سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

لیزر برای رفع تیرگی

لیزر برای رفع تیرگی

لیزر برای رفع تیرگی :

بسیاری از افراد از تیرگی پوست خود در برخی از نقاط بدن گله مند بوده و مدام در پی روشی قطعی برای برطرف کردن آن هستند. این تیرگی ها به دلیل عوامل ارثی، هورمونی یا بسیاری از عوامل دیگر به وجود می آیند. تاکنون روش های خانگی و غیرخانگی متفاوتی برای رفع تیرگی بدن ارائه شده اند که یکی از کاربردی ترین آنها لیزردرمانی است. لیزر برای رفع تیرگی بدن روشی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته و در مدت زمان کوتاه به نتیجه می رسد.

 

رفع تیرگی با لیزر چگونه است :

فرایند رفع تیرگی با لیزر تنها توسط بی حسی موضعی انجام می گیرد. در این روش، اشعه لیزر بر روی قسمت تیره پوست تابیده شده و موجب از بین رفتن رنگدانه های ملانین پوست می شود. بنابراین، با تخریب سلول های مرده پوست، پوست بازسازی شده و روشن می شود.

انرژی ساطع شده از اشعه لیزر در رفع لکه های پوستی نیز موثر است. به عبارت دیگر، لیزر پوست را لایه برداری کرده و آن را ترمیم می کند. در پی لایه برداری از پوست توسط لیزر، هر نوع تیرگی و لک روی پوست از بین می رود. تعداد جلسات مورد نیاز برای رفع تیرگی با لیزر، با توجه به شدت تیرگی پوست متفاوت است و توسط پزشک تعیین می شود.

 

کاربرد لیزر برای رفع تیرگی :

به طور کلی، نواحی مختلفی از بدن با گذر زمان مستعد تیره شدن هستند. لیزر روشی است که می تواند تیرگی را در هر نقطه از بدن درمان کند.

 

لیزر برای رفع تیرگی واژن :

واژن رایج ترین نقطه از بدن است که دچار تیرگی می شود. لیزر واژینال با خاصیتی که دارد قادر است تمام تیرگی های سطح داخلی و خارجی واژن را از بین برده و آن را سفید و شفاف سازد.

 

لیزر برای رفع تیرگی زانو و آرنج :

زانو و آرنج نقاطی از بدن هستند که مدام در حال خم و راست شدن هستند. این خم و راست شدن ها موجب ایجاد چروک و تیرگی روی این نقاط می شوند. بهترین راهکار برای رفع تیرگی زانو و آرنج استفاده از لیزر است.

 

لیزر برای رفع تیرگی گردن :

اشعه آفتاب، تجمع رنگدانه های پوستی، عامل ژنتیک و بیماری های خاص، از جمله دلایل تیرگی گردن هستند. لیزر قدرتمندترین روش برای درمان تیرگی در بخش گردن است.

 

لیزر برای رفع تیرگی دور چشم :

سیاهی دور چشم به علل مختلف از جمله افزایش سن بروز می کند. بدیهی است که چشم نقش مهمی در زیبایی و در شادابی چهره دارد و تیرگی اطراف آن می تواند این زیبایی را کمتر کند. ازآنجاکه چشم از اندام های حساس به شمار می رود، لیزر روشی امن برای رفع تیرگی اطراف آن به شمار می رود.

 

لیزر برای رفع تیرگی زیر بغل :

تیرگی زیر بغل به طور معمول به دلیل شیو موهای زیر بغل و همچنین عرق مداوم زیر بغل اتفاق می افتد. لیزر می تواند تیرگی زیر بغل را حتی اگر شدت بالایی داشته باشد، از بین ببرد.

 

عوارض رفع تیرگی با لیزر :

جوانسازی پوست با لیزر اگر به شکل درست و استاندارد انجام شود، عوارض جدی به همراه نخواهد داشت. با این وجود، احساس سوزش و قرمزی پوست دو عارضه موقتی رفع تیرگی با لیزر هستند. در صورتی که لیزردرمانی توسط فرد متخصص انجام نشود، احتمال سوختگی پوست نیز وجود خواهد داشت.

 

مراقبت های بعد از لیزر برای رفع تیرگی :

پس از انجام لیزر برای رفع تیرگی، لازم است مراقبت هایی به کار گرفته شود تا پوست با سرعت بالایی ترمیم شود.

  • استفاده از کرم ضد آفتاب
  • عدم قرارگیری زیر تابش نور مستقیم آفتاب
  • عدم شست و شوی ناحیه مورد نظر با آب داغ
  • استفاده از پماد تجویز شده توسط پزشک برای رفع سوزش و التهاب

ناگفته نماند که افراد دارای بیماری پوستی برای انجام لیزر مناسب نیستند. علاوه بر این، قبل از اقدام به لیزردرمانی لازم است از مصرف سیگار پرهیز کرد و به سایر توصیه های پزشک نیز عمل کرد.

آخرین ویرایش : 1400/03/23

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی