سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

جراحی زیبایی چشم گربه ای

جراحی زیبایی چشم گربه ای

عمل جراحی زیبایی چشم گربه ای :

 

چشم به عنوان مهمترین عضو صورت یکی از اعضای پر اهمیت در زیبایی صورت می باشد که زیبایی آن می تواند بر روی زیبایی کل صورت تاثیر مهمی داشته باشد.

 

در بین عمل های جراحی زیبایی چشم می توان به عمل جراحی زیبایی چشم گربه ای اشاره کرد، در صورتی که مدل چشم گربه ای با صورت شما تناسب داشته باشد می تواند تاثیر مهمی بر زیبایی صورت شما داشته باشد، این مدل در بین بازیگران هالیوودی طوفانی بپا کرده و بسیاری از آنان این عمل زیبایی را انجام داده اند اما همانطور که مشاهده می کنید همه آن ها زیبا نشده اند که علت آن متناسب نبودن صورت آن ها با این مدل زیبایی می باشد.

 

 

قبل از هر چیز بهتر است بدانید عمل جراحی زیبایی چشم گربه ای از نظر پزشکی مناسب نیست و به هیچ وجه توصیه نمی شود.

 

این جراحی زیبایی با سایر جراحی های زیبایی دیگر مثل برداشتن پلک، کشیدن ابرو، بزرگ کردن چشم و... متفاوت می باشد.

 

نحوه انجام عمل زیبایی چشم گربه ای :

 

روش کانتوپلاستی :

در این روش بعد از بیهوشی کامل در ابتدا حلقه بیرونی چشم بریده می شود سپس تاندون کانتال خارجی را کمی از استخوان فاصله می دهند سپس تاندون را بریده و آن را کوتاه تر و ترمیم می کنند بعد از آن ساختمان داخلی پلک را بالا کشیده و در قسمتی که تاندون را بریده اند به هم متصل می کنند و در آخر پوست اضافه را بریده و بخیه می زنند.

 

در این روش با توجه به کوتاه تر شدن تاندون در صورت پشیمانی راه برگشتی نخواهید داشت.

روش کانتوپکسی :

در این روش پزشکان با تاندون کانتال خارجی کاری ندارند، بعد از بریدن حلقه بیرونی چشم ساختار داخلی چشم را بالا کشیده و به قسمتی از تاندون اتصال می دهند و بعد از آن پوست اضافه را بریده و بخیه می زنند.

روش کانتوپکسی مطمئن تر می باشد و در صورت شکست عمل جراحی زیبایی، پزشکان می توانند برای بار دوم برای ترمیم آن از روش کانتوپلاستی استفاده کنند.

 

با توجه به درگیری تاندون کانتال در این عمل جراحی زیبایی بهتر است در مورد این عمل تحقیقات لازم و کافی انجام شود و در صورت اطمینان از همه موارد ذکر شده این عمل را انجام دهید.

 

عوارض عمل جراحی زیبایی چشم گربه ای :

 1. احتمال مشکل بینایی در صورت بروز خطا در انجام عمل
 2. تورم : با بالا نگه داشتن سر کاهش پیدا می کند.
 3. عفونت : دارو ها را به درستی مصرف کنید تا دچار عفونت نشوید.
 4. به جا ماندن جای زخم
 5. کبودی در ناحیه چشم
 6. لخته شدن خون
 7. خونریزی

مراقبت های بعد از عمل جراحی زیبایی چشم گربه ای : 

 

به توصیه های پزشکان به دقت گوش و عمل کنید. از آنتی بیوتیک ها به صورت دقیق استفاده کنید.تورمی در ناحیه عمل شده وجود خواهد داشت بهتر است تا چند روز استراحت داشته باشید و سر خود را بالا نگه دارید.

بهتر است تا دو هفته به چشمانتان استراحت دهید، کمتر مطالعه داشته باشید و تا حد امکان از لپ تاپ و تلفن همراه کمتر استفاده کنید. در زمان هایی که بیرون از منزل هستید از عینک دودی مناسب استفاده کنید.

 

تفاوت عمل زیبایی چشم گربه ای با سایر عمل های زیبایی چشم :

 • در عمل چشم گربه ای، فرم کلی چشم تغییر می کند.
 • در سایر عمل ها فرم چشم و تاندون های موجود در کاسه چشم درگیر تغییرات نمی شوند اما در مدل چشم گربه ای فرم چشم ها از حالت طبیعی خارج می شود و همین موضوع باعث بالا رفتن ریسک عمل می باشد.
 • هیچ انسانی به عمل چشم گربه ای نیازی ندارد و تنها جنبه زیبایی دارد ولی سایر عمل ها می توانند صرفا جنبه زیبایی نداشته باشند مثلا برداشتن پلک در چشم بادامی ها که می تواند علاوه بر زیبایی به دید بهتر آن ها کمک کند.

منبع : پزشکا

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی