سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

سوالات متداول کاشت ابرو

سوالات متداول کاشت ابرو

سوالات متداول کاشت ابرو :

امروز میخواهیم سوالات متداول کاشت ابرو را پاسخ کوتاه و مختصر دهیم. همچنین می توانید سوالات خودتان را در قسمت پرسش از پزشک مطرح کنید تا توسط پزشکان سایت جواب داده شود.

 

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو روشی برای ضخیم و پرپشت سازی ابروهاست. در این روش، رشد ابروها تقویت شده و بر زیبایی آنها افزوده می شود. در فرایند کاشت ابرو، از موهای بدن خود فرد برای پیوند زدن به نواحی خالی ابرو استفاده می شود. موهای استفاده شده برای کاشت ابرو بیشترین شباهت را به ابروهای طبیعی داشته و موجب می شوند ابروها کاملا طبیعی جلوه دهند.

 

طرح کاشت ابرو :

اولین گام در فرایند کاشت ابرو، طراحی ابرو است. از ویژگی های مثبت کاشت ابرو این است که می توان به ابروها فرمی دلخواه داد. طرح کاشت ابرو، مطابق با فرم چهره و به سلیقه فرد و البته با مشاوره متخصص تعیین می گردد. طراحی ابرو باید به صورتی انجام شود که دو ابرو با یکدیگر کاملا متقارن و یکسان باشند.

 

روش های کاشت ابرو :

کاشت ابرو با استفاده از روش های مختلف و به تشخیص متخصص زیبایی انجام می گیرد. به طور کلی، مراحل کاشت ابرو در تمام روش ها شامل استخراج فولیکول مو و پیوند آن به مناطق خالی ابرو است. تنها تفاوت اساسی بین روش های کاشت ابرو، شامل جزئیاتی مانند نحوه برداشت و کاشت مو است.

 

کاشت ابرو به روش SUT :

در کاشت ابرو به روش sut موهای اهدا شوند معمولا از پشت گوش برداشت می شوند. پس از اتمام مرحله برداشت مو، فولیکول ها از هم جدا شده و آماده پیوند می شوند. در مرحله بعد، این فولیکول ها در خطوط مورد نظر روی ابرو کاشت می شوند.

 

کاشت ابرو به روش FIT :

در کاشت ابرو به روش fit موهای اهدا شونده ممکن است از روی سر، زیر بغل و یا پشت فرد برداشته شوند. در این روش، فولیکول موها به صورت تکی برداشت شده و در ناحیه مورد نظر کاشته می شوند. مهمترین مزیت روش fit، کاشت تعداد گرافت های زیاد در منطقه خالی ابروهاست که ممکن است به چند جلسه نیاز داشته باشد. روش fit نوع کامل تری از روش fut برای کاشت ابرو است.

 

کاشت ابرو به روش FUE :

در فرایند کاشت ابرو به روش fue موهای اهدا شوند از منطقه پشت سر و گردن استخراج می شوند. در این روش، تمام مراحل برداشت گرافت مو و کاشت آن بر خلاف روش  futتوسط دستگاه هوشمند مخصوص انجام می گیرد. بدیهی است که استفاده از دستگاههای مدرن در فرایند برداشت و کاشت ابرو، ایمنی، دقت و ظرافت کار را بالا خواهد بود.

 

کاشت ابروی میکرو :

یکی از مدرن ترین و بهترین روش های کاشت ابرو، روش میکرو گرافت است. این روش علاوه بر کاشت ابرو در کاشت موی سر نیز کاربرد رایجی دارد. در فرایند کاشت ابروی میکرو، گرافت های سالم مو از نقطه خاص از بدن استخراج شده و برای کاشت آماده می شوند. مزایایی که این روش نسبت به سایر روش ها دارد، دوره نقاهت کمتر آن است.

 

ریزش ابرو بعد از کاشت :

یکی از عوارضی که بعد از کاشت ابرو بروز می کند، ریزش ابروهاست. البته ریزش ابرو بعد از کاشت تنها مختص به ابروهای کاشته شده است و هیچ اتفاقی برای ابروهای طبیعی رخ نمی دهد.

ابروهایی که در محل مورد نظر کاشته می شوند تا یک ماه به آرامی ریزش می کنند. با آغاز ماه دوم، ابروها به طور کامل ریزش کرده و تقریبا چیزی از آنها باقی نمی ماند. اما نگران نباشید! ریزش ابرو بعد از کاشت کاملا طبیعی است و هیچ نگرانی برای این مسئله وجود ندارد.

در فرایند ریزش ابرو بعد از کاشت، ابروها به صورت سطحی ریزش می کنند و فولیکول موهای کاشته شده در جای خود محفوظ هستند. این فولیکول ها به خوبی جای خود را پیدا کرده و مجددا شروع به رشد خواهند کرد. بدین ترتیب، بهتر است برای مشاهده نتیجه نهایی کاشت ابرو تا حدود 10 ماه صبور بود.

 

ماندگاری کاشت ابرو :

کاشت ابرو روشی دائمی برای ترمیم ابرو محسوب می شود. این روش قادر است موهای ابرو را تا ابد به همان حالتی که پیوند زده شده اند حفظ کند. به طور کلی، احتمال ماندگاری کاشت ابرو 100% است، مگر اینکه:

 • برداشت و پیوند موها به درستی و با مهارت کافی انجام نشده باشد.
 • مشکل یا بیماری زمینه ای خاصی در فرد وجود داشته باشد که منجر به ریزش ابرو شود.

بدین ترتیب دو اصل اساسی در فرایند کاشت ابرو وجود دارد که شامل مراجعه به کلینیک معتبر و رفع هرگونه علل ریزش ابرو است.

 

عوارض کاشت ابرو :

کاشت ابرو همانند بسیاری از عمل های زیبایی ممکن است عوارض خاصی به همراه داشته باشد. البته این عوارض موقتی هستند و با گذر زمان رفع خواهند شد. رایج ترین عوارض کاشت ابرو عبارتند از:

 • قرمز شدن پوست اطراف ابرو و التهاب آن
 • ایجاد درد و زخم در نقاط کاشت ابرو
 • ایجاد خارش در محلی که ابرو کاشت شده و همچنین در محلی که گرافت های مو از آن استخراج شده
 • ایجاد تورم در منطقه کاشت ابرو به دلیل تجمع مایعات
 • بروز عفونت در محل کاشت

 

مراقبت های بعد از کاشت ابرو :

توجه به مراقبت های بعد از کاشت ابرو نقش مهمی در بهبود جای زخم و همچنین در ماندگاری کاشت ابرو دارد.

 • رعایت بهداشت بعد از کاشت ابرو بسیار مهم است. لازم است سه روز پس از کاشت ابرو، محل کاشت با الکل ضدعفونی شود. این عمل از عفونت جای زخم جلوگیری خواهد کرد.
 • مصرف مسکن های تجویز شده در جهت کاهش درد و ناراحتی موثر است.
 • شست و شوی ابروهای کاشت شده تا حدود 5 روز بعد از کاشت ممنوع است. پس از گذشت این مدت می توان ابروها را با استفاده از شوینده های ملایم شست.
 • بهتر است تا بهبودی کامل ابروها از هیچگونه لوازم آرایشی برای این ناحیه استفاده نشود.
 • از هر گونه اعمال فشار بر روی ناحیه کاشت ابرو می بایست پرهیز شود. فشارهای ایجاد شده به فولیکول موها آسیب رسانده و آنها را تخریب می کند.
 • خاراندن ابرو بدون شک به فولیکول های موهای کاشت شده آسیب خواهد رساند. بنابراین ضروری است که از دست زدن به ابرو ها و خاراندن آنها به شدت پرهیز کرد.

 

کاشت ابروی طبیعی :

کاشت ابرو تنها راهی است که می توان توسط آن به ابروهای طبیعی زیبا دست یافت. در این روش از موهای طبیعی بدن فرد برای پیوند ابرو و تقویت رشد ابرو استفاده می شود.

 

کاشت ابروی مردانه :

کاشت ابرو مردانه شاید تنها راه ترمیم ابروهای مردانه باشد؛ چراکه مردان قادر به استفاده از سایر روش های آرایش ابرو نیستند. کاشت ابرو مردانه همانند کاشت ابرو زنانه به راحتی قابل اجراست و البته فرایند مختص به خود را دارد.

 

معایب کاشت ابرو :

از معایب کاشت ابرو می توان به احتمال خونریزی حین عمل و بروز عفونت اشاره کرد. علاوه بر این، ممکن است کاشت ابرو منجر به عدم تقارن ابروها، کم تراکمی ابروها و نداشتن خواب یکسان در ابروها شود.

 

کاشت ابروی دائم :

در فرایند کاشت ابرو، فولیکول مو از نقاط مختلف بدن جدا شده و در جای خالی ابرو کاشت می شود. این فولیکول ها قادر خواهند بود تا برای همیشه و به طور دائم در محل قرارگیری خود رشد کنند.

 

کاشت ابروی دخترانه :

دخترانی که به هر دلیلی ابروهای کم پشت دارند، می توانند از تکنیک کاشت ابرو استفاده کرده و ابروهایی زیبا، طبیعی و دخترانه داشته باشند.

 

کاشت ابروی میکرو :

کاشت ابروی میکرو زمانی مناسب خواهد بود که فرد اولین کاشت ابرو را انجام می دهد. در این روش، مناطق خالی ابرو با دقت و ظرافت خاصی با استفاده از موهای استخراج شده از پشت گردن پر می شود.

 

کاشت ابروی پهن :

در کاشت ابروی پهن گرافت هایی از پشت سر گرفته شده و در ناحیه مشخص از ابرو کاشته می شوند. در این روش با استفاده از کاشت تعدادی زیادی از گرافت مو، ابروها کاملا پرپشت و ضخیم می شوند.

 

کاشت ابرو با موی طبیعی :

مهمترین مزیت تکنیک کاشت ابرو، استفاده از موهای طبیعی در پیوند زدن به ابروهاست. همین ویژگی موجب شده است تا کاشت ابرو خطر و عارضه جدی برای فرد نداشته باشد.

 

کاشت ابرو با موی بدن :

گرافت موی مورد نیاز برای کاشت ابرو، می توانند از نقاط مختلف نواحی بدن انتخاب شوند. پشت گوش، سر، پشت گردن و زیر بغل، نمونه ای از مناطق مجاز برای برداشت گرافت مو هستند.

 

کاشت ابرو با موی فر :

کاشت ابرو با موهای فر درصورتیکه دو سانتیمتر ابتدایی مو موجدار نباشد، مشکلی به همراه نخواهد داشت.

 

کاشت ابرو با روش میکرو گرافت :

روش میکروگرافت یکی از ایمن ترین روش های کاشت ابرو است. این روش با ویژگی هایی که دارد عوارض ناشی از کاشت ابرو را به حداقل می رساند.

 

کاشت ابرو برای زنان :

کاشت ابرو برای زنان بهترین روش برای ترمیم ابروهای نازک و کم پشت است. با کاشت ابرو، زنان دیگر نیازی به استفاده از مداد یا سایه ابرو نخواهند داشت.

 

کاشت ابرو چه مدت طول میکشد :

زمان لازم برای انجام تمام مراحل کاشت ابرو حدود 5 ساعت است.

 

برای کاشت ابرو چه آزمایشاتی لازم است :

کاشت ابرو با جراحی همراه است و برای انجام آن لازم است فرد آزمایشات لازم را انجام دهند. این آزمایشات عبارتند از: آزمایش ادرار، تست HIV، آزمایش قند خون، تست های انعقادی و عفونی، CBC، تست های مربوط به کبد و کلیه و... .

 

آیا کاشت ابرو درد دارد :

کاشت ابرو پس از بی حسی موضعی انجام می گیرد و دردی به همراه ندارد. اما بروز درد در دوره نقاهت کاشت ابرو رایج است.

 

آیا کاشت ابرو حرام است :

کاشت ابرو زمانی که موها رشد طبیعی داشته باشند مشکلی ندارد؛ در غیر این صورت حرام است.

 

آیا کاشت ابرو مانع وضو است :

درصورتیکه ابروهای کاشته شده به شکل طبیعی رشد کنند، کاشت ابرو مانع وضو نخواهد بود. البته لازم است که آب وضو به تمام نقاط پوست زیر ابرو نفوذ کند.

 

لیفت ابروی کاشته شده :

ابرو کاشته شده پس از اینکه به رشد طبیعی خود رسیده باشد، هیچگونه منعی برای پیرایش نخواهند داشت. ابروهای کاشته شده را همانند ابروهای طبیعی می توان بالا برد و لیفت داد.

 

کاشت ابرو از نظر شرعی :

کاشت ابرو از نظر شرعی هیچگونه ایراد و ممنوعیتی ندارد.

 

کاشت ابرو از موی سر :

زمانی که در کاشت ابرو از موی سر استفاده شود، ابروها جلوه ای زیبا و طبیعی خواهند داشت. موی سر یکی از رایج ترین ناحیه ای است که هدف برداشت گرافت مو قرار می گیرد.

 

آیا کاشت ابرو ضرر دارد :

قبل از اجرای کاشت ابرو، تمام بررسی های لازم توسط پزشک انجام می گیرد. بنابراین کاشت ابرو هیچگونه ضرری برای سلامتی انسان نخواهد داشت.

 

کاشت ابرو در بارداری ضرر دارد :

کاشت ابرو در دوران بارداری پیشنهاد نمی شود و مصرف مکمل های ویتامینی و مولتی ویتامین هایی که پزشکتان برای دوران بارداری تجویز می کند برای ریزش ابرو در دوران بارداری کافیست.

 

کاشت ابرو روی تاتو :

ابروهایی که تاتو یا هاشور خورده باشند ممنوعیتی برای کات ابرو نخواهند داشت. چه بسا کاشت ابرو روی تاتو نتایج بهتری به همراه خواهد داشت.

 

ریزش ابرو بعد از کاشت :

ریزش ابرو بعد از کاشت موقتی و گذراست. پس از این ریزش، ابروها مجددا رشد کرده و همانند ابروهای طبیعی عمل خواهند کرد.

آخرین ویرایش : 1400/03/19

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی