سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

لیفت تیغه بینی چیست

لیفت تیغه بینی چیست

لیفت تیغه بینی چیست :

لیفت بینی روشی برای فرم دهی به بینی بدون استفاده از جراحی و به صورت غیر تهاجمی است. لیفت بینی قادر است تغییرات چشمگیری در نقاط مختلف بینی از جمله تیغه ، نوک و پره ها انجام دهد. این تکنیک می تواند جایگزینی مناسب برای جراحی بینی باشد. روش لیفت تیغه بینی علاوه بر رفع ایرادات ظاهری بینی، در رفع مشکلات تنفسی نیز کاربرد دارد.

 

لیفت تیغه بینی برای چه افرادی مناسب است :

انجام لیفت تیغه بینی محدودیت خاصی نداشته و تقریبا تمامی افراد می توانند متقاضی آن باشند. این تکنیک برای افرادی که مایل هستند تغییرات جزئی در بینی خود ایجاد کنند، مناسب است. به طور کلی افرادی که مناسب برای انجام لیفت بینی هستند، عبارتند از:

  • افتادگی بینی دارند.
  • پره های بینی آنان بزرگ است.
  • قوز بینی دارند.
  • دارای غیر قرینگی در بینی خود هستند.
  • دارای تورفتگی و یا ناصافی روی پوست بینی هستند.
  • از جراحی زیبایی بینی خود ناراضی هستند.
  • قصد انجام جراحی زیبایی بینی دارند و می خواهند به چگونگی تغییر فرم بینی خود پی ببرند.

 

لیفت تیغه بینی برای چه کسانی مناسب نیست :

لیفت تیغه بینی برای افرادی که دارای انحرافات و ایرادات ظاهری شدید در بینی خود هستند، مناسب نیست. به طور معمول، به این دسته از افراد توصیه می شود که لیفت بینی آنان با جراحی رینوپلاستی همراه باشد. در این روش، لیفت تیغه بینی با بخیه و همراه با برش انجام می گیرد. ناگفته نماند که انجام لیفت تیغه بینی برای زنان باردار و شیرده ممنوع است.

 

لیفت تیغه بینی چگونه انجام می شود :

لیفت تیغه بینی بدون جراحی و بدون نیاز به بیهوشی و تنها با استفاده از بی حسی موضعی انجام می گیرد. در این روش، هیچگونه برشی روی بینی ایجاد نشده و دخالتی در ساختمان درونی بینی انجام نمی گیرد. البته روش ها و تکنیک های مختلفی برای لیفت تیغه بینی وجود دارد که ممکن است دارای فرایندهای متفاوتی باشند.

 

گفتنی است که لیفت تیغه بینی در مدت زمان کوتاه و با توجه به حجم کار، بین 30 الی 60 دقیقه انجام می گیرد. لیفت تیغه بینی اگر به صورت کاملا حرفه ای و بهداشتی انجام شود، عوارض جدی به همراه نخواهد داشت.

 

عوارض لیفت تیغه بینی :

لیفت تیغه بینی با توجه به اینکه بدون نیاز به برش و جراحی انجام می شود، یک روش امن برای فرم دهی به بینی محسوب می شود. این روش از اصلاح فرم بینی اگر با اصول درست انجام گیرد، خطر و عارضه ای به همراه نخواهد داشت. چه بسا لیفت بینی در مقایسه با جراحی باز بینی، کاملا بی خطر است.

با این وجود، تورم، احساس درد و التهاب بعد از لیفت بینی از عوارض موقتی است که البته جای نگرانی ندارد. برای برطرف شدن اینگونه از عوارض، بهتر است داروهای تجویز شده را به موقع مصرف کرد.

 

انواع روش های لیفت تیغه بینی :

همانطور که گفته شد در لیفت تیغه بینی می توان از روش های مختلفی بهره برد. این روش ها عبارتند از :

 

لیفت تیغه بینی با نخ :

در لیفت تیغه بینی با نخ، از نخ های مخصوص جهت لیفت استفاده می شود. این نخ ها مخصوص هستند و می توانند جذب پوست شوند. در این روش، پزشک با قرار دادن نخ ها زیر پوست تیغه بینی و با کشیدن آنها، تغییرات لازم روی فرم بینی را اعمال می کند. لیفت تیغه بینی با نخ، حدود یک الی سه سال ماندگاری دارد.

 

لیفت تیغه بینی با کلسیم :

لیفت تیغه بینی و تزریق کلسیم با هدف کوچک کردن بینی انجام می شود. در این روش ابتدا با تزریق آنزیم به بینی، حجم غضروف و بافت تیغه بینی کم حجم می شود. در مرحله بعد نوبت به تزریق کلسیم می رسد که با هدف فرم دهی به بینی انجام می گیرد.

لیفت تیغه بینی با کلسیم ممکن است نیاز به 3 الی 4 جلسه داشته باشد. احتمال برگشت بینی به حالت اول در این روش نیز بسیار پایین است.

 

لیفت تیغه بینی با ژل :

یک روش برای لیفت تیغه بینی بدون نخ استفاده از ژل است. در این روش با تزریق ژل زیر پوست، بینی را تغییر فرم داده و اصلاح می کنند. لیفت تیغه بینی با ژل تا حدود دو سال ماندگاری خواهد داشت.

 

لیفت تیغه بینی با پلاسما :

تکنیک پلاسما جت علاوه بر لیفت پوست صورت، در لیفت بینی نیز به کار گرفته می شود. در این روش با انتقال حرارت روی پوست بینی، زمینه تحریک غشای پوستی و فرایند کلاژن سازی فراهم می شود. پلاسما جت قادر است بینی را کوچک تر و خوش فرم تر کرده و پوست آن را صاف و بی عیب سازد.

آخرین ویرایش : 1400/04/04

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی