سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

تزریق چربی به گودی بغل ران

تزریق چربی به گودی بغل ران

تزریق چربی به گودی بغل ران :

گودی بغل ران با نام علمی فرورفتگی تروکانتریک شناخته می شود. در این عارضه، بخش خارجی و کناری باسن دارای فرورفتگی است که در تناسب اندام فرد اختلال ایجاد می کند. یکی از ویژگی های منفی گودی بغل ران، عدم رفع کامل آن توسط تمرینات ورزشی است. از همین رو، تزریق چربی به گودی بغل ران یکی از راهکارهای پیشنهادی برای برطرف کردن این مشکل است.

 

تزریق چربی به گودی بغل ران چگونه انجام می شود :

تزریق چربی به کناره ران در سه مرحله انجام می گیرد:

مرحله لیپوساکشن :

در اولین مرحله، چربی های مورد نیاز از بخش های دیگر بدن استخراج می شود. بهترین نقاط برای استخراج این چربی ها، شکم و پهلوها هستند.

 

مرحله خالص سازی چربی :

چربی هایی که برداشت می شوند، می بایست تسویه شده و خالص سازی شوند.

 

مرحله تزریق :

در این مرحله، چربی های خالص برداشته شده در گودی بغل ران تزریق می شوند. این تزریق چربی تا جایی که باسن به تناسب ایده آل برسد، انجام می شود.

 

هر دو مرحله از تزریق چربی به بغل ران در حالت بی حسی موضعی و بدون بیهوشی انجام می گیرد. گفتنی است که از میزان چربی تزریق شده در گودی باسن، حدود 70 درصد و یا حتی کمتر باقی خواهد ماند.

مهمترین ویژگی تزریق چربی به کنار ران، استفاده از چربی های بدن خود بیمار است. این خصوصیت موجب می شود تا بیمار هیچگونه نسبت به حساسیتی به چربی تزریق شده نشان ندهد.

 

عوارض تزریق چربی به ران :

تزریق چربی به ران ها در مقایسه با تزریق ژل و یا سایر مواد، عوارض کمتری دارد. با این وجود، بهتر آن است که قبل از اقدام به تزریق چربی نسبت به این عوارض آگاه بود.

در فرایند تزریق چربی، بخشی از چربی توسط بدن جذب شده و تنها بخشی از آن باقی می ماند.

نتایج اولیه تزریق چربی به ران پا با نتیجه چند ماه بعد از آن متفاوت است. بنابراین گاهی برای جبران چربی از دست رفته، لازم است فرایند تزریق چربی مجددا انجام گیرد.

تزریق چربی نسبت به سایر روش های تزریق، دارای دوره نقاهت طولانی تری است.

در کنار شناخت عوارض تزریق چربی به ران، بهتر است بدانیم که این روش دارای ماندگاری بیشتری نسبت به روش های دیگر درمان گودی بغل ران است.

 

مراقبت های بعد از تزریق چربی به گودی بغل ران :

تزریق چربی به ران و ساق پا یا هر نقطه دیگر از بدن، به شرطی ماندگار و موثر خواهند بود که مراقبت های لازم از آن را به کار گرفت. رایج ترین و مهمترین مراقبت های بعد از تزریق چربی به فرورفتگی بغل ران عبارتند از:

  • پرهیز از انجام فعالیت های سنگین و سایر فعالیت های ورزشی تا تثبیت چربی تزریق شده
  • پرهیز از نشستن طولانی مدت
  • پرهیز از مصرف مشروبات الکلی تا یک هفته بعد از تزریق چربی
  • مصرف به موقع داروهای تجویز شده توسط پزشک

 

هزینه تزریق چربی به گودی بغل ران :

میزان گودی بغل ران، میزان استخراج و تزریق چربی، میزان مهارت و تخصص پزشک و همچنین موقعیت مکانی کلینیک، مهمترین عوامل تعیین کننده هزینه تزریق چربی به گودی بغل ران هستند.

برای اطلاع از جزئیات هزینه تزریق چربی به گودی بغل ران بهتر است به متخصصان و پزشکان مربوطه مراجعه کرد. این پزشکان علاوه بر برآورد هزینه، مشاوره های لازم در رابطه با تزریق چربی را در اختیار بیماران قرار می دهند.

آخرین ویرایش : 1400/04/05

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی