سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

علت و درمان پوسته پوسته شدن لب ها

علت و درمان پوسته پوسته شدن لب ها

پوسته پوسته شدن لب ها مشکلی است که بسیاری از افراد به آن دچار هستند، شما می توانید با اقدامات پیشگیرانه مانند محافظت از لب در مقابل باد و مرطوب نگه داشتن آن ها از پوست پوست شدن آن ها جلوگیری کنید، همچنین باید حواستان به مواد آلرژی زا نیز باشد زیرا می توانند باعث پوسته پوسته شدن لب ها شوند. حتی برخی از دارو ها نیز باعث پوست پوست شدن لب ها می گردند.

از ضد آفتاب استفاده کنید : 

قرار گرفتن در برابر اشعه های فرابنفش خورشید می توانند باعث ترک خوردن و پوسته پوسته شدن لب های شما شوند، شما می توانید با زدن کرم ضد آفتاب روی لب های خود از گزند این اشعه ها در امان بمانید، برای این کار باید به دنبال مرطوب کننده های لب با فاکتور محافظتی spf 30 یا بالاتر باشید.

 

از لب های خود در مقابل باد محافظت کنید :

باد شدید می تواند لب های شما را خشک کند که منجر به پوسته پوسته شدن آن ها خواهد شد، شما می توانید با استفاده از شال یا شال گردن در زمستان از لب های خود در برابر باد محافظت کنید، تا جایی که می توانید از قرار گرفتن در برابر چنین آب و هوایی پرهیز کنید.

 

قبل از شستن صورت از استیک لب استفاده کنید :

تاثیر پاک کننده های صورت بر روی لب ها :

پاک کننده های صورت ممکن است باعث خشک شدن لب ها و پوسته پوسته شدن آن ها شوند، همچنین اغلب پاک کننده ها دارای بنزوئیل پروکساید و اسید سالیسیلیک در ترکیبات خود هستند که این ترکیبات می توانند باعث آسیب، ترک خوردن و پوست پوست شدن لب های شما گردند. چپ استیک های لب می توانند از آسیب پاک کننده های صورت جلوگیری کنند. باید به دنبال چپ استیکی باشید که دارای ترکیباتی مانند روغن بادام، کره شیا، روغن نارگیل یا موم زنبور عسل باشد. همچنین می توانید در طول روز و هنگام خواب نیز از این چپ استیک ها استفاده کنید.

 

دقت داشته باشید که از مصرف محصولاتی که باعث تحریک لب ها می شوند اجتناب کنید چراکه ممکن است چپ استیکی که استفاده می کنید بیشتر از آنکه برای لب های شما مفید باشد برای آن ها ضرر داشته باشد.

 

ترکیباتی مانند فنول، نعناع، اسید سالیسیلیک، الکل و عطر ها می توانند باعث تحریک لب های شما شوند و منجر به پوسته پوسته شدن آن ها شوند.

به عنوان مثال دارچین یک ترکیب رایج در چپ استیک ها می باشد که می تواند باعث تحریک لب های شما شود..

 

لب ها را با شکر لایه برداری کنید :

لایه بردارها دارای ترکیبات تحریک کننده ای مانند نمک هستن که می توانند باعث پوسته پوسته شدن لب های شما شوند، به جای آن از لایه بردار شکر استفاده کنید، شکر هم ارزان است و هم با پوست لب شما با ملایمت رفتار می کند.

 

یک قاشق چای خوری شکر قهوه ای و یک قاشق چای خوری شکر سفید و یک قاشق چای خوری عسل و نصف قاشق چای خوری روغن زیتون را با یکدیگر مخلوط کنید، مخلوط به دست آمده را بر روی لب های خود به مدت بیست ثانیه به آرامی ماساژ دهید. 

 

از رژ لب مات استفاده نکنید :

رژ لب های مات باعث خشک شدن لب ها می شوند رژ لب مات می تواند باعث تحریک شدن لب ها نیز شده که موجب پوسته پوسته شدن یا ترک خورد لب ها می شود، به جای رژ لب مات از رژ لبی که دارای کره شیا یا روغن ماکادمیا ( فندق استرالیایی ) باشد استفاده کنید.

 

لب های خود را لیس نزنید :

لیس زدن لب ها با گذش زمان زیاد می تواند باعث اگزما و پوسته پوسته شدن لب ها گردد همچنین لیس زدن لب ها می تواند باعث خشک شدن و پوسته پوسته شدن پوست اطراف لب ها نیز شود.

 

از مرطوب کننده هوا یا بخور هوا استفاده کنید : 

نبود رطوبت در داخل فضای خانه می تواند منجر به ترک خوردن یا پوسته پوسته شدن لب ها شود، شما می توانید با استفاده از مرطوب کننده هوا یا بخور هوا این رطوبت را تامین کنید.

 

مقدار مناسب آب بنوشید :

پر آب نگه داشتن بدن کلید جلوگیری و درمان پوست پوست شدن لب ها می باشد، بهتر است که آقایان در حدود سه لیتر آب و خانم ها در حدود 9 لیوان یا 2/2 لیتر آب بنوشند.

 

پوست لب ها را نکنید : 

کندن و گاز گرفتن لب ها می تواند باعث بیشتر تحریک شدن آن ها شود، کندن پوسته ها می تواند ناراحت کننده و دردناک باشد همچنین برای لب های شما نیز ناخوشایند است. 

اگر مقداری استیک مرطوب کننده بر روی لب ها بزنید این کار باعث بازنگهداشتن شما از کندن پوست لب ها و یا گاز گرفتن آن ها توسط شما می شود.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی