سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

روش های خانگی سفید کردن دندان

روش های خانگی سفید کردن دندان

غذاهای شیرین و اسیدی مشکل زرد شدن دندان را ایجاد می کنند، سیگار کشیدن یا نوشیدن قهوه یکی دیگر از عوامل زردی دندان است، روش های زیادی برای حفظ درخشش دندان شما و حفظ لبخند زیبای شما وجود دارد که در ادامه شرح خواهیم داد.

1- استفاده از جوش شیرین برای پاک سازی دندان :

 

جوش شیرین می تواند در پاک سازی و رفع لکه های دندان موثر باشد، مقدار کمی جوش شیرین را درون ظرفی ریخته و مقداری آب لیمو به آن اضافه کنید، سپس آن ها را با هم ترکیب کنید، خمیر به دست آمده را روی دندان خود بگذارید به صورتی که همانند خمیر دندان مسواک خود را به آن آغشته کرده و با آن مسواک بزنید، مسواک زدن با جوش شیرین و آبلیمو نباید زیاد محکم باشد و اجازه دهید به مدت یک دقیقه بر روی دندان هایتان باقی بماند، برای گرفتن نتیجه مطلوب یکبار در هفته این کار را به مدت یکماه انجام دهید.

 

2- سفید کردن دندان با توت فرنگی :

دو یا سه عدد توت فرنگی را میکس کرده و آن را همانند خمیردندان روی مسواک قرار داده و با آن مسواک بزنید، قبل از شستن دندان هایتان اجازه دهید سه تا پنج دقیقه باقی بماند و سپس آن را بشویید، یکبار در هفته این کار را انجام دهید مصرف زیاد آن به دندان های شما آسیب می رساند و آن را تضعیف می کند.

 

3- سفید کردن دندان با سرکه سیب :

مصرف سرکه سیب در بلند مدت برای سفیدی دندان شما بسیار مفید است، مقداری سرکه سیب را بر روی پنبه قرار دهید و بر روی دندان هایتان بمالید، می توانید هفته ای یکبار این کار را انجام دهید.

 

4- استفاده از روغن نارگیل برای سفید کردن دندان :

روغن نارگیل برای سفیدی تدریجی دندان موثر است، روغن نارگیل را مانند دهانشویه استفاده کنید تا مانع جذب نوشیدنی های سیاه مثل نوشابه، قهوه و... بر روی دندان های شما شود و سفیدی دندان شما را حفظ کند، 

 

5- استفاده از میوه ها برای سفید کردن دندان :

مصرف میوه هایی مانند سیب، هویچ، خیار باعث درخشش و تمیزی دندان می شود، بسیاری از مردم فکر می کنند که زردی دندان نشانه بیماری می باشد و به همین دلیل هزینه های اضافی را برای سفیدی دندان متحمل می شوند، چنانچه با ترکیبات خانگی می توانید زیباترین لبخند را داشته باشید.

 

6- استفاده از روغن و نمک برای سفید کردن دندان : 

یک درمان خانگی بی نظیر برای سفیدی دندان ها و کشتن باکتری ها  استفاده از روغن گیاهی به همراه نمک می باشد، روغنی که از دانه های گیاه گرفته شده باشد به اندازه سه قاشق و یک قاشق نمک را با هم ترکیب کنید سپس آن را به مدت چند دقیقه روی دندان خود بگذارید، می توانید با انگشت آن را بر روی دندان های خود ماساژ دهید یا به آرامی از مسواک استفاده کنید، سه دقیقه این کار را انجام دهید تا نتیجه مطلوب آن را ببینید.

 

7- استفاده از موز برای سفید کردن دندان :

موز برای سفید کردن دندان ها، موز میوه ای خوشمزه که شما می توانید از آن در دسر ها و ... استفاده کنید اما می توانید از موز برای سفید کردن دندان ها نیز استفاده کنید، قسمت سفید و داخلی پوست موز را چند دقیقه بر روی دندان های خود قرار بکشید سپس دندانتان را مثل همیشه مسواک کنید، دو یا سه بار در هفته این کار را انجام دهید تا نتایج آن را مشاهده کنید، 

 

8- استفاده از زردچوبه برای سفیدی دندان :

یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه ارگانیک را با کمی آب در یک ظرف کوچک مخلوط کنید، از مسواک نرم برای مالیدن خمیر بر روی دندان هایتان استفاده کنید، به مدت دو دقیقه به آرامی با این خمیر مسواک کنید.

 

9- استفاده از خمیر جوش شیرین و پروکسید هیدروژن برای سفیدی دندان : 

با مخلوط کردن یک قاشق چای خوری جوش شیرین با پروکسید هیدروژن یک خمیر نازک درست کنید، از مسواک نرمی برای مالیدن این خمیر روی دندان هایتان استفاده کنید و به آرامی به مدت دو دقیقه مسواک بزنید سپس بشویید.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی