سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

مصرف مواد مخدر بعد از عمل بینی

مصرف مواد مخدر بعد از عمل بینی

مصرف مواد مخدر بعد از عمل بینی :

همه روزه هشدارهای زیادی در مورد خطرات مصرف مواد مخدر دریافت می شود. مصرف مواد مخدر می تواند عوارض بی شماری به همراه داشته باشد. اما مسئله ای مهمتر در رابطه با مصرف مواد مخدر، تاثیر منفی آن بر نتیجه عمل بینی است.

 

مصرف ماری جوانا بعد از عمل بینی :

ماریجوانا از سر شاخه های گیاه شاهدانه تهیه می شود که با نام ماده مخدر گل نیز شناخته می شود. ماری جوانا همانند سیگار و قلیان می تواند فرایند جراحی بینی را سخت و پیچیده کند.

به طور کلی، گل کشیدن بعد از عمل بینی ممنوع و همراه با محدودیت جدی است. علاوه بر این، لازم است قبل از عمل بینی نیز مصرف ماریجوانا را متوقف کرد.

 

کشیدن تریاک بعد از عمل بینی :

ماده مخدر تریاک از گیاه خشخاش تهیه می شود و امروزه به یک ماده مخدر پرمصرف تبدیل شده است. گرچه توصیه متداول این است که از مصرف تریاک خودداری شود، اما توصیه مهمتر این است که از مصرف تریاک بعد از عمل بینی جدا پرهیز کرد. بدون شک کشیدن تریاک بعد از عمل بینی نتایج جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.

به طور کلی، در حال حاضر بحثی در رابطه با میزان بد بودن مصرف تریاک وجود ندارد. آنچه که اهمیت دارد، رسیدن به یک نتیجه رضایت بخش بعد از جراحی بینی است. همانطور که می دانیم، این عمل از حساس ترین جراحی های زیبایی به شمار می رود. مصرف شیره تریاک بعد از عمل بینی به مراتب بدتر از مصرف سیگار یا گل خواهد بود.

 

عوارض کشیدن مواد مخدر بعد از عمل بینی :

 محدودیت هایی که برای مصرف مواد مخدر بعد از جراحی بینی وجود دارد، برخواسته از علل مشخصی هستند. با شناخت عوارض کشیدن مواد مخدر بعد از عمل بینی، می توان به علل محدودیت مصرف این مواد پی برد.

 

افزایش ورم و التهاب بینی :

وجود ورم روی بینی بعد از جراحی رینوپلاستی کاملا طبیعی است. این ورم به مرور زمان کمتر شده و در نهایت از بین می رود. مصرف تریاک بعد از عمل بینی یا هر نوع ماده مخدر دیگر، مدت زمان بهبودی ورم را افزایش خواهد داد.

 

عفونت بینی :

مواد مخدر زمینه شکل گیری انواع عفونت در بدن را به راحتی فراهم می کنند. از طرفی، پس از جراحی بینی، زخم ها و برش های روی بینی محیطی برای جذب عفونت خواهند بود. این زخم ها با مصرف مواد مخدر به راحتی دچار عفونت می شوند.

 

ایجاد مشکلات تنفسی :

فردی که بینی خود را عمل می کند، تا بهبودی کامل آن از نظر تنفسی دچار سختی می شود. بدیهی است که مصرف مواد مخدر تاثیر سوئی بر تنفس فرد خواهد داشت. بدین ترتیب، مصرف مواد مخدر بعد از جراحی بینی موجب بروز مشکلات شده و خطراتی جدی برای فرد ایجاد خواهد کرد.

 

افزایش دوره نقاهت :

پس از عمل بینی زخم هایی کوچک روی بینی بر جای می مانند. این زخم ها به مرور درمان شده و از بین می روند. مواد مخدر با تاثیری که روی سیستم بدن می گذارد، از بهبودی به موقع این زخم ها پیشگیری می کند. بنابراین، با مصرف مواد مخدر بعد جراحی بینی فرد دوره نقاهت طولانی تری خواهد داشت.

 

بد شکلی بینی :

شاید عجیب به نظر برسد، اما مصرف مواد مخدر می تواند در فرم بینی نیز تاثیرگذار باشد. مصرف مواد مخدر با تاثیراتی که روی بدن دارد، فرم بینی را نامتقارن و ناهماهنگ به فرم چهره می سازد.

 

خطر خونریزی :

بینی عمل شده به دلیل حساسیتی که دارد، به راحتی مستعد خونریزی است. از همین رو، جهت پیشگیری از خونریزی مراقبت های ویژه ای برای بعد از عمل بینی توسط جراح ارائه می شود. مواد مخدر نیز به دلیل افزایش ضربان قلب و افزایش فشار خون، شرایط کافی را برای خونریزی بینی فراهم می کند.

 

تا چه مدت قبل و بعد از عمل بینی نباید مواد مخدر مصرف کرد :

مصرف مواد مخدر فرایند بیهوشی بیمار را دچار اختلال می کند. از همین رو، ضروری است که از حدود یک ماه قبل از عمل بینی، مصرف هرگونه مواد مخدر را متوقف کرد. بعد از جراحی بینی نیز لازم است تا حدود یک ماه و یا حتی تا ترمیم کامل عضلات و بافت بینی از مصرف مواد مخدر پرهیز کرد.

ناگفته نماند که علاوه بر مصرف مواد مخدر، مصرف سیگار، قلیان و الکل نیز قبل و بعد از جراحی بینی ممنوع است.

آخرین ویرایش : 1400/03/21

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی