سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد

آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد

آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد :

لیزر موهای زائد روشی برای از بین بردن دائمی موهاست که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این روش، فولیکول های مو توسط اشعه لیزر سوزانده شده و از رشد مجدد آنها جلوگیری می شود. با وجود ویژگی های مثبت لیزر برای موهای زائد، این روش ممکن است عوارضی را نیز به همراه داشته باشد. بنابراین بر هر فردی لازم است قبل از اقدام به لیزر، از بایدها و نبایدهای آن به خوبی آگاه شود.

 

لیزر موهای زائد برای چه کسانی ضرر دارد :

لیزر موهای زائد برای برخی از افراد مضر است.

_ افرادی که بدن خود را با استفاده از دستگاه سولاریوم و یا اسپری های مخصوص، برنزه کرده اند.

_ افرادی که با یکی از بیماری های پوستی و یا سایر بیماری های خاص درگیر هستند.

_ افرادی که دارای اختلالات هورمونی هستند.

_ کسانی که روی بدن خود دارای تبخال و یا دارای زخم هستند.

_ افرادی که داروهای آنتی بیوتیک و یا ویتامین های خاص مصرف می کنند.

_ کسانی که دارای جوش و آکنه روی بدن خود هستند.

_ افرادی که دارای موهای روشن و کرکی هستند.

 

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

وجود درد در طی لیزر موهای زائد، امری طبیعی و بدیهی است. میزان این درد به عوامل مختلفی بستگی دارد.

نوع دستگاه لیزر :

لیزر موهای زائد اگر با دستگاههای پیشرفته و با کیفیت انجام شود، با درد کمتری همراه خواهد بود.

ضخامت پوست :

نقاطی از بدن که دارای پوست نازک باشد، دارای درد بیشتری خواهد بود.

آستانه تحمل هر فرد :

هر فردی دارای آستانه تحمل خاصی است و ممکن است میزان درد متفاوتی را احساس کند.

 

آیا لیزر موهای زائد باعث تیرگی پوست می شود :

گاهی ممکن است پوست پس از لیزر دچار تیرگی شود. تیرگی پوست پس از لیزر موهای زائد هم برای پوست های تیره و هم برای پوست های روشن اتفاق می افتد. مهمترین علت تیرگی پوست بعد از لیزر می تواند عدم اجرای درست آن توسط اپراتور لیزر باشد.

تیرگی بعد از لیزر موهای زائد به طور معمول به دلیل سوختن پوست اتفاق می افتد. البته این عارضه دائمی نیست و پس از ترمیم سوختگی ها از بین خواهد رفت.

 

آیا لیزر موهای زائد باعث لک می شود :

سوزش، تورم و بروز لک از جمله عوارض احتمالی لیزر موهای زائد هستند. لک هایی که پس از لیزر موهای زائد بروز می کنند، به دلیل سوختگی های ناشی از اشعه لیزر هستند. برای پیشگیری از بروز لک پس از لیزر، لازم است به کلینیک های معتبر مراجعه کرد و لیزر را با دستگاههای مدرن انجام داد.

درصوتیکه به هر دلیلی پوست دچار لک های بعد از لیزر موهای زائد شد، بهتر است از تشدید آنها پیشگیری کرد. استفاده از کرم های مخصوص بعد از لیزر، می توانند در پیشگیری و درمان این لک های پوستی موثر باشند.

 

آیا لیزر موهای زائد بیکینی ضرر دارد؟

بیکینی از جمله نواحی بدن است که رشد موهای آن زیاد و ضخیم است. شیو و اپیلاسیون این قسمت از بدن، خسته کننده و حتی بی تاثیر و دردناک است. از همین رو، لیزر می تواند یک انتخاب مناسب برای از بین بردن موهای زائد بیکینی باشد.

البته نگاه و شایعات منفی بسیاری نسبت به لیزر موهای زائد بیکینی وجود دارد. اما اشعه حاصل از لیزر، تنها تا عمق یک میلیمتری پوست نفوذ می کند. بدین ترتیب، لیزر بیکینی نمی تواند خطر خاصی برای فرد به همراه داشته باشد. ناگفته نماند که انجام درست لیزر موهای زائد بیکینی توسط اپراتور با تجربه، اساس رسیدن به نتیجه مثبت و بی خطر است.

 

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست :

یک سوال رایج و پر تکرار بین بیماران وجود دارد و آن این است که آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست یا نه. عوارض لیزر موهای زائد و سرطان از مواردی است که نباید آنها را مانعی برای انجام لیزر دانست.

لیزر یک روش نوین درمانی است که علاوه بر حذف موهای زائد، در رفع بسیاری از مشکلات پوستی دیگر نیز کاربرد دارد. کاربرد رایج این تکنیک در زمینه پزشکی، نشان دهنده ایمن و سالم بودن آن است. بنابراین این ادعا که لیزر موجب سرطان می شود، کذب بوده و مورد تایید نیست.

 

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود؟

لیزر موهای زائد زمانی می تواند منجر به نازایی شود که به تخمدان های بیمار نفوذ کرده و به آنها آسیب برساند. لیزر با هدف رفع موهای زائد به روش ایمن و بی خطر انجام می گیرد. نوری که از لیزر ساطع می شود، تنها تا یک میلیمتر در پوست نفوذ کرده و خطری برای تخمدان ها ایجاد نمی کند. گرچه نفوذ اشعه لیزر به تخمدان نیز نمی تواند موجب نازایی شود.

 

آیا لیزر موهای زائد برای بارداری مضر است :

دوران بارداری، دورانی است که در آن تغییرات هورمونی به شکل قابل توجه تغییر می کند. در این دوران ممکن است حتی رشد موها بیشتر شده و یا موهای زائد در نقاط جدید از بدن بروز کنند. گرچه مضر بودن لیزر موهای زائد در دوران بارداری اثبات نشده است، اما توصیه می شود در این دوران از لیزر استفاده نکرد.

آخرین ویرایش : 1400/04/01

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی