سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

رفع تیرگی لب

رفع تیرگی لب

رفع تیرگی لب :

همانطور که می دانید لب ها جزو شاخص های مهم در یک چهره ی زیبا محسوب می شوند. لب های خوش رنگ می تواند بر روی زیبایی لبخندتان تاثیر بگذارد. در مقابل لب های تیره و بی رنگ اصلا خوشایند نیست و چهره را بی حال و بی روح نشان می دهد.

 

علت سیاه شدن لب ها :

عوامل بسیاری موجب تیرگی لب ها می شود. مواردی همچون استعمال سیگار و دخانیات، مصرف بیش از اندازه کافئین، قرار گرفتن بیش از حد زیر نور آفتاب و... همگی در تیره شدن لب ها نقش دارند. بانوان معمولا برای پنهان کردن تیرگی لب هایشان از انواع و اقسام رژلب های موجود در بازار استفاده می نمایند اما این کار به هیچ عنوان توصیه نمی شود، چرا که رژ لب ها اکثرا حاوی مود شیمیایی و سرب هستند که برای سلامتی بدن بسیار خطرناک می باشند. پس برای رنگ بخشیدن به لب های تیره چه کارهایی می توان انجام داد؟ بهترین راهکار، استفاده از مواد طبیعی و گیاهی برای قرمز کردن لب ها است. در ادامه ی مطلب قصد داریم چندین راهکار برای خوش رنگ کردن لب ها به شما معرفی نماییم :

 

رفع تیرگی لب با روغن زیتون :

برای قرمز شدن لب با روغن زیتون می توانید از یک پد پنبه ای استفاده نمایید. قبل از حمام یک پد پنبه ای را به روغن زیتون آغشته نمایید و به لب های خود بمالید. پس از چند دقیقه لب های خود را بشویید و بگذارید خشک شوند. با انجام دادن این تکنیک، به هیچ بالم لبی در شبانه روز، نیاز نخواهید داشت.

 

رفع تیرگی لب با روغن نارگیل :

از روغن نارگیل همانند روغن زیتون می توانید برای رفع تیرگی لب ها استفاده کنید. روغن نارگیل، با دارا بودن اسیدهای چرب ضروری و خاصیت تغذیه‌ کننده‌ اش، عملکرد بسیار فوق‌ العاده ‌ای برای برطرف کردن تیرگی لب‌ ها از خود نشان می ‌دهد. سر انگشتان خود را به مقدار کمی روغن نارگیل آغشته کرده، سپس آن را به آرامی و به شکل یکنواخت روی لب هایتان قرار دهید. از این روغن می‌ توانید بارها در طول شبانه روز استفاده نمایید.

 

رفع تیرگی لب با دارچین :

برای رفع تیرگی لب ها می توانید یک اسکراب با دارچین درست کنید. برای این کار یک قاشق چای خوری دارچین با چند قطره آب لیموی تازه را ترکیب کنید و سپس به کمک انگشتتان مخلوط را به آرامی بر روی لب هایتان مالش دهید. چند دقیقه اجازه دهید این مخلوط بر روی لب هایتان بماند تا پوست‌ های مرده لب را برداشته و گردش خون را تحریک نماید. آب لیمو باعث تنظیم تولید ملانین در پوست لب شما می شود و لب هایتان را نرم و و قرمز می کند.

 

رفع تیرگی لب با وازلین :

مقداری وازلین را بر روی یک مسواک نرم بمالید و سپس مسواک را بر روی لب هایتان بمالید تا ضمن تحریک گردش خون، پوست‌های مرده را از لب جدا کند. ۳این کار را به مدت سه الی چهار دقیقه انجام دهید و سپس لب هایتان را بشویید. نکته ی قابل توجه آنکه این روش را باید با یک مسواک نرم انجام دهید چرا که اگر مسواک خشک باشد موجب ترک برداشتن و خونریزی لب ها می شود.

 

رفع تیرگی لب با جوش شیرین :

در این روش دو قاشق چای خوری جوش شیرین را در یک ظرف بریزید و مقداری آب به آن اضافه نمایید تا به شکل خمیر در بیاید. خمیر حاصل شده را روی لب های خود ماساژ دهید تا لایه‌ های مرده و آسیب دیده را جدا کند. پس از گذشت پنج دقیقه لب ها را بشویید. توجه داشته باشید که جوش شیرین می تواند موجب خشک شدن لب هایتان شود بنابراین بهتر است که پس از این روش از یک بالم لب و یا مقداری وازلین و روغن نارگیل برای مرطوب کردن لب ها استفاده نمایید.

 

رفع تیرگی لب با گل رز :

برای قرمز شدن لب با گل رز کافیست چهار یا پنج عدد گلبرگ رز قرمز را کاملا له کرده و سپس لب های خود را با آن ها بپوشانید. گلبرگ های این گل نه تنها باعث قرمز شدن سریع لب ها می شوند بلکه آن را بسیارنرم و صاف نیز می کنند. از این روش دو الی سه بار در طول شبانه روز استفاده نمایید. 

 

رفع تیرگی لب با لیزر :

اگر هیچ یک از درمان های طبیعی که در بالا ذکر کردیم در برطرف نمودن تیرگی لب هایتان موثر نبودند، می توانید از لیزر درمانی استفاده کنید. تعداد جلسات لازم نیز بسته به میزان تیرگی لب ها متغیر می باشد.

آخرین ویرایش : 1400/03/30

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی