سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

عصبانیت و خندیدن بعد از عمل جراحی بینی

عصبانیت و خندیدن بعد از عمل جراحی بینی

عصبانیت و خندیدن بعد از عمل جراحی بینی :

عصبانیت، خندیدن و گریه کردن از احساسات رایج و معمول بین تمام افراد است. اما گاهی شرایطی پیش می آید که کنترل این نوع از احساسات در آن ضروری می شود. یکی از این شرایط، زمانی است که جراحی خاصی از جمله رینوپلاستی انجام می گیرد. بدیهی است که هدف از عمل بینی، فرم دادن به آن و زیبا سازی چهره است. بدین ترتیب لازم است برای حفظ فرم بینی بعد از عمل، تمام مراقبت های لازم به کار گرفته شوند.

 

عصبانیت بعد از عمل بینی :

عصبانیت واکنشی است که می تواند به میزان یک ناراحتی کوچک و یا یک خشم شدید بروز کند. این واکنش با توجه به شدتی که دارد، با انقباض عضلات صورت همراه است. زمانیکه بینی عمل می شود، بافتی حساس خواهد داشت که در معرض آسیب قرار می گیرد. بنابراین، عصبانی شدن بعد از عمل بینی به طور مستقیم بر بافت و عضلات بینی تاثیر خواهد گذاشت.

فردی که بینی خود را عمل کرده و مصمم به حفظ بینی خود در فرم دلخواه است، می بایست محیطی پر از آرامش برای خود فراهم کند. پرهیز از عصبانیت، استرس و اضطراب در این دوران امری ضروری است.

 

خندیدن بعد از عمل بینی :

خنده یکی از احساسات طبیعی است که اتفاقا نقش مهم و مثبتی در زندگی افراد ایفا می کند. خندیدن پس از عمل بینی، یکی از محدودیت هایی است که باید رعایت شود. دلیل محدودیت خنده بعد از عمل بینی، حساسیتی است که بینی با آن درگیر است. 

بعد از اینکه بینی عمل می شود، غضروف آن غیر ثابت بوده و ممکن است با هر اتفاق نامناسب جا به جا شود. از طرفی، خندیدن خطری دارد که می تواند به بافت حساس بینی آسیب برساند. البته منظور از محدودیت خندیدن بعد از عمل بینی، حذف کامل آن نیست. بلکه این خندیدن زیاد و شدید است که بر بینی عمل شده اثر منفی می گذارد.

 

عوارض خنده بعد از عمل بینی :

یکی از سوالات رایج بیماران از پزشکان این است که آیا خندیدن بعد از عمل بینی بد است یا نه. البته به طور معمول، محدودیت هایی که در رابطه با خندیدن زیاد بعد از عمل بینی وجود دارد، توسط پزشک برای بیمار تشریح می شود. با این حال، لازم است خود بیماران قبل از عمل جراحی بینی از عوارض خنده بعد از عمل بینی آگاه شوند.

  • پهن شدن بینی هنگام خندیدن بعد از عمل بینی، از بدترین عوارضی است که ممکن است اتفاق بیفتد. خنده زیاد موجب می شود تا پره های بینی از هم فاصله گرفته و بینی پهن شود. پهن شدن بینی فرم نامناسبی به بینی خواهد داد.
  • خنده شدید بعد از عمل بینی خطر پاره شدن بخیه ها را به همراه دارد. با پاره شدن بخیه ها، بافت بینی آسیب دیده و خطر جا به جایی وجود خواهد داشت.
  • خندیدن زیاد پس از رینوپلاستی، موجب تاخیر در بازه زمانی ترمیم بینی خواهد شد.
  • به طور کلی، عمل بینی با کمی ناراحتی و احساس درد همراه است. خندیدن زیاد و شدید موجب افزایش احساس درد خواهد شد.

 

تاثیر گریه بعد از عمل بینی :

بسیاری از بیماران درگیر ابهاماتی هستند و دائم سوال می کنند که اگر بعد از عمل بینی گریه کنیم چه می شود. در پاسخ به این سوال باید گفت که گریه شدید بعد از عمل بینی تاثیری منفی بر روی فرم بینی خواهد داشت.

گریه بعد از جراحی بینی موجب منقبض شدن عضلات بینی شده و بافت آن را تغییر می دهد. بنابراین خطر گریه بعد از عمل بینی به اندازه خطر خنده بعد از عمل بینی قابل توجه است. برای از بین بردن تاثیرات منفی گریه بعد از عمل بینی، بهتر است دوره نقاهت بعد از عمل را با آرامش و به دور از استرس سپری کرد.

 

تا چه مدت بعد از عمل بینی نباید گریه کرد :

به طور کلی بعد از جراحی بینی، عضلات و بافت بینی حداقل یک تا دو ماه زمان نیاز دارند تا به ترمیم معمول برسند. بنابراین، لازم است تا مدت یک الی دو ماه پس از عمل بینی از گریه شدید و همچنین از خندیدن شدید پرهیز کرد. البته این محدودیت در رابطه با بینی های گوشتی زمان بیشتری را در بر می گیرد.

آخرین ویرایش : 1400/03/17

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی