سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

تاتو پزشکی چیست

تاتو پزشکی چیست

تاتو پزشکی چیست :

تاتو پزشکی یا میکروپیگمنتیشن به معنای کاشت رنگدانه سالم زیر لایه درمیس پوست است. این روش از کاشت رنگدانه در زیر دومین لایه از پوست، با هدف زیبایی و در جهت یکسان سازی رنگ پوست اعمال می شود. هدف از انجام تاتو پزشکی، درمان لکه های روی پوست است.

 

کاربرد تاتو پزشکی چیست :

تاتو پزشکی به دلایل مختلفی انجام می گیرد که این دلایل را می توان در دو گروه دسته بندی کرد:

  • کم رنگی پوست: ممکن است ناحیه ای از پوست نسبت به رنگ اصلی پوست رنگ کمرنگ تری داشته باشد. شدت کمرنگی پوست گاهی تا سفیدی نیز می رسد. کم رنگ شدن پوست با کاهش ملانین پوست و به دلایلی از جمله جراحی، سوختگی و بیماری ویتیلیگو اتفاق می افتد.
  • پر رنگی پوست: پوست ممکن است به دلایل مختلف از جمله سوختگی، ماه گرفتگی و یا به شکل مادرزادی دچار تیرگی باشد. برخی از تیرگی پوست را می توان با استفاده از تکنیک تاتو پزشکی برطرف کرد.

 

تاتو پزشکی برای چه افرادی مناسب است :

همانطور که گفته شد تاتو پزشکی در درمان  لکه های روشن و تیره پوست کاربرد دارد. افرادی که دارای هر یک از مشکلات پوستی زیر هستند، می توانند از تکنیک تاتو پزشکی استفاده کنند:

  • جای سوختگی
  • جای جراحی و بخیه
  • جای زخم
  • لب شکری یا شکاف کام
  • کم حجمی موهای سر، ابرو، مژه و ریش
  • بیماری های پوستی (ویتیلیگو و آلوپسی)

 

تاتو پزشکی ویتیلیگو چیست :

ویتیلیگو شاید رایج ترین معضلی باشد که برای درمان آن از تاتو پزشکی استفاده می شود. ویتیلیگو نوعی از بیماری های پوستی است که در آن بخشی از پوست درگیر لکه های سفید می شود. این بیماری با نام های لک و پیس یا برص نیز شناخته می شود. معضل ویتیلیگو به دلیل اختلال در فعالیت ملانین بروز می کند.

تزریق رنگدانه برای از بین بردن لکه های سفید روی پوست، در مقایسه با لکه های تیره موثرتر عمل می کند. بنابراین، ویتیلیگو را می توان با استفاده از تکنیک تاتو پزشکی برطرف کرد.

 

تاتو پزشکی برای سوختگی :

لکه های حاصل از سوختگی هیچگاه به طور کامل از بین نمی روند. این مسئله می تواند برای افراد درگیر سوختگی آزاردهنده باشد. یکی از کاربردهای رایج تاتو پزشکی توانایی آن در درمان لکه های حاصل از سوختگی است.

باید توجه داشت که نتیجه درمان لکه های سوختگی با استفاده تاتو پزشکی ممکن است 100% رضایت بخش نباشد. تاتو پزشکی برای سوختگی، پس از بررسی بافت آسیب دیده پوست انجام می گیرد. گاهی ویژگی های بافت پوست سوخته شده به شکلی است که تاتو پزشکی برای آن کارساز نیست.

 

تاتو پزشکی چگونه انجام می شود :

تاتو پزشکی تفاوت بسیاری با تاتو معمولی دارد. این تکنیک با استفاده از دستگاه استاندارد، سوزن های یکبار مصرف استریل شده و رنگدانه های با کیفیت اجرا می شود. در این روش، رنگدانه ها با استفاده از سوزن در عمق مشخصی از پوست قرار می گیرند.

رنگدانه ها با توجه به رنگ طبیعی پوست فرد انتخاب می شود. با انتقال رنگدانه زیر پوست، ناحیه مورد نظر پوست یکرنگ و یکدست می شود. تاتو پزشکی با توجه به حجم مورد نیاز برای تزریق رنگدانه، ممکن است به یک یا چند جلسه درمانی نیاز داشته باشد.

 

ماندگاری تاتو پزشکی :

میزان ماندگاری تاتو پزشکی با توجه به نوع پوست متفاوت است. تاتو پزشکی روی پوست های چرب در مقایسه با پوست های خشک ماندگاری پایین تری دارد. تاتو پزشکی در حدود یک الی سه سال روی پوست ماندگار خواهد بود و پس این مدت لازم است ترمیم شود.

آخرین ویرایش : 1400/03/25

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی