سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

برای از بین بردن رنگ زردچوبه از چه ماده ای استفاده می کنند

برای از بین بردن رنگ زردچوبه از چه ماده ای استفاده می کنند

برای از بین بردن رنگ زردچوبه از چه ماده ای استفاده می کنند :

زردچوبه جزو آن دسته از ادویه هایی است که هم در غذا و هم برای تهیه ی انواع ماسک های زیبایی از آن استفاده می کنند. زردچوبه تازه رنگ دهی بسیار بالایی دارد و این موضوع به علت وجود مقادیر زیاد کورکومین است. کورکومین خواص آنتی اکسیدانی قوی دارد و برای سلامتی پوست و مو مفید می باشد اما همین کورکومین پر خاصیت، موجب ایجاد لکه های زرد بر روی پوست صورت و دست و ناخن ها می شود.

 اگر پوست صورت و دستتان و یا حتی ناخن هایتان به علت استفاده از ماسک زیبایی حاوی زردچوبه دچار لکه های زرد رنگ شده است ادامه ی مطلب را مطالعه فرمایید تا شما را با راهکارهای ساده برای از بین بردن رنگ زردچوبه آشنا سازیم :

 

ترکیب آب و شکر برای پاک کردن رنگ زردچوبه :

یکی از راهکارها برای از بین بردن زردی پوست صورت و دست، استفاده از ترکیب آب و شکر است. یک قاشق غذاخوری شکر را با مقدار کمی آب مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید. سپس این خمیر را روی پوست صورت و دست خود ماساژ دهید تا رنگ زردچوبه از بین برود و در نهایت صورت خود را با آب بشویید. لازم به ذکر است که مخلوط آب و شکر نه تنها برای از بین بردن رنگ زردچوبه از پوست صورت شما موثر می باشد، بلکه موجب پاک سازی صورت شده و پوست شما را کاملا شفاف می کند.

 

روغن برای پاک کردن رنگ زردچوبه :

استفاده از روغن ها راهکاری دیگر برای از بین بردن زردی پوست می باشد. روغن های نارگیل، زیتون و کرچک بهترین گزینه برای این کار هستند. پنبه و یا دستمال کاغذی را به یکی از این روغن ها آغشته نمایید و سپس بر روی پوست خود بکشید تا رنگ زردچوبه از پوستتان به طور کامل از بین برود.

 

شیر و ماست برای پاک کردن رنگ زردچوبه :

پاکسازی پوست با شیر موجب از بین رفتن زردی پوست می شود. علاوه بر آن می توانید یک قاشق مربا خوری ماست را بر روی پوست صورت و دست خود پخش کنید و پس از گذشت 30 ثانیه الی 1 دقیقه با دستمال کاغذی صورت خود را تمیز کرده و شست و شو دهید.

 

خمیر ریش برای پاک کردن رنگ زردچوبه :

برای استفاده از خمیر ریش جهت از بین بردن لکه های زرد رنگ پوست محل لکه زردچوبه روی پوست خود را کاملا به خمیر ریش آغشته کنید و پس از گذشت یک الی دو دقیقه با یک پنبه یا پارچه نخی روی پوست خود بکشید تا رنگ پاک شود و سپس پوست صورت و دست را را به آرامی با آب بشویید.

 

سرکه برای پاک کردن رنگ زردچوبه :

در صورتی که لکه های زرد رنگ بر روی دست و ناخن ها مشاهده می شود می توانید از سرکه استفاده کنید. سرکه علاوه بر اینکه موجب از بین بردن رنگ زردچوبه از پوست دست و ناخن می ‌شود، موجب سلامت و زیبایی ناخن ها نیز خواهد شد. یک قاشق غذا خوری سرکه را با یک قاشق غذا خوری آب ترکیب نمایید. به این ترکیب یک قاشق چای خوری مایع ظرف شویی نیز اضافه کنید. دست و ناخن خود را با این محلول بشویید. این محلول قادر است که سریعا لکه های زرد رنگ را از روی ناخن ها و پوست دستتان از بین ببرد.

 

جوش شیرین برای پاک کردن رنگ زردچوبه :

ترکیب جوش شیرین و آب لیمو راهکار موثری دیگر جهت از بین بردن لکه های زرد از روی دستان و ناخن ها می باشد. یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با مقداری آب لیمو ترکیب کنید و آن را بر روی پوست دست و ناخن ها اعمال کنید. این ترکیب پاک کننده ای بسیار قوی است و می تواند در مدت کوتاهی تمامی لکه های زرد رنگ را ازبین ببرد.

آخرین ویرایش : 1400/03/21

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی