سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

لیپوست چیست

لیپوست چیست

لیپوست چیست :


بدیهی است که داشتن اندامی زیبا و خوش فرم از خواسته های هر زن و مردی است. اما متاسفانه تجمع چربی های اضافی در نقاط مختلف بدن به طور ناخودآگاه موجب اختلال در تناسب اندام می شوند. گاهی انجام تمرینات مرتب و حتی سنگین ورزشی نیز تاثیری در از بین رفتن این چربی های تجمع یافته ندارند. با این حال، تکنیک های پزشکی متنوعی ابداع شده که قادر هستند چربی های اضافی بدن را تخلیه کرده و عمل پیکرتراشی را انجام دهند. یکی از انواع روش های پزشکی پیکرتراشی که بسیار مورد توجه قرار گرفته است، لیپوست نام دارد.

عمل لیپوست چیست :

عمل لیپوست یکی از نوین ترین تکنیک های درمان چاقی است که در آن چربی های موضعی بدن به روشی امن تخلیه می شوند. جراحی لیپوست می تواند بدون محدودیت در نقاط مختلف بدن انجام شود.

خصوصیات و ویژگی های منحصر به فرد لیپوست، این روش را به یکی از برجسته ترین روش های پیکرتراشی تبدیل کرده است. گفتنی است که لیپوست دارای مجوز از سازمان غذا و داروی آمریکاست.

لیپوست چگونه انجام می شود :

جراحی لیپوست تحت بیهوشی موضعی انجام می گیرد. در لاغری به روش لیپوست از دو تکنیک T.L.A و تکنیک لرزش یا ویبریشن به صورت همزمان استفاده می شود. از مهمترین مزیت های لیپوست این است که تکنیک لرزش آن به صورت رفت و برگشتی انجام می گیرد.

در فرایند لیپوست، چربی های اضافی به صورت زنده و کامل از بافت جدا شده و تخلیه می شوند. از همین رو، احتمال بروز ناهمواری و گلوله شدن چربی ها در حین عمل لیپوست به صفر می رسد.

لازم به ذکر است که چربی های استخراج شده از فرایند لیپوست تمام ویژگی های لازم برای تزریق مجدد به بدن را دارند. بنابراین، از این چربی ها می توان در حجیم کردن سایر اندام های بدن استفاده کرد.

مزایای لاغری به سبک لیپوست :

لیپوست مزایایی دارد که موجب محبوبیت آن نسبت به سایر روش های لاغری شده است:

برخلاف روش های لیپولیز و لیپوساکشن و البته همانند روش بادی جت روشی کاملا ایمن و بی خطر است.
حجم زیادی از چربی ها را در مدت زمان کوتاه از بین می برد.
پوست بدن را به خوبی لیفت می کند و هیچگونه ناهمواری در آن ایجاد نمی کند.
دوره نقاهت کمتری نسبت به سایر روش های لاغری دارد.
احساس درد و ناراحتی حین انجام آن بسیار کم است.
چربی های تخلیه شده کاملا با کیفیت و قابل استفاده مجدد هستند.


عوارض لیپوست :

عمل لیپوست اگر توسط پزشک متبحر و با استانداردهای لازم انجام شود، هیچگ.نه عارضه جدی به همراه نخواهد داشت. البته بروز التهاب و کبودی در ناحیه لیپوست شده امری طبیعی است. این عارضه نیز موقتی است و پس از مدتی از بین خواهد رفت. ناگفته نماند که اجرای مراقبتهای لازم بعد را جراحی لیپوست، نقش مهمی در کوتاه شدن دوره نقاهت دارند.

دستگاه لیپوست چیست :

دستگاه لیپوست آخرین و مدرن ترین دستگاه پیکر تراشی است که توسط کشور آلمان در سال 2016 میلادی ارائه شد. این دستگاه با استانداردهای معتبر جهانی طراحی شده و توانسته است تمام مجوزهای لازم را کسب کند. دستگاه لیپوست قادر است فرایند تخلیه چربی را در بالاترین امنیت و همچنین با بیشترین دقت اجرا کند.

دستگاه لیپوست اورجینال و با کیفیت را بهتر است از فروشندگان معتبر تهیه کرد.  قیمت دستگاه لیپوست در حال حاضر کمتر از یک میلیارد تومان تخمین زده شده است. با این حال، بسیاری از خریداران برای تهیه این دستگاه با قیمت پایین، اقدام به خرید دستگاه دست دوم می کنند.

کاربردهای جراحی لیپوست چیست :

به طور کلی، لیپوست در از بین بردن چربی های تجمع یافته در نقاط مختلف بدن کاربرد دارد. رایج ترین نقاط بدن که می توان با استفاده از فرایند لیپوست به لاغر کردن آنها پرداخت، عبارتند از ران، بازو، شکم و پهلو. هر یک از این سه نقطه از بدن می بایست به صورت جداگانه و در جلسات مجزا لیپوست شوند.

لیپوست شکم چیست :

در فرایند لیپوست شکم و پهلو، چربی های تجمع یافته در این بخش ها به طور همزمان از بین رفته و عمل پیکرتراشی انجام می گیرد.

لیپوست بازو چیست :

داشتن بازوهای چاق موجب افتادگی پوست شده و همچنین زیبایی اندام را کاهش می دهد. لیپوست بازو با حذف چربی ها و همچنین لیفت کردن پوست آن، می تواند موجب زیبایی این اندام شود.

لیپوست ران چیست :

ران پا از جمله نقاطی است که به شدت مستعد تجمع چربی است. چربی های ران اگر با ورزش و پیاده روی از بین نروند، به راحتی توسط عمل لیپوست از بین خواهند رفت.

تفاوت لیپوست با لیپوماتیک :

لیپوست  و لیپوماتیک دو روش مختلف برای پیکرتراشی و حذف چربی های زائد از بدن هستند. اساسی ترین تفاوت این دو روش در کیفیت دستگاهی است که مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی، دستگاه لیپوست ورژنی پیشرفته تر و جدیدتر از دستگاه لیپوماتیک است.

از دیگر تفاوت های لیپوست  و لیپوماتیک، می توان به قدرت هر یک از آنها در تخلیه چربی اشاره کرد. لیپوست در مقایسه با لیپوماتیک قادر است چربی های بیشتری را از بدن خارج کند. علاوه بر این، درد و ناراحتی که لاغری به سبک لیپوماتیک به همراه دارد بیشتر از لیپوست است.

هزینه عمل لیپوست :

برای انجام جراحی لیپوست بهتر است به سراغ پزشکی رفت که مهارت کافی در حرفه خود را داشته باشد. چراکه نتیجه حاصل از جراحی لیپوست بستگی به پزشک و سپس بستگی به مراقبت های بعد از جراحی دارد. فاکتورهایی که تعیین کننده هزینه عمل لیپوست هستند، عبارتند از:

  • پزشک معالج
  • موقعیت مکانی کلینیک
  • ناحیه تحت معالجه
  • حجم چربی های تجمع یافته

آخرین ویرایش : 1400/04/07

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی