سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

عوارض لیپوماتیک و پیکرتراشی

عوارض لیپوماتیک و پیکرتراشی

عوارض لیپوماتیک و پیکرتراشی :

لیپوماتیک یکی از عمل های پیکرتراشی و از جمله راهکارهای رسیدن به تناسب اندام است. در این عمل زیبایی، با خارج شدن چربی های اضافی از نقاط مشخص بدن، اندام لاغر شده و به تناسب ایده آل می رسد. با توجه به تغییراتی که در طی فرایند لیپوماتیک اتفاق می افتد، این روش از پیکرتراشی ممکن است عوارضی احتمالی به همراه داشته باشد. بنابراین، هر فردی که متقاضی انجام لیپوماتیک است، ضروری است که به شناخت کافی از عوارض لیپوماتیک و پیکرتراشی برسد.

 

عوارض لیپوماتیک چیست :

لیپوماتیک تکنیکی سریع تر و با قدرت تر از لیپوساکشن برای از بین بردن چربی های تجمع یافته است. در این تکنیک، چربی های تجمع یافته توسط امواج اینفراسونیک و چرخش لوله کانولا متلاشی شده و استخراج می شوند. در ادامه، رایج ترین عوارض لیپوماتیک و پیکرتراشی معرفی شده اند :

 

بازگشت چربی ها بعد از لیپوماتیک :

بازگشت چربی های تخلیه شده پس از انجام لیپوماتیک یکی از عوارض احتمالی آن است. به طور کلی، لیپوماتیک زمانی ماندگار خواهد بود که با رعایت رژیم غذایی و انجام فعالیت های ورزشی همراه باشد.

 

خطر آمبولی در لیپوماتیک :

آمبولی چربی یکی از عوارض احتمالی لیپوماتیک است. خطر آمبولی امروزه با پیشرفت دستگاههای لیپوماتیک تا میزان قابل توجهی کاهش یافته است. آمبولی زمانی رخ می دهد که چربی های ذوب شده به جای تخلیه شدن، وارد موی رگ ها شده و آنها را مسدود کند. سرعت عمل پزشک در تخلیه چربی های ذوب شده، مهمترین بازدارنده خطر آمبولی است.

 

مشکلات پوستی :

گاهی لیپوماتیک موجب ایجاد ناهمواری روی پوست شده و همچنین موجب افتادگی آن می شود. سوختگی پوست نیز از دیگر عوارض لیپوماتیک به شمار می رود. که البته احتمال آن معمولا بسیار پایین می باشد.

 

آسیب به سیستم ایمنی بدن :

زمانیکه لرزش های حاصل از فرایند لیپوماتیک زیاد از حد باشد، ممکن است در سیستم ایمنی بدن تاثیر منفی گذاشته و به آن آسیب می زند.

 

تجمع مایع بعد از لیپوماتیک :

چربی هایی که در طی فرایند لیپوماتیک ذوب می شوند، می بایست با مهارت کافی از بدن خارج شوند. اختلال در تخلیه چربی های ذوب شده می تواند موجب تجمع مایعات در نقاط دیگر از بدن شود.

 

عفونت بدن بعد از لیپوماتیک :

لیپوماتیک ممکن است موجب بروز عفونت در بدن بیمار شود. این عفونت به دلیل ورود شیء خارجی به بدن بروز می کند و البته با مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک قابل کنترل خواهد بود.

 

درد بعد از لیپوماتیک :

یکی از عوارض غیر قابل انکار لیپوماتیک، تورم و درد و ناراحتی بعد از آن است. البته این عوارض موقتی هستند و پس از حدود یک ماه تسکین می یابند. مصرف مسکن می تواند قدرت تحمل بیمار را در دوره نقاهت بعد از لیپوماتیک و پیکرتراشی تا میزان قابل توجهی بالا ببرد.

 

عدم تقارن بدن بعد از لیپوماتیک :

عدم تقارن از ناشایست ترین عوارضی است که لیپوماتیک می تواند به همراه داشته باشد. در صورتی که از جراح مجرب کمک بگیرید احتمال آن پایین است.

 

عوارض لیپوماتیک در قسمت های مختلف بدن :

همانطور که گفته شد، لیپوماتیک برای حذف چربی های تجمع یافته در قسمت های مختلف بدن کاربرد دارد. عوارضی که ذکر شدند، عوارضی مشترک برای لیپوماتیک قسمت های مختلف بدن بودند. بازوها، ران ها، شکم و پهلوها از رایج ترین نقاطی هستند که می توانند تحت لیپوماتیک قرار بگیرند. هر یک از این نواحی بدن، ممکن است دارای عوارضی خاص پس از لیپوماتیک باشند.

 

عوارض لیپوماتیک ران :

احتمال گرفتگی عضلات پا بعد از لیپوماتیک ران وجود دارد.

 

عوارض لیپوماتیک شکم و پهلو :

کبودی شکم و پهلو و همچنین احساس سرگیجه و سردرد پس از لیپوماتیک شکم و پهلو بسیار رایج است.

 

عوارض لیپوماتیک بازو :

بازو نقطه ای حساس از اندام های بدن است و انجام لیپوماتیک ممکن است به بافت بازو آسیب برساند. ایجاد زخم روی پوست بازو نیز عارضه ای رایج در لیپوماتیک باز است.

 

عوارض لیپوماتیک برای بارداری :

یکی از مهمترین ابهامات در مورد لیپوماتیک، رابطه آن با بارداری است. به طور کلی، لیپوماتیک مانعی برای بارداری نیست و زنانی که پیکرتراشی انجام داده اند، می توانند بدون نگرانی باردار شوند. اما بارداری می تواند بر نتیجه لیپوماتیک تاثیر منفی گذاشته و موجب بازگشت چربی های زائد شود. در هر حال، رعایت برخی از نکات در رابطه با لیپوماتیک و بارداری ضروری به نظر می رسد:

  • انجام لیپوماتیک همزمان با بارداری اکیدا ممنوع است.
  • انجام لیپوماتیک در دوران شیردهی دارای ممنوعیت است.
  • لیپوماتیک در بهترین حالت بهتر است پس از بارداری انجام شود تا نتیجه بهتری داشته باشد.

 

البته گفتنی است افرادی که لیپوماتیک انجام داده و باردار می شوند، دارای چاقی موقت خواهند بود. به عبارت دیگر پس از دوران بارداری با رعایت رژیم غذایی می توان به تناسب اندام بعد از لیپوماتیک بازگشت.

آخرین ویرایش : 1400/04/10

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی