سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ماسک زیبایی برای رفع لک صورت

ماسک زیبایی برای رفع لک صورت

داشتن پوست صاف و بدون لک یکی از اصلی ترین شاخصه های زیبایی می باشد، دلایل زیادی مثل استرس، دخانیات، مواد مخدر، آلودگی، عدم رعایت بهداشت و... می توانند تاثیر بدی بر روی پوست شما داشته باشند.

 

در اینجا ده ماسک زیبایی طبیعی برای رفع لک های پوستی را بررسی خواهیم کرد.

 

1- ماسک زردچوبه : 

زردچوبه یک روشن کننده و ضدعفونی کننده طبیعی می باشد که می توانید از آن برای رفع لک صورت استفاده کنید، زردچوبه همچنین باعث کاهش آلرژی های پوستی، التهابی و عفونی می شود.

 • یک قاشق چای خوری زردچوبه را در آب آناناس حل کنید تا به صورت یک ماسک خمیری شکل درآید، ماسک ایجاد شده را بر روی صورت خود بمالید و قبل از آنکه کامل خشک شود با آب ولرم بشویید، از این ماسک زردچوبه و آناناس می توانید به تعداد دو یا سه بار در هفته استفاده کنید و می تواند بر کاهش لک های صورت شما تاثیر گذار باشد.
 • زردچوبه و پودر نخودچی را به مقدار مساوی در شیر حل کنید تا یک ماسک خمیری شکل به وجود آید، سپس بر روی صورتتان بمالید و بعد از خشک شدن با آب ولرم بشویید، هفته ای یکبار از این ماسک استفاده کنید.

2- ماسک عسل :

 • عسل مرطوب کننده پوست و همچنین دارای خاصیت آنتی باکتریال می باشد، عسل به علت مرطوب نگه داشتن پوست می تواند به مرور زمان باعث رفع لک پوست شود.

  عسل را به طور طبیغی و بدون مخلوط کردن با چیزی به روی پوست صورت بمالید و بعد از خشک شدن با آب ولرم بشویید، مقدار آبی که در عسل وجود دارد باعث مرطوب شدن عمقی پوست می گردد، می توانید روزی یکبار از این ماسک طبیعی استفاده کنید.

 • شیر و عسل را با هم مخلوط کنید مقدار شیر دو برابر عسل باشد بعد از آن به مقدار عسل آرد نخودچی اضافه کنید و خوب هم بزنید، ماسک به دست آمده را بر روی صورتتان بمالید و بعد از بیست دقیقه با آب ولرم بشویید، استفاده هفته ای یکبار از این ماسک می تواند به کاهش لک های صورت کمک کند.

3-  ماسک جوش شیرین : 

جوش شیرین خاصیت ضد التهابی دارد که به تسکین، تورم و اتهاب کمک می کند همچنین سطح php پوست را متعادل می کند، ماسک جوش شیرین مشکلاتی نظیر آکنه،لک و جوش کمک می کند، جوش شیرین خاصیت لایه برداری نیز دارد و می تواند پوست را از آلودگی ها و سلول های مرده پاکسازی کند.

 • ابتدا صورت خود را با یک تمیز کننده بشویید سپس جوش شیرین را با کمی آب مخلوط کنید تا خمیر نرمی تهیه شود، ماسک به دست آمده را بر روی پوست صورتتان بمالید و بعد از پانزده دقیقه با آب سرد یا ولرم بشویید و در آخر یک مرطوب کننده روی پوستتان قرار دهید، می توانید یک روز در میان 

4- ماسک خیار :

ماسک خیار یکی از روش های مناسب جهت جوان سازی و لطافت پوست می باشد. خیار دارای آب فراوان ، مواد مغذی ضروری دارای ویتامین های کافی برای پوست حساس صورت شما می باشد.

 • خیار را قطعه قطعه کنید و هر شب قبل از خواب به همه قسمت های صورتتان بمالید و صبح با آبگرم بشویید. جهت تاثیر بیشتر می توانید هر شب از این ماسک زیبایی طبیعی استفاده کنید.

5- ماسک گردو :

 

گردو یک دانه گیاهی که علاوه بر طعم و مزه خوب فواید زیادی برای سلامتی دارد، این ماده غذایی که شباهت زیادی به مغز انسان دارد دارای فیبر، مواد معدنی مختلف، آنتی اکسیدان، پروتئین، چربی های سالم و... می باشد.

 • پودر گردو و ماست ساده را به مقدار مساوی با هم مخلوط کنید، ماسک خمیری شکل تهیه شده را بر روی صورتتان بمالید و بعد از خشک شدن کمی مالش دهید و با آب ولرم بشویید از این ماسک می توانید هفته ای یکبار استفاده کنید.

6- ماسک روغن نارگیل :

بهتر است از روغن نارگیل تسویه نشده و ارگانیک استفاده کنید، ماسک روغن نارگیل می تواند به رفع لک های صورت شما کمک کند و همچنین به کاهش التهاب پوستی و یک مرطوب کننده قوی برای پوست های خشک می باشد.

 • مقدار مناسب روغن نارگیل را کمی گرم کنید و به صورتتان بمالید این ماسک را به مدت ده دقیقه روی پوستتان ماساژ دهید، سپس با آب ولرم بشویید.

7- ماسک نعناع : 

نعناع به علت داشتن فواید زیاد می تواند پوستی زیبا و درخشان به شما بدهد و مشکلات پوستی مثل جوش و لک را رفع کند.

 • یک قاشق غذا خوری گل سرشور را با یک قاشق غذا خوری ماست ساده و یک قاشق چای خوری پودر نعناع مخلوط کنید و ماسک به دست آمده را به مدت یک ساعت نگه دارید تا خوب به خرد هم بروند، سپس ماسک را بر روی صورتتان بمالید و بعد از خشک شدن با آب ولرم بشویید.

8- ماسک پاپایا :

پاپایا میوه ای بسیار مفید که برای کنترل وزن، فشار خون، دیابت و... مفید است همچنین استفاده از ماسک زیبایی به دست آمده می تواند بر روی شادابی و طراوت پوست شما تاثیر گذار باشد.

 • یک قاشق چای خوری پودر چوب صندل را با یک قاشق چای خوری عسل و یک قاشق غذاخوری از قطعات ریز شده پاپایای رسیده مخلوط کنید.ماسصک به دست آمده را بر روی صورتتان بمالید و بعد از نیم ساعت با آب خنک بشویید، بعد از خشک شدن می توانید مقداری گلاب روی صورتتان قرار دهید، از این ماسک طبیعی می توانید هفته ای یکبار استفاده کنید.

 

9- ماسک آلوئه ورا :

آلوئه ورا یکی از محبوب ترین محصولات زیبایی می باشد که می تواند در رفع لک های صورت، درخشش و رطوبت پوست شما نقش بسزایی ایفا کند. 

 • در ابتدا ژل درون برگ آلوئه ورا را به آرامی خارج کنید و درون ظرف مناسبی قرار دهید، می توانید برای مالیدن ژل آلوئه ورا از یک تکه پنبه استفاده کنید، بعد از خشک شدن صورتتان را با آب ولرم بشویید، از این ژل می توانید هر روز استفاده کنید.

10- ماسک جوش شیرین :

جوش شیرین خاصیت ضد التهابی و تسکین درد دارد و می تواند به تورم، سوزش پوست،آفتاب سوختگی، و رفع لک صورت کمک کند، جوش شیرین می تواند میزان PH پوست را متعادل کند.

 • جوش شیرین را با مقدار مساوی آب یا آب لیمو مخلوط کنید، صورتتان را تمیز کنید و ماسک به دست آمده را جهت لایه برداری بر روی سطح پوستتان بمالید، سپس صورتتان را با آب ولرم بشویید، شما می توانید هفته ای یکبار یا دوبار استفاده کنید.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی