر درمانی پوست صورت :

لکه، سیاهی، چین و چروک، جای جوش، جای بخیه، آکنه، افتادگی پوست و بسیاری از دیگر آسیب های پوست صورت قابل درمان با استفاده از لیزر هستند.

لیزر درمانی پوست سوخته :

لکه هایی که بر اثر سوختگی روی پوست نواحی مختلف بدن باقی می مانند، ممکن است دارای درجات مختلفی باشند. لیزر نیز انواع مختلفی دارد که متناسب با شدت آسیب، می تواند در درمان جای سوختگی مفید باشد.

لیزر درمانی پوست مرغی :

پوست مرغی شامل بروز جوش های ریز و بسیار زیاد روی پوست است. علت اصلی این عارضه کاملا مشخص نیست و بر اثر خشکی پوست تشدید می شود. در حال حاضر، لیزر درمانی بهترین روشی است که برای درمان پوست مرغی به کار گرفته می شود.

 

عوارض لیزر درمانی پوست :

التهاب و قرمزی پوست از جمله شایع ترین عوارض لیزر درمانی پوست محسوب می شوند. این عوارض بلافاصله بعد از لیزر درمانی بروز کرده و کاملا موقتی و گذرا هستند. البته درمان با لیزر زمانی بدون عوارض و کاملا ایمن خواهد بود که توسط فرد متخصص و متبحر انجام شود. چه بسا انجام نادرست لیزر، موجب سوختگی پوست شده و وضعیت بیماری را بدتر کند.

 

لیزر درمانی پوست بینی :

استفاده از لیزر در جهت درمان مشکلات پوست بینی یکی از کاربردهای لیزر درمانی است که این روزها رواج بسیاری یافته است. البته لیزر درمانی پوست بینی به معنای کوچک کردن فرم و بافت بینی نیست. به عبارت دیگر، لیزر درمانی به تنهایی نمی تواند جایگزینی برای جراحی بینی باشد.

لیزر درمانی پوست بینی با هدف تغییر رنگ پوست بینی، از بین بردن آکنه و لکه های روی پوست بینی، نازک کردن پوست بینی و در یک کلام در جهت کلازن سازی پوست بینی انجام می شود.

 

لیزر درمانی مو :

لیزر درمانی موی سر در حالت کم توان و با هدف درمان ریزش مو انجام می گیرد. در این روش، نوری که در پوست سر نفوذ می کند منجر به تقویت جریان خون شده و با بازسازی سلول ها عمل درمان را آغاز می کند. تکنیک لیزر درمانی ریزش مو، روشی غیر تهاجمی و بدون دردسر است که نتیجه آن پرپشتی و تقویت رشد مو خواهد بود.

از جمله عوارض لیزر درمانی موی سر می توان به التهاب و احساس سوزش اشاره کرد که البته این عوارض کاملا طبیعی و موقتی هستند. با این وجود، برای اینکه لیزر مو هیچگونه خطری برای بیمار نداشته باشد، بهتر است این روش از درمان با مشاوره و با آمادگی قبلی اجرا شود.

 

لیزر درمانی کیست مویی :

کیست مویی یک نوع بیماری مقعدی است که اثرات آن در قسمت انتهایی ستون فقرات و یا نزدیک به دنبالچه ظاهر می شود. بیماری کیست مویی با ترشح خون همراه است که گاهی اوقات این ترشحات در نزدیک دنبالچه جمع شده و متورم و دردناک می شود.

یکی از راههای درمان ایمن و باکیفیت بیماری کیست مویی، استفاده از لیزر است. لیزر درمانی کیست مویی بدون نیاز به بیهوشی، با کمترین خونریزی و با حداقل درد و ناراحتی انجام می شود.

آخرین ویرایش : 1400/04/11

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی